Eliska Mrkvova
02.11.10,15:16
Dobry den, potrebovala by som poradit ohlade havarijnej poistky.
Mala som nehodu, vybehla mi zver na cestu a ja som naburala do stromu, bola privolana policia dali mi fukat samozrejme som nenafukala a policajti uznaly ze to nebola moja vina. Na poistovni som nahlasila co sa stalo auto mi obhliadli a s poistovne mi po tyzdni a pol dosiel papier ze auto uznaly na totalnu skodu. Napisaly mi ze mam dodat vyjadrenie od policie. Bola som na DI tam mi povedaly ze poistovna je povinna si to vyziadat sama, tak som volala do poistovne a tam mi dva dni nedvihaly ozvaly sa az po urgovani mailom. Povedaly ze musim si to pytat od policie tak som si musela dat ziadost u policie a zaplatit kolky, po tyzdny dosiel papier ktory som obratom odoslala do poistovne. Chcem sa spytat ze kolko bude asi trvat vyplatenie poistky? Mam pocit ze poistovna sa to znazi iba natahovat
Chobot
03.11.10,07:59
Dobry den, potrebovala by som poradit ohlade havarijnej poistky.
Mala som nehodu, vybehla mi zver na cestu a ja som naburala do stromu, bola privolana policia dali mi fukat samozrejme som nenafukala a policajti uznaly ze to nebola moja vina. Na poistovni som nahlasila co sa stalo auto mi obhliadli a s poistovne mi po tyzdni a pol dosiel papier ze auto uznaly na totalnu skodu. Napisaly mi ze mam dodat vyjadrenie od policie. Bola som na DI tam mi povedaly ze poistovna je povinna si to vyziadat sama, tak som volala do poistovne a tam mi dva dni nedvihaly ozvaly sa az po urgovani mailom. Povedaly ze musim si to pytat od policie tak som si musela dat ziadost u policie a zaplatit kolky, po tyzdny dosiel papier ktory som obratom odoslala do poistovne. Chcem sa spytat ze kolko bude asi trvat vyplatenie poistky? Mam pocit ze poistovna sa to znazi iba natahovat

Nedá sa predpovedať, koľko bude poisťovňa šetriť. Vo všeobecnosti platí, že poisťovňa je povinná vyplatiť poistné plnenie do 15 dní po skončení šetrenia. Koniec šetrenia je po tom, čo predložíš poisťovni všetky ňou požadované dokumenty.

AK máš ale totálku, tak veľa peňazí nečakaj. Dostaneš len časovú hodnotu auta, z ktorej ti odrátajú zostatkovú hodnotu vraku.
Stanislav 1975
03.11.10,09:07
Nedá sa predpovedať, koľko bude poisťovňa šetriť. Vo všeobecnosti platí, že poisťovňa je povinná vyplatiť poistné plnenie do 15 dní po skončení šetrenia. Koniec šetrenia je po tom, čo predložíš poisťovni všetky ňou požadované dokumenty.

AK máš ale totálku, tak veľa peňazí nečakaj. Dostaneš len časovú hodnotu auta, z ktorej ti odrátajú zostatkovú hodnotu vraku.

A tak možnože má GAP-ko a dostane komplet všetko čo za auto zaplatila, a nebude škodná ani euro...:)
bubkoch
03.11.10,09:28
Nedá sa predpovedať, koľko bude poisťovňa šetriť. Vo všeobecnosti platí, že poisťovňa je povinná vyplatiť poistné plnenie do 15 dní po skončení šetrenia. Koniec šetrenia je po tom, čo predložíš poisťovni všetky ňou požadované dokumenty.

AK máš ale totálku, tak veľa peňazí nečakaj. Dostaneš len časovú hodnotu auta, z ktorej ti odrátajú zostatkovú hodnotu vraku.

este spoluucast jej odrataju ... a tiez pripadne dlzne poistne :)
no skratka dostane cca polovicu toho co si mysli ze stoji jej auto v bazari
Eliska Mrkvova
03.11.10,14:06
cize ked som im poslala list od policajtov a viacej nechcely 15dni od dorucenia tohoto listu ma poistovna na vyplatenie ak sa nemylim?
Chobot
03.11.10,14:22
cize ked som im poslala list od policajtov a viacej nechcely 15dni od dorucenia tohoto listu ma poistovna na vyplatenie ak sa nemylim?

Teoreticky áno. Ale v praxi sa doby výplaty poistných plnení môžu značne predĺžiť. Poisťovňa si môže ešte vyžiadať nejaké doklady. Možno ešte dali oceniť to tvoje havarované auto a znalec si dáva načas (aj keď poisťovne majú vlastných ľudí, čo oceňujú vraky..).

Po uplynutí tých 15 dní ich treba urgovať a urgovať.
Eliska Mrkvova
03.11.10,14:35
Cize úlati ta doba tych 15 dni, lebo tym som si nebola ista
Chobot
04.11.10,10:16
Cize úlati ta doba tych 15 dni, lebo tym som si nebola ista

VO všeobecnosti platí, ale neviem ti povedať, či poisťovňa v tvojom konkrétnom prípade už ukončila šetrenie poistnej udalosti. Ak nie, tak ešte nebeží 15 dňová lehota.

Šetrenie PU je ukončené vtedy, ak poisťovňa napíše záver šetrenia a pošle ti rozhodnutie, či a v akej výške bude plniť.
Eliska Mrkvova
04.11.10,13:20
Jedine co mi teraz prislo tak ze poistku na zaklade poistnej udalosti ako tatalnej skody bude zrusena a poslaly mi ze im mam doplatit zvysne poistne. Nieje to na hlavu. Tak ja mam skodu na aute jazdit nemozem a mam zhanat peniaze aby som mohla doplatit poistku?? Prosim poradte co mam robit
Eliska Mrkvova
04.11.10,13:31
a ten zvysok poistneho mam vyplatit do 7dni od dorucenia. Mozu nieco take pozadovat?
expeeert
04.11.10,14:09
Jedine co mi teraz prislo tak ze poistku na zaklade poistnej udalosti ako tatalnej skody bude zrusena a poslaly mi ze im mam doplatit zvysne poistne. Nieje to na hlavu. Tak ja mam skodu na aute jazdit nemozem a mam zhanat peniaze aby som mohla doplatit poistku?? Prosim poradte co mam robit

Neplatíš poistné náhodou vopred? Treba si pozrieť šeky, kde sú dátumy za aké obdobie boli zaplatené a porovnať s udalosťou, kedy sa stala. To by skôr mali vrátiť zvyšné poistné, otázne je či platíš načas.
Chobot
04.11.10,14:15
Jedine co mi teraz prislo tak ze poistku na zaklade poistnej udalosti ako tatalnej skody bude zrusena a poslaly mi ze im mam doplatit zvysne poistne. Nieje to na hlavu. Tak ja mam skodu na aute jazdit nemozem a mam zhanat peniaze aby som mohla doplatit poistku?? Prosim poradte co mam robit

Ako platíš poistku? Ročne? Kvartálne? Kedy máš výročie poistky? K 1.1. každého roku? Alebo k inému dňu?
bubkoch
04.11.10,17:59
Neplatíš poistné náhodou vopred? Treba si pozrieť šeky, kde sú dátumy za aké obdobie boli zaplatené a porovnať s udalosťou, kedy sa stala. To by skôr mali vrátiť zvyšné poistné, otázne je či platíš načas.

pri poistnej udalosti sa nespotrebovane poistne NEVRACIA, poistovni patri poistne do konca poistneho obdobia, za ktore bolo zaplatene
bubkoch
04.11.10,18:00
Jedine co mi teraz prislo tak ze poistku na zaklade poistnej udalosti ako tatalnej skody bude zrusena a poslaly mi ze im mam doplatit zvysne poistne. Nieje to na hlavu. Tak ja mam skodu na aute jazdit nemozem a mam zhanat peniaze aby som mohla doplatit poistku?? Prosim poradte co mam robit

nic im neplat, dlzne poistne sa zapocitava s poistnym plnenim