Mel1001
02.11.10,18:29
Ahojte, ked zamestnanec s nami podpíse dohodu o vykonaní práce na dobu neurcitu, može odísť z jedného dňa na druhý?totizto v piatok sme podpísali dohodu a dnes uz nenastupil do prace. Ďakujem
veronikasad
02.11.10,17:32
Ahojte, ked zamestnanec s nami podpíse dohodu o vykonaní práce na dobu neurcitu, može odísť z jedného dňa na druhý?totizto v piatok sme podpísali dohodu a dnes uz nenastupil do prace. Ďakujem
Dohoda o vykonaní práce sa neuzatvára na neurčitý čas - je vymedzená splnením pracovnej úlohy.

§ 226
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.
Mária27
02.11.10,19:33
Ahojte, ked zamestnanec s nami podpíse dohodu o vykonaní práce na dobu neurcitu, može odísť z jedného dňa na druhý?totizto v piatok sme podpísali dohodu a dnes uz nenastupil do prace. Ďakujem

Ešte § 223 zákonníka práce:
(4) Spory vyplývajúce z tejto dohody sa prejednávajú rovnako ako spory z pracovného pomeru.
nikulik
02.11.10,19:41
Ked nenastupil do práce, odhlásila by som ho zo SP, a v mes.vykaze by som uviedla nulu vo vykaze pri tomto dohodarovi. Podľa mna je to uplne zbytočné naťahovať sa s dohodarom,ale to je len môj nazor.
A tak ako píšu ostatní,...dohoda o vykonaní práce sa neuzatvára nikdy na dobu neurčitú.
Mel1001
05.11.10,08:34
vcera nam poslal oznamenie o ukoncení dohody, takze som ho odhlasila zo SP.od nás uz nebude potrebovať žiadne doklady, vsak?neviem, napr. na urad práce mu stačí to oznamenie ze s nami ukončil dohodu?
Tweety
05.11.10,08:36
vcera nam poslal oznamenie o ukoncení dohody, takze som ho odhlasila zo SP.od nás uz nebude potrebovať žiadne doklady, vsak?neviem, napr. na urad práce mu stačí to oznamenie ze s nami ukončil dohodu?
Nie, nie je potrebné mu dávať iné doklady.
Mel1001
05.11.10,08:37
dakujem...:)
rodina1
05.11.10,08:43
Možno by ste mu mohli vydať Potvrdenie o príjme za tento rok.