nunu31
02.11.10,14:06
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, kde v Pohode pri výpočte mzdy prepísať HM na minimálnu, čiže 307,70 EUR. Zamestnanec síce má mesačnú sadzbu zadanú na 307,70 eur, ale pre dovolenku zišla na 305,71 eur. Najprv som šla v poistení dorovnať min. vymeriavacie základy, čo mi pekne minimálne odvody dorovnalo, ale s hrubou mzdou som vlastne nehla, len sa mi trošku ponížila čistá mzda a povýšila cena práce.

...ďakujem veľmi pekne
veronikasad
02.11.10,13:09
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, kde v Pohode pri výpočte mzdy prepísať HM na minimálnu, čiže 307,70 EUR. Zamestnanec síce má mesačnú sadzbu zadanú na 307,70 eur, ale pre dovolenku zišla na 305,71 eur. Najprv som šla v poistení dorovnať min. vymeriavacie základy, čo mi pekne minimálne odvody dorovnalo, ale s hrubou mzdou som vlastne nehla, len sa mi trošku ponížila čistá mzda a povýšila cena práce.

...ďakujem veľmi pekne
nerobím s Pohodou - napriek tomu otázka ?

Dosahuje priemerná hodinová mzda (z ktorej počítaš dovolenku) minimálnu hodinovú mzdu ?
joseph0307
02.11.10,13:19
Takýto istý problém mám aj ja. Nakoľko zamestnancovi sa vypočítal priemer z minulého štvrťroka a priemerná hodinová sadzba je nižšia ako zákonom stanovená minimálna hodinová sadzba.
Čo teraz s tým?
Upraviť priemernú hodinovú sadzbu zamestnanca na minimálnu, alebo nechať to tak a upraviť iba odvody na minimálnu sumu?

Ďakujem.
nunu31
02.11.10,13:20
nerobím s Pohodou - napriek tomu otázka ?

Dosahuje priemerná hodinová mzda (z ktorej počítaš dovolenku) minimálnu hodinovú mzdu ?
Veľmi dobrý postreh mojej chyby...nie. Bola 1,7483 a už som ju dorovnala na 1,768 eur. Ale stále tam mám HM 306,18 EUR:o(