misoKNm
03.11.10,12:13
Zdravim Vas,

som jeden z prevadzkovatelov eshopu a neda mi, aby som nepovyzvedal :D
Chcem sa opytat ako sa Vam dari tento rok? pretoze ja mam dojem, ze tento rok je omnoho horsi ako minuly rok a to mala byt kriza skor vlani. Leto uplne strasne atd. Preto ma zaujma, ci len u mna je badatelny pokles, alebo aj Vy ste pocitili tohtorocny utlm? :confused:
Alebo zeby to bola sila konkurencie :eek: v kazdom pripade, poprosim o odpoved hlavne dlhodobejsich majitelov, nie novacikov :D

Dalej by som rad vedel ako ste na tom v poslednej dobe s prevzatim a neprevzatim objednavok na dobierku? ja som si zalozil taky system, kde ich informujem o sankciach pri neprevzati, ale uz sa par klientok ozvalo, ze oni su poburene, ze im nieco take vlastne pisem :o ale viete ako to je, niekto neprevezme, tak skoda 4€ , nieje to sranda.

A este jedna vec, ked Vam niekto vrati tovar, ako riesite vratenie penazi? Ja posielam peniaze spat len za tovar, nie za postovne. Riesite to tiez takymto sposobom, alebo im vraciate plnu ciastku? jedna sa o to, aby sa necitili klientky podvedene, vzdy eliminujem vsetky nedostatky aby sa tovar nemusel vraciat, ale ked sa to stane, tak treba platit. Pretoze jeden znami z nemecka ma informoval, ze u nich je do nieco ako reklamacia,kde vracaju plnu vysku. tak tereaz som z toho mimo.

Dakujem, verim ze tieto otazky pomozu nam vsetkym:---
blavaciko
03.11.10,14:28
nevlastnim e-shop, ale vyjadrim sa k tomu vrateniu tovaru.
Naklady na vratenie tovaru znasa predavajuci len v pripade, ak bol tovar vrateny ako zavadny...
tzn, ze ak ti ho vrati preto lebo sa jej nepaci, tak postovne vrati ona... ak ti ho vrati, lebo je napr. pokazeny, postovne hradis ty
misoKNm
03.11.10,15:04
to je aj zakonom dane, alebo je to len kazdeho obchodna zalezitost?

Ja osobne postovne uplatnujem len v pripade reklamacii, ale zaujmalo ma ci to tiez tak riesia ostatni, nech si spravim prehlad. Dakujem ti za odozvu
padro
03.11.10,16:48
- urcite je viac konkurencie a traba sa viac snazit ako minuly rok, viac do reklamy atd, ale tak to uz chodi, lepsi prezije...
- ak mi vrati tovar s tym ze sa mu nepaci, tak mu vyplatim cenu tovaru bez postovneho
- mam uvedene ze ked si tovar neprevezme musi zaplatit postovne, toto ale nie je v sulade so zakonom preto to neuplatnujem v podstate to ani nejde vymoct, ale snad aspon niektorych to odstrasi
blavaciko
03.11.10,22:29
co som napisal je dane zakonom c. 108/2000 v zneni nesk. predpisov, rozpisane to je tu: http://www.porada.sk/1536063-post11.html
Dáša_
05.11.10,20:50
Tento mesiac som zacala 5. rok existencie internetového obchodu
Situácia je tento rok vynikajúca. Napriek tomu, že som zrušila skoro všetku reklamu, obrat stupne cca dvojnásobne oproti minulému roku (momentálne mám 170% obratu celého minulého roku)
Tento rok sa mi nestalo, žeby niekto neprevzal zásielku. Dokonca si dovoľujem taký luxus, že posielam na faktúry, zákazníci platia až ke´d si tovar preberú. Zatiaľ mám iba jednu neuhradenú faktúru - jedná sa o podnikateľa, ktorý tovar zobral do svojho obchodu ... Mmch, jednu takú neuhradenú faktúru mám aj z minulého roku, taktiež od podnikateľského subjektu. inak všetko zaplatené.

Dodnes za mi za tie roky iba raz stal, že zákazník vrátil tovar - poškodil sa pri preprave, zaplatila som mu celú sumu aj s poštovným. Najskôr boli nervy, odvtedy objednáva pravidelne.
padro
05.11.10,20:58
dasa po 5. rokoch uz mas asi aj dost zakaznikov:) mas nejaku statistiku kolko z nich pride znovu nakupit? u mna to je zatial 10 percent,... z tych par tisic zakaznikov uz to je zaujimave,... ale ja si zase hovorim ze tito existujuci mi budu platit v podstate reklamu a tak budu pribudat dalsi....
Dáša_
05.11.10,21:08
presne ti to neviem povedať, ale vracia sa veľa. Mám stálice, ktoré nakupujú viac krát do roka pravidelne. 8-10 objednávok je bežné číslo. Alebo mám dediny, kde príde objednávka z ulice Horná, potom z ulice Dolná a ešte jedna z nejakej inej ulice:))
Ja tomu hovorím, že mám hniezda zákazníkov. Zjavne sa reklama šíri ústnym podaním :))) Pretože mi často aj telefonujú a hovoria, že číslo majú od toho a od toho...
padro
05.11.10,21:35
to sa uz stava aj mne, ze mi niekto zavola "znamy mi dal na vas cislo" ... ale ten prvy sa musel najskor o mne dozvediet a to len z reklamy, takze ja do reklamy investujem stale... vidim ako dopadli ti ktori prestali lebo si mysleli ze uz nemusia.
Dáša_
06.11.10,06:53
to sa uz stava aj mne, ze mi niekto zavola "znamy mi dal na vas cislo" ... ale ten prvy sa musel najskor o mne dozvediet a to len z reklamy, takze ja do reklamy investujem stale... vidim ako dopadli ti ktori prestali lebo si mysleli ze uz nemusia.

Ono s tou reklamou som sa nevyjadrila úpne presne.
využívam iné formy reklamy, nie priamo platené. Blogujem k veci (ale nei úplne priamo, žeby som hovorila kúpte si toto a toto, ale nepriamo), na FB mam stránku, kde je zase iný typ inšpirácie.
Doplnila som sortiment, takže žiadny z konkurentov v obore (a že ich tento rok pribudlo), nemá taký sortiment. Dávam ceny do špecializovaných súťaží, tovar dávam do aukcii, kde ide celý výťažok na nejaké dobročinné účely.

Takže po pravde, za výsledkom je aj dosť práce.
Ale aj dosť radosti, lebo dostávam aj ďakovné maily, alebo už aj také som zažila, že mi zákazník volal: pošlite mi vaše vizitky, budem ich rozdávať :). A rozdával, lebo len tento týždeň som mala dve objednávky s poznámkou, kto odporučil ( a či dám na základe toho zľavu :) )
padro
06.11.10,08:44
tak to mas pradu popri klasickej PPC reklame, uz pisem aj ja, a ako hovoris nie ze kupte si toto, ale skor tak informacne (samozrejme je tam link na shop ak kliknu na slovicko) lebo vela ludi stale nevie ze nejaky produkt vobec existuje, tiez sa pomaly dostavam do povedomia vo svojom regione takze v okoli maju ludia dovoz zadarmo, sutaze atd... ako hovoris viac prace, ale kto sa bude chciet udrzat nemoze zaspat :)
camozzi
06.11.10,09:41
Blogy si pisete na strankach shopu alebo externe na samostatnych weboch typu blogger?
padro
06.11.10,09:48
na weboch typu PR clanky, dobre je aj blog.topshopping.sk, nieco na svojom webe, alebo napr. na webnode vytvorena nova stranka.
Dáša_
06.11.10,09:59
Blogy si pisete na strankach shopu alebo externe na samostatnych weboch typu blogger?


ja píšem na samostatných blogoch.

Je tam pripojená aj štatisktika a dá sa nádherne vidieť, že stačí napísať článok s dobrým nadpisom a google si ťa nájde. Aj na také veľmi preferované slovné spojenia, ktoré sú v reklame drahé. Nehovoriac o tom, keď si správne nazveš obrázok, zaradený do blogu...

Ale samozrejme, treba mať za sebou aj históriu, nedá sa dnes napísať jeden blog a zajtra byť úplne hore.
Treba všetko kombinovať. Čím viac, tým lepšie.
korela
06.01.14,02:01
Dáša_, ale ešte v 2009, 2010 sa ľuďom dobre žilo aj zarábalo. Aspoň v mojom okolí zažívali vrchol príjmov.
Dnes každého straší nezmyselné slovo kríza, ľudia sú opatrní, možno aj zbytočne, veci sa komplikujú.
Dáša_
06.01.14,06:22
len pridám, obchod bezi dodnes, stále sú čísla dobré.Pribudla druhá vrátená zásielka(za celú existenciu), za celý minulý rok som mala 5 neprevzatých balíkov. Z toho pri dvoch išlo o nejaké nedorozumenie s prepravkou, takže neskôr sa balíky opat doručili.
Poznám ale obchod, ktorý má cca 20% neprevzatých balíkov, čo sa vracajú. Trochu tuším, že je problém v cielovej skupine. Myslím pri tých neprevzatých balíkoch, ale asi nie len tam.