errior
02.11.10,13:51
Dobrý deň, chcela by som vyrábať výrobok, ktorý v zahraničí už vyrába jedna firma. Problém je v tom, že keby som nakupovala priamo od nich, bolo by to veľmi nákladné. Lacnejším riešením pre mňa by bolo keby som si výrobok dala vyrábať v Číne alebo u nás na Slovensku /to by som ešte musela zvážiť/. Viete mi prosím poradiť, v prípade, že by som si sama vyrábala tento výrobok pod svojou značkou, či by som porušovala nejaké práva pôvodného výrobcu? ďakujem
aviator
04.11.10,17:57
Auto začal vyrábať pán Daimler s Benzovým motorom a o chvíľu to robili všetci :)
Príkladov je viac, napr. nábytok, nohavice :)
Asi by nebolo v poriadku presne okopírovať niečo konkrétne, uveď podrobnosti.
Ale radšej niečo vyrábaj, nezaraď sa do davu, čo len obchoduje a robí poradenstvo.
Držím palce.
errior
08.11.10,13:29
dakujem za odpoveď. ide o výrobu takých špeciálnych viest, ktoré už vyrába jedna firma vo Francúzsku. Nebolo by to presne to isté, určite by som zmenila disajn, farby... len či to nemôžu považovať za kopírovanie?
Freeride
23.11.10,16:01
Myslím, že sa tá firma bude čertiť na začiatku, predsa konkurencia :).
Ale, nemyslím si, že by sa to dalo nejako zakázať napodobovať výrobok, pokiaľ nemajú na to patent, tak si s tým môžme robiť čo len chceme.
rickman
23.11.10,17:36
V Číne sú na to experti a nič takéto neriešia, možno nájdeš pomoc práve tam :D.
padro
23.11.10,20:16
V Číne sú na to experti a nič takéto neriešia, možno nájdeš pomoc práve tam :D.

dokonca par ludi zo slovenska a ciech je priamo v cine a vsetko vybavia, len treba zadat poziadavku :D