Dejuš
02.11.10,16:29
Dobrý deň.
chcem sa informovať či mám nárok na sociálne štipendium na vysokej skole keď nebývam s rodičmi v spoločnej domácnosti, mam aj zmenený trvalý pobyt?
Ďakujem
paaataaa
03.11.10,11:39
to zavisi od toho..aky bol tvoj minulorocny prijem....ci si zenaty..ci mas deti....alebo kolko beries od rodicov vyzivne....je toho vela..co ovplyvnuje narok na stipko :)
pupika8500
04.11.10,20:09
Dobry den,ja sa chcem spytat bolo mi pridelene stipendium vo vyske 105eur,som studentka VS som uplna sirota a mam prekrocenu standardnu dlzku studia/kedze som raz mala prerusene studium/,sa chcem opytat ci tato suma je primerana na moju zivotnu situaciu ci nie
Dejuš
05.11.10,11:36
som slobodna, brigadovala som minuleho roku ale ziadna slava a vyzivne od rodicov nemam a deti tiez nemam
ivka70
05.11.10,11:54
som slobodna, brigadovala som minuleho roku ale ziadna slava a vyzivne od rodicov nemam a deti tiez nemam

Pokial by si chcela ziadat o socialne stipendium, musis mat stanovene vyzivne od oboch rodicov.
Ak potom bude tvoj prijem splnat podmienky, nmozes ziadat.
paaataaa
05.11.10,13:00
Dobry den,ja sa chcem spytat bolo mi pridelene stipendium vo vyske 105eur,som studentka VS som uplna sirota a mam prekrocenu standardnu dlzku studia/kedze som raz mala prerusene studium/,sa chcem opytat ci tato suma je primerana na moju zivotnu situaciu ci nie
pockaj..si prekrocila standradnu dlzku a mas stipko???.....a brala si ho po vsetky roky??..lebo ak ano..potom podla mna narok nemas na stipko..sice neviem ako je to co sa tyka sirot..ale podla mna v tomto sa rozdiely nerobia.jedine ze ako sirota mas narok na stipko aj pocas letnych prazdnin no :) a ci 105 je dost..zavisi od toho, kolko beries sirtotske a kto vsekto sa s tebou posudzuje plus prijmy :)
paaataaa
05.11.10,13:01
som slobodna, brigadovala som minuleho roku ale ziadna slava a vyzivne od rodicov nemam a deti tiez nemam
tak ak nemas od rodicov vyzivne....posudzujes sa spolu s nimi a ich prijmami
trisestri
05.11.10,13:11
Dejuš
05.11.10,13:41
a na studijnom su povinny vziat ziadost o priznanie socialneho stipendia aj ked este nemam rozhodnutie zo sudu? ako myslim tak ze ked v pondelok poslem alebo odnesiem navrh na urcenie vyzivneho a v utorok pojdem na studijne, ci musim vsetky doklady priniest naraz?
paaataaa
05.11.10,19:17
a na studijnom su povinny vziat ziadost o priznanie socialneho stipendia aj ked este nemam rozhodnutie zo sudu? ako myslim tak ze ked v pondelok poslem alebo odnesiem navrh na urcenie vyzivneho a v utorok pojdem na studijne, ci musim vsetky doklady priniest naraz?
tak mozes im doniest ziadost a dolozit "zabudnute" dokumenty neskor...ale ved to budu mesiace, kym sa ti schvali nejake vyzivne..mozno aj roky...tak to tak dlho na studijnom isto cakat nebudu....chod sa tetuskou na studijne..a povedz jej v akej si situacii...ci ozaj potrebujes to vyzivne..ale ja si myslim ze ano..a ked nie..musis zdokladovat prijmy rodicov :) tazko je to posudzovat, ked nevieme o co presne u teba ide...
Dejuš
09.11.10,16:04
a budem posudzovana s rodicmi ak sa stihne este tohto sk. roku vybavit to vyzivne ci uz budem posudzovana ako samostatna osoba?
paaataaa
10.11.10,18:00
no ak si podas teraz ziadost o soc.stipendium, budes posudzovana spolu s rodicmi :) ak si podas ziadost az vtedy, ked budes mat rozhodnutie o vyzivnom, budes posudzovana samostatne :)
Dejuš
11.11.10,07:48
jedna znama mi spomynala ze by som sa mala posudzovat ako samostatna osoba uz od vtedy ako poslem navrh na sud a ze potom spatne by mi mali dat stipko???? a nie az potom ked budem mat rozhodnutie sudu . co je na tom pravda?
paaataaa
11.11.10,11:29
no neviem...taketo vynimocne pripady uz treba riesit s pracovnickou stud.oddelenia...ale myslim si, ze skor nie ako ano....ja som tiez nedavno cakala na rozhodnutie o inv.dochodku maminom......som pisala na studijne..ci ho mozem zdokladovat az ked dojde...ale mi odpisala ze ked si podavam ziadost mam dokladovaz aktualnu situaciu...a ked mi dojde to rozhodnutie..tak potom si mam dat ziadost o prepocitanie stipka...takze si myslim, ze toto bude aj tvoj pripad....ja som tiez mala doklad, ze mama si podala ziadost o dochodok..ale oni potrebovali rozhodnutie
Kerky18
28.10.13,19:28
Chcem sa opytat ohladom stipendia na vysokej skole. Mam 23 rokov studujem posledny rok ING na TUKE kosice a mam manzelku. Cakame spolu babatko, ktore sa ma narodit o cca 3 tyzdne. Tukal som si kalkulacku na vypocet stipka na studentskefinancie.sk (referentka mi povedala ze bude ma posudzovat ako rodinu ved uz je to na spadnutie) a tam mi vyslo, ze podla vyhlasky 102/2006 paragraf 3 odsek 1.e.3. Sa manzelka neposudzuje do okruhu spolocne posudzovanych osob. Ona nie je nezaopatrene dieta ako ja (pracuje uz 4roky a studuje externe) plus sudom nie je povinna platit ani mne ani dietatu vyzivne (to sa tam zadavalo). Len mi nie je jasne preco lebo nejak tomu odseku 1e3 nerozumiem a zda si mi to somarina.

Skoprirujem ho tuna:

e)rodič nezaopatreného dieťaťa študenta,ak

1.nezaopatrené dieťa študenta sa posudzuje spoločne so študentom,

2.nie je nezaopatreným dieťaťom a,

3.nie je rozhodnutím súdu povinný poskytovať dieťaťu výživné.

takze 1. Ano
2. Ano rodic mojeho dietata (manzelka) nie je nezapatrene dieta lebo pracovala (uz je na materskej momentalne)
3. Ano / nie je povinna sudom platit vyzivne na dietata.

Takze 3 x ano neznamena ze tento rodic sa posudzuje ako spolocne posudzovana osoba? podla mna ano
pytam sa to preto lebo podla toho mi vyslo 275eur a ked som to natukal inak ze bez babatka tak len 35 co je slusny rozdiel po dobu 9mesiacov.