zuzana.n
02.11.10,17:14
Dobry den,
ak ratam tri roky dozadu tak ...v roku 2008 mi zamestnacatel zaplatil poistne za januar a februar za tym mi este stale platila zivnost ale sama som si poistenie neplatila,potom v decembri 2008 az do februara 2010 som bola zamestnana v zahranici a poistne mi platil zamestnvatel tam,od februara 2010 do maja 2010 som bola registrovana na urade prace lebo niekto chytri mi to tak poradil ale o podporu som neziadala lebo by mi ani nevysla ani o socialnu davku som neziadala ale poistne mi oni asi aj tak zaplatili navyse na rozhodnutie o zaradenie do evidencie som cakala takmer 3 mesiace lebo mi vysoka skola nebola schopna urychlene zaslat potvrdenie o navsteve skoly dokonca par krat ani so spravnostou mojho mena a na UPSVaR mi potom povedali ,ze socialnu davku mi dozadu aj tak nedoplatia asi preto lebo som o nu hned nepoziadala ako som sa isla registrovat,
za tym od 3 maja 2010 do 25.9.2010 som znova pracovala v zahranici a teraz som sa prihlasila ako samoplatitel v socialne poistovni lebo neviem co mam robit ci mi daju davku v nezamestnanosti alebo ju mam ziadat v zahranici i ked ja tam uz nezijem a ani sa neplanujem.
terezamaria
02.11.10,17:16
Od 1.9.2010 platí, že Ti priznajú podporu v nezamestnanosti, keď si robila a platila odvody 2 roky z posledných troch.