derek191919
02.11.10,20:33
Dobrý deň,
nenašiel som vhodnú sekciu, tak mi prepáčte, že to píšem do podnikania. Idem kupovať od známeho koncom novembra ojazdené auto. Chcem sa spýtať ako to mám riešiť s povinným zmluvným poistením? Dočítal som sa, že ho musím mať uzatvorené už ked som na polícii pri prepise. Chcem sa spýtať, či je možné uzatvoriť do konca roka na ten jeden mesiac u jednej poistovne a nový rok by som začal u inej? Je tam aj tá vypovedná doma 1 a pol mesiaca, ale ja budem poistený iba jeden mesiac u tej poistovne tento rok, to mam uzavriet poistenie na 1 mesiac a hned obratom to uzavretie nahlasit, ze ho k tomu roku ruším? Dufam, že chápete, čo sa pýtam :) , ďakujem za odpoveď.
bubkoch
02.11.10,19:54
nie je to mozne ...
PZP sa uzatvara na technicky rok, vypovedat ho mozes len k vyrociu zmluvy ...
btw: a preco by si mal chciet od noveho roka prejst do inej poistovne ? vsak si najdi hned teraz tú najlacnejsiu ...
derek191919
03.11.10,07:10
no lebo na ten jeden mesiac, som chcel si uzavriet iba tak u hocikoho a od noveho roka mam možnosti si uzavriet pzp firmu, ktora ma flotilu 250 kamionov a majú velmi nizke poistenie, nižšie ako sú bežne dostupné ceny na trhu, čiže preto. To som nevedel, že to je na technicky rok, čiže ja si tu poistku môžem uzavriet už teraz, povedzme od 1.decembra 2010 do 1. decembra 2011?