mordik
03.11.10,00:49
Dorbý deň,

poprosil by som o radu...

Vec je nasledovná, vybavil som brigádu mojej priateľke u mojej tety (Štepánka Mádlová, vlastní Privilégium, možno ste o tom počuli)...
Priateľka robila mesiac vo firme, starala sa o starších ľudí, upratovala po nich, nosila im jedlo atď...
Bolo to cez leto jeden mesiac, teraz je november, výplata ešte nedošla. Boli sme asi po troch mesiacoch vo firme, ale tu nám len dali výplatnú pásku (konečne) a sľúbili, že výplatu doplatia do pár dní, čo sa samozrejme nestalo.
Priateľka zmluvu má, teraz už má aj výplatnú pásku. Lenže stále nemá peniaze. Keď písala mojej tete, že či uvidí ešte svoje peniaze alebo či si z nej len robí srandu, tak sa jej teta začala vyhrážať, že nech sa jej neukazuje radšej na oči a podobné primitívne veci.
Chcem sa poradiť, čo mám spraviť? Mám zájsť na inšpektorát práce alebo to hneď riešiť cez políciu? Na jednej strane je to (bohužiaľ) moja rodina, na strane druhej tu zo mňa a mojej priateľky nikdo debila robiť nebude.

Ďakujem za pomoc. ;-)
Stanislav 1975
03.11.10,00:19
Dorbý deň,

poprosil by som o radu...

Vec je nasledovná, vybavil som brigádu mojej priateľke u mojej tety (Štepánka Mádlová, vlastní Privilégium, možno ste o tom počuli)...
Priateľka robila mesiac vo firme, starala sa o starších ľudí, upratovala po nich, nosila im jedlo atď...
Bolo to cez leto jeden mesiac, teraz je november, výplata ešte nedošla. Boli sme asi po troch mesiacoch vo firme, ale tu nám len dali výplatnú pásku (konečne) a sľúbili, že výplatu doplatia do pár dní, čo sa samozrejme nestalo.
Priateľka zmluvu má, teraz už má aj výplatnú pásku. Lenže stále nemá peniaze. Keď písala mojej tete, že či uvidí ešte svoje peniaze alebo či si z nej len robí srandu, tak sa jej teta začala vyhrážať, že nech sa jej neukazuje radšej na oči a podobné primitívne veci.
Chcem sa poradiť, čo mám spraviť? Mám zájsť na inšpektorát práce alebo to hneď riešiť cez políciu? Na jednej strane je to (bohužiaľ) moja rodina, na strane druhej tu zo mňa a mojej priateľky nikdo debila robiť nebude.

Ďakujem za pomoc. ;-)

NO tak to je teda podarená tetuška ...


A pri tom v telke posobila tak zlato, čestne...;)
deha
03.11.10,06:19
Ja som sa stretla s obd. prípadom. Suseda pracovala pri Trnave pre nejakú autom. firmu dva mesiace a výplata ani výplatná páska nikde. Odišla v skúšobnej dobe pracovať do Čiech ked sa tf. informovala v Trnave, čo je so mzudou, tak jej povedali, že ju omylom poslali na zlý účet a že ked sa tie peniaze vrátia spať, že jej to poukážu . A o mesiac opať takáto istá rozprávka so strany býv. zamestnávateľa. Tak som jej radila, že by nebolo odveci zájsť na úrad práce po bezplatnú právnu radu, mam za to že tam bude takáto služba, lebo som presvedčená, že zamestnancovi sa po zistení takejto chyby musí poukázať mzda
na účet aj s výplatnou páskou-tá poštou , ked tam už zamestnanec nepracuje.Ale aj ten inšpektorát práce by asi bol na zváženie...