beja255
02.11.10,20:22
Môže mi niekto poradiť, dcéra nešla študovať na vysokú školu.
Našla si prácu, jej otcovi som to oznámila, ale keď o prácu prišla tak som mu zavolala, že je bez práce, z úradu práce nedostane nič, teraz by mohla mať znova prácu som povinná mu to ohlásiť, on nemá vôbec záujem, len ju vedel rozrušiť, že jej vyčítal, že nemá prácu. Keď mu zavolám, že pracuje a náhodou pošle peniaze, tak si bude potom znova vymýšľať, že som mu to nepovedala.
bubkoch
02.11.10,19:23
no a s cim teda potrebujes poradit ?
beja255
02.11.10,19:29
či som povinná mu to nahlásiť, alebo si to mám nahrať aby nemohol povedať,že som mu to nepovedala. Mohol by potom vymáhať tie peniaze naspäť?
bubkoch
02.11.10,19:51
stale malo info na rozumnu odpoved ...
1. ma otec povinnost platit vyzivne na zaklade rozhodnutia sudu ?
2. dcera studuje ? chysta sa studovat ? ukoncila uz studium ?

kym doplnis info, uvdiem aspon, ze povinnost platit vyzivne sa neodvija od tvojich oznameni ze dcera momentalne pracuje alebo nepracuje ale od toho ci je schopna sa sama zivit alebo nie ...
schopna sama sa zivit moze byt aj ako nezamestnana
Jana Ravinger
04.11.10,17:52
predpokladám, že sa jedná o dospelú dcéru, neviem čo vlastne riešite vy? verím že je svojprávna a ste hrdá, že ste vychovali jednu samostatnú, vzdelanú, inteligentnú dámu a všetko je jej v rukách. Vás už úplne do toho nič. a aj keby ešte študovala vy nemáte právo žiadať o výživné, je dospelá musí požiadať o to sama. dokedy sa chcete hrať na starostlivú matku. pamätajte prílišná starostlivosť je vlastne ublíženie svojim deťom. nechajte nech prechádza cestou života sama, vy jej len buďte dobrým radcom