danetax
03.11.10,15:09
Ahoj všetci poraďáci :)
mám takú špecialitku...
...jedná sa o firmu,ktorá skupuje zlato od ludi aj od zlatnictiev a potom ich dalej predáva väčším odberatelom zlata. Je síce platca DPH,ale keďže sa jedná o zlato,tak to je tuším oslobodené od DPH.

Otázka 1. : Ak skupuje zlato od bežných ľudí ,či existuje taká ERP, ktorá dokáže takýto výdavkový doklad (aby to bol ale daňovo uznaný doklad) vytlačit – ako doklad,že z ERP vydal peniaze na kúpu takého zlata. Že či by to stačilo do účtovníctva ako doklad na zaučtovanie.
Povedal mi,že to funguje na podobnej báze ako ked ZBERNE SUROVINY vykupuju od ludi železo a pod. Nechce robit výdavkové doklady a ani faktúry. A chce to mat cele čo najviac učtovne aj danovo ošetrene.

Otázka 2. : Kedže je predpoklad denného obratu 200.000 eur,či existuje nejaký finančný limit,ktorý by musel niekde nahlasovat (bonzovať) ? Povedzme,že niekto mu predá 500 g zlata za jeden deň a druhý deň mu donesie ten istý človek 800 g zlata. A ak existuje limit pri tomto výkupe zlata,že či sa dá nejakým spôsobom obísť.

Budem veľmi vďačný za akukolvek pomoc.
S pozdravom Patrik
dawidco12
25.12.10,19:27
Ahoj všetci poraďáci :)
mám takú špecialitku...
...jedná sa o firmu,ktorá skupuje zlato od ludi aj od zlatnictiev a potom ich dalej predáva väčším odberatelom zlata. Je síce platca DPH,ale keďže sa jedná o zlato,tak to je tuším oslobodené od DPH.

Otázka 1. : Ak skupuje zlato od bežných ľudí ,či existuje taká ERP, ktorá dokáže takýto výdavkový doklad (aby to bol ale daňovo uznaný doklad) vytlačit – ako doklad,že z ERP vydal peniaze na kúpu takého zlata. Že či by to stačilo do účtovníctva ako doklad na zaučtovanie.
Povedal mi,že to funguje na podobnej báze ako ked ZBERNE SUROVINY vykupuju od ludi železo a pod. Nechce robit výdavkové doklady a ani faktúry. A chce to mat cele čo najviac učtovne aj danovo ošetrene.

Otázka 2. : Kedže je predpoklad denného obratu 200.000 eur,či existuje nejaký finančný limit,ktorý by musel niekde nahlasovat (bonzovať) ? Povedzme,že niekto mu predá 500 g zlata za jeden deň a druhý deň mu donesie ten istý človek 800 g zlata. A ak existuje limit pri tomto výkupe zlata,že či sa dá nejakým spôsobom obísť.

Budem veľmi vďačný za akukolvek pomoc.
S pozdravom Patrik

ok, a mozes mi povedat coto je za firma ktora vykupuje zlato a inac kolko dava za g
buchač
25.12.10,22:03
Ahoj všetci poraďáci :)
mám takú špecialitku...
...jedná sa o firmu,ktorá skupuje zlato od ludi aj od zlatnictiev a potom ich dalej predáva väčším odberatelom zlata. Je síce platca DPH,ale keďže sa jedná o zlato,tak to je tuším oslobodené od DPH.

Otázka 1. : Ak skupuje zlato od bežných ľudí ,či existuje taká ERP, ktorá dokáže takýto výdavkový doklad (aby to bol ale daňovo uznaný doklad) vytlačit – ako doklad,že z ERP vydal peniaze na kúpu takého zlata. Že či by to stačilo do účtovníctva ako doklad na zaučtovanie.
Povedal mi,že to funguje na podobnej báze ako ked ZBERNE SUROVINY vykupuju od ludi železo a pod. Nechce robit výdavkové doklady a ani faktúry. A chce to mat cele čo najviac učtovne aj danovo ošetrene.

Otázka 2. : Kedže je predpoklad denného obratu 200.000 eur,či existuje nejaký finančný limit,ktorý by musel niekde nahlasovat (bonzovať) ? Povedzme,že niekto mu predá 500 g zlata za jeden deň a druhý deň mu donesie ten istý človek 800 g zlata. A ak existuje limit pri tomto výkupe zlata,že či sa dá nejakým spôsobom obísť.

Budem veľmi vďačný za akukolvek pomoc.
S pozdravom Patrik

Trt rozumiem daniam a účtovníctvu ...len to zlato ma zaujalo ...
Ako teraz ale tak čítam ...tak aj ten denný obrat ma bohovo zaujíma ...

Aktuálna cena zlata
za 1g 24k
31.13€
http://www.gmetalm.sk/vykup-zlata.html?gclid=CP_N5OeuiKYCFYMI3wodeCUeng
Sú aj iné , nižšie výkupné ceny , ale to by bolo aj viacej kg zlata ...;)

Takže matematika - skôr počty - nepustia ...

200.000 € : 31,13 € = 6.451 kg ....??????.....denne :confused::confused::confused:
Hm , na Vianoce som sa napchal síce , ale seno to rozhodne nebolo ...:D:D:D

Kriste pane , keď budem pokračovať , tak ....

6.451 kg x 20 prac. dní = 129.020 kg zlata za mesiac ...:eek::eek::eek:
Za pol roka väčší obrat ako NBS a všetky burzy naokolo , od Tokia po Amsterdam a končiac na Wall Street ....;):rolleyes:
danetax
25.12.10,22:38
Neviem názov firmy,som totiž učtovník a dostal som toto za ulohu zistit od jedneho konatela - ale nie od konatela tej firmy so zlatom.

To číslo 200.000 eur za den som dal len na zaklade popisu od toho konateľa. Ja osobne sa v zlate nevyznám... :cool:
dawidco12
25.12.10,22:43
jaj tak aj tak diki, a mohol by si mi dat nejaky kontakt na toho konatela ze by som sa jeho spytal?
marjankaj
25.12.10,23:18
Neviem názov firmy,som totiž učtovník a dostal som toto za ulohu zistit od jedneho konatela - ale nie od konatela tej firmy so zlatom.

To číslo 200.000 eur za den som dal len na zaklade popisu od toho konateľa. Ja osobne sa v zlate nevyznám... :cool:

Takže účtovník? A ja som si doteraz myslel, že ERP slúži na evidenciu tržieb za tovar alebo za služby:eek:

Po druhé, dúfam, že sem nedáš adresu tej firmy s denným obratom 200000€ to je vyše 6 000 000 Sk. To by ani do banky nemuseli nosiť. Našlo by sa dosť "ochotníkov":rolleyes: