Sebastian188
02.11.10,16:54
Dobrý deň,

chcem sa opýtať ( v prípade že mam zmluvu overenu notarom) a dlžník nespláca aj napriek doporučeným výzvam ( jedna sa o sumu cez 10 tis eur), v akej vyske je poplatok sudu, aby ho vydal. ( zaroveň potom ked to posuniem exekútorovi, pretože predpokladám že nebude účinný) poplatky navyše si nato určí a bude vymáhať od dlžníka..Aká je šanca ak auto a ine majetky nema písane na seba ( ale manželku) ďakujem.
buchač
02.11.10,16:11
Dobrý deň,

chcem sa opýtať ( v prípade že mam zmluvu overenu notarom) a dlžník nespláca aj napriek doporučeným výzvam ( jedna sa o sumu cez 10 tis eur), v akej vyske je poplatok sudu, aby ho vydal. ( zaroveň potom ked to posuniem exekútorovi, pretože predpokladám že nebude účinný) poplatky navyše si nato určí a bude vymáhať od dlžníka..Aká je šanca ak auto a ine majetky nema písane na seba ( ale manželku) ďakujem.

Zákon o súdnych poplatkoch - Zákon č. 71/1992 Zb. - úplné znenie

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-sudnych-poplatkoch/

...k zvyšku sa radšej nevyjadrujem ...

Ale načakáááš sa ...roky ...žiaľ ...
profesional
12.11.10,09:34
Ak niekto nema majetky tak sanca ze sa od neho nieco vymoze je mala. To je taka slovenska moda.

Poplatok bude tusim 600 Eur pri 10.000 Eurovej zalobe.
gabooz
12.11.10,11:01
Ak previedol majetok na manzelku v case, ked uz tebe dlzil peniaze, je mozne odporovat tieto ukony a tym sa ukony voci tebe ako veritelovi sa stanu neucinne, ciize aj veci, ktore previedol na manzelku budu podliehat exekucii. Exekucia pojde s dlznikom cely zivot, moze dedit, dostat dar, moze sa zamestnat. Nedovilil by som si a priori tvrdit, ze sa uz k svojim peniazom nedostanes
kaco11
12.11.10,16:26
exekutorovi ide kolok 16.50 tusim. A sudu 6 % zo sumy.
buchač
12.11.10,16:58
exekutorovi ide kolok 16.50 tusim. A sudu 6 % zo sumy.
Súd áno , tam je poplatok 6 % z vymáhanej čiastky ...

Len kolok ?????...16,50 € ?
Dobre , beriem , ale čo , keď nie je čo exekuovať ????
Kto ho potom zaplatí ????...predsa len ten , kto žiadal o vydanie platobného rozkazu a aj o exekúciu ...alebo sa mýlim ???

Otázku kladiem ako fyzická osoba kontra firma ...ako potom ???
kaco11
12.11.10,19:15
v podstate áno. Keď podávaš návrh na plaťák tak je predpoklad, že dotyčný má nejaký majetok. Ono je dosť ťažko dávať plaťák na niekoho kto nemá ani korunu. Považovala by som to za zbytočné mrhanie minimálne času, keď nie aj peňazí.

a ten kolok, teraz som známej podávala na pošte list na začatie exekúcie spolu s rozsudkom a kupovala som k tomu kolok 16,5
buchač
12.11.10,19:21
...šak hej , ja viem ...aj moja chyba bola ...kua :mad:
Ale keď love nebudú , aspoň do ťurmy posadím ...prokurátor vzniesol obvinenie ...:cool:
pavol54
12.11.10,20:28
Dľžna suma 10000€ sa nedá riešiť platobým rozkazom,
hnedoočka
12.11.10,20:31
Dľžna suma 10000€ sa nedá riešiť platobým rozkazom,

prečo nie?:confused:
hnedoočka
12.11.10,20:48
troška som sa poobzerala....

1.1. Rozsah konania
a) Aké druhy pohľadávok sú oprávnené (napríklad, iba peňažné pohľadávky, iba pohľadávky vyplývajúce zo zmluvy, atď.)?
Konanie sa vzťahuje na peňažné pohľadávky veriteľov alebo pohľadávky týkajúce sa konkrétneho množstva zameniteľných tovarov alebo pohľadávky kohokoľvek, kto má právo získať osobitný hnuteľný majetok.

Hore


b) Existuje horná hranica hodnoty pohľadávky?
Nie.
buchač
13.11.10,15:10
troška som sa poobzerala....

1.1. Rozsah konania
a) Aké druhy pohľadávok sú oprávnené (napríklad, iba peňažné pohľadávky, iba pohľadávky vyplývajúce zo zmluvy, atď.)?
Konanie sa vzťahuje na peňažné pohľadávky veriteľov alebo pohľadávky týkajúce sa konkrétneho množstva zameniteľných tovarov alebo pohľadávky kohokoľvek, kto má právo získať osobitný hnuteľný majetok.

Hore


b) Existuje horná hranica hodnoty pohľadávky?
Nie.

....jasné , že nie ...


Aká odmena prislúcha exekútorom za ich v mnohých prípadoch nezávideniahodnú prácu?

"Výšku odmeny určuje zákon. Minimálna hranica je 500 korún, maximálna jeden milión. Stalo sa mi už aj to, že som vymáhal napríklad 37 korún. Povinný však okrem tejto čiastky musel zaplatiť aj týchto päť stoviek navyše. Keď ale robím niečo väčšie, kde sú milióny, môžem sa natrápiť, koľko chcem, stále môžem dostať maximálne milión korún. Niekomu sa môže zdať, že sú to závratné čísla, ale po zaplatení všetkých odvodov za zamestnancov, po zaplatení DPH, dane z príjmu a ostatných odvodov, to až také lukratívne nie je. Ľudia majú veľké oči, myslia si, koľko tí exekútori ale zarábajú. Nie je to tak. Tie naše odmeny sú niekedy neprimerané vykonanej práci. Miliónová zákazka totiž príde len raz za rok."
http://korzar.sme.sk/c/4687121/aj-exekutor-je-len-clovek-z-masa-a-kosti-so-srdcom-aj-dusou.html