0001
02.11.10,17:24
Dna 7.9.2009 som dal vypoved zmluvy o pripojeni,jedna sa o kablovu televiziu,rozsireny subor.Odpojenie malo nastat 3.11.2009 k comu nedoslo, nie je to moja vina,nasledujucej fakture mi dalej zaratali mesacny poplatok za kab.televiziu.
Otazka mam narok na vratenie poplatkou za kab.tel.ked som korektne ukoncil zmluvu?
Za odpovede dakujem.
doktor01
02.11.10,17:01
Na internete som našiel vyjadrenie UPC k podobnemu problemu. Možno pomôže.

Vyjadrenie spoločnosti

Predmetná sťažnosť je založená na tom, že zákazník zrejme zabudol zohľadniť jednomesačnú výpovednú lehotu a záväzok zotrvať v zmluvnom vzťahu počas doby kampane, v rámci ktorej využíval príslušné služby za zvýhodnených podmienok. Zákazník totiž využíval služby za zvýhodnených podmienok vrátane kampaňovej (akciovej ceny), pričom zmluvná viazanosť mu končila k 15. 10. 2009. V prípade akceptovania výpovede z júla 2009 (t.j. v deň keď zákazník podal výpoveď), by porušil podmienky kampane a podľa zmluvy by mu bola vyúčtovaná pokuta za porušenie podmienok kampane, čomu sme sa chceli vyhnúť. Preto sme výpoveď akceptovali až po uplynutí doby viazanosti. Keďže výpovedná lehota uplynie vždy ku koncu mesiaca, výpoveď bola akceptovaná k najbližšiemu možnému termínu po skončení viazanosti, ktorým je 31. 10. 2009. Zákazník teda ukončí zmluvný vzťah k 31. 10. 2009 a od 1. 11. 2009 už nebude zákazníkom našej spoločnosti.
0001
02.11.10,17:11
Dakujem za odpoved,nemal som viazanost,1 mesacnu vypoved som dodrzal z mojej strany som ukoncil zmluvny vztah,ale oni proste nic.Na vsetko mam papiere,vypoved atd.
doktor01
02.11.10,18:33
Dakujem za odpoved,nemal som viazanost,1 mesacnu vypoved som dodrzal z mojej strany som ukoncil zmluvny vztah,ale oni proste nic.Na vsetko mam papiere,vypoved atd.
To riešime ešte problém z rok 2009? Má vôbec význam riešiť reklamáciu po roku?
Prečo malo dôjsť k odpojeniu až 3,11,2009? Logicky keď si podal výpoveď v 9 mesiaci, výpovedná doba je 10.mesiac a od 1.11.2009 ukončená dohoda a odpojenie (neschopnosť odpojenia UPC je na ich ťarchu). Tiež je otázne či nejde o platbu o mesiac pozadu (na faktúre je uvedené za aké obdobie bola služba poskytovaná). Najlepšie to budú vedieť priamo v UPC tak ich kontaktuj. Pokiaľ bol zaplatený neoprávnený poplatok máš nárok na vrátenie. V UPC majú bodrel (osobná skúsenosť). Bývam v panelovom dome a na jednej chodbe máme susedia rôzne výšky poplatkov za rozšírený súbor (ja mám 9,99, jedna suseda 13 a ďalšia 17€) za tu istú službu.
0001
02.11.10,18:36
Dakujem.