papulisko
02.11.10,15:00
Ahojte, potreboval by som poradiť v súvislosti s povinnou registráciou na DPH. Firma prekročí v novembri obrat za posledných 12 kalendárnych mesiacov sumu 49.790 €, čiže má povinnosť do 20-teho decembra podať žiadosť o registráciu pre DPH na DÚ - s tým problém nie je. Kedže sa jedná o firmu, ktorá zabezpečuje rýchle občerstvenie, mám k tomu zopár otázok a dúfam, že mi niekto bude vedieť poradiť. Má kasu, ktorá je zapísaná v pokladničnej knihe. Samozrejme túto kasu bude potrebné prestaviť a doplniť tam jednak číslo IČ DPH, ale moja otázka znie, je potrebné znovu registrovať kasu aj na DÚ, aby tam zaznačili plátcovstvo DPH ? Prípadne aké má ešte firma povinnosti v takomto prípade ?
Ďakujem za odpovede.
Kačena I.
02.11.10,14:03
Nie je potrebné znova kasu registrovať, len technik ti do hlavičky na paragóny nastaví IČ DPH. Mate povinnosť urobiť fyzickú inventúru zásob k 30.11. a nárok na vrátenie DPH zo zásob.
papulisko
02.11.10,14:16
Ok, vďaka za informáciu. Tak to musím dotyčnému oznámiť, že musí urobiť inventúru, aby sa na to pripravil. A táto inventúra je povinná k 30.11. aj napriek tomu, že keďže podávam žiadosť o registráciu k 20-temu decembru a DÚ mi reálne môže dať osvedčenie o IČ DPH až od 1.1.2011 ? Keďže sú tam zákonné termíny, ktoré určite DÚ nebude skracovať.