stanco007
03.11.10,16:56
Vie mi niekto poradit kde by sa dali za dobru cenu kupit zlate retiazky na nete, resp v okoli Popradu? Mate aj nejake skusenosti s kupou zlata cez internet? Aka ja teraz priemerna cena za 1g zlata? A co tak kupa zlata zo zalozni??? ( aj ked zalozne asi nie. chcem to pre seba a neskor aj pre znamych k roznym prilezitostiam )
buchač
03.11.10,18:27
Vie mi niekto poradit kde by sa dali za dobru cenu kupit zlate retiazky na nete, resp v okoli Popradu? Mate aj nejake skusenosti s kupou zlata cez internet? Aka ja teraz priemerna cena za 1g zlata? A co tak kupa zlata zo zalozni??? ( aj ked zalozne asi nie. chcem to pre seba a neskor aj pre znamych k roznym prilezitostiam )

Cez net by som asi nekupoval ...teda ja určite nie !!!

Predajná cena je cca / ale fakt len cca / okolo 35 € ...
Nákupná je v pozícií okolo 16 € , ale dá sa pod dohode aj viac získať ...

Záložne sú fajn , dá sa aj jednať ...ak natrafíš na dobrého maníka , môžeš dobre nakúpiť .
Choď do väčších záložní , kde majú veľa tovaru , čiže dobrý výber .
Tým pádom je tam dosť ležiakov , ktorých sa potrebujú zbaviť . Čo sa týka puncov , tak tam by som sa nepravosti neobával ...skôr toho netu
stanco007
03.11.10,18:36
Cez net by som asi nekupoval ...teda ja určite nie !!!

Predajná cena je cca / ale fakt len cca / okolo 35 € ...
Nákupná je v pozícií okolo 16 € , ale dá sa pod dohode aj viac získať ...

Záložne sú fajn , dá sa aj jednať ...ak natrafíš na dobrého maníka , môžeš dobre nakúpiť .
Choď do väčších záložní , kde majú veľa tovaru , čiže dobrý výber .
Tým pádom je tam dosť ležiakov , ktorých sa potrebujú zbaviť . Čo sa týka puncov , tak tam by som sa nepravosti neobával ...skôr toho netu
Tak suhlasim s tebou aj ja. Ja som to dal preto, ci nahodou niekto nema s tym dobre skusenosti. Tie zalozne mozu byt naozaj naj ale zas je to pouzivany tovar aj ked pri zlate a ked si ho das vycistit je to viac menej jedno asi....
durisovad
03.11.10,18:42
Pocula som nazor, ze zo zalozne sice moze byt kvalitny tovar, ale je zatazeny nejakou zlou energiou, pretoze ten, kto ho tam dal a nevyzdvihol si ho spat, bol vo financnej tiesni a nerad sa svojej veci zbavoval.
buchač
03.11.10,18:43
Tak suhlasim s tebou aj ja. Ja som to dal preto, ci nahodou niekto nema s tym dobre skusenosti. Tie zalozne mozu byt naozaj naj ale zas je to pouzivany tovar aj ked pri zlate a ked si ho das vycistit je to viac menej jedno asi....

Čo myslíš ????
Asi by som predsa nepísal ...

Svojho času som kúpil retiazku ...zľava na nej bola cca 8.000 / fakt si nepamätám ...
Fantastická kúpa to bola ...

Zlato ????
Používané ...nehrozí ...máš predsa oči ...

Len jedno doporučujem ...
Kupuj s tým , komu kupuješ ...záložne tovar nazad veľmi nechcú nazad brať ...;)
stanco007
03.11.10,18:47
Čo myslíš ????
Asi by som predsa nepísal ...

Svojho času som kúpil retiazku ...zľava na nej bola cca 8.000 / fakt si nepamätám ...
Fantastická kúpa to bola ...

Zlato ????
Používané ...nehrozí ...máš predsa oči ...

Len jedno doporučujem ...
Kupuj s tým , komu kupuješ ...záložne tovar nazad veľmi nechcú nazad brať ...;)
Tak ja by som si aj kupil zo zalozne ja s tym nemam problem ale znamych by som do zalozne netahal... Len do orig predajne :)
Melnick
03.11.10,18:54
Pocula som nazor, ze zo zalozne sice moze byt kvalitny tovar, ale je zatazeny nejakou zlou energiou, pretoze ten, kto ho tam dal a nevyzdvihol si ho spat, bol vo financnej tiesni a nerad sa svojej veci zbavoval.Nechcela by som nič, čoho sa musel niekto vzdať napr. pre zlú životnú situáciú, nemoc, ba dokonca niekedy aj smrť , brrrrrrrr u mňa nehrozí nákup v záložni.:mad:
lujza.j
03.11.10,18:55
mám zlaté šperky zo záložne /kamarát-zlatník má záložňu/ už som to tu niekde písala, dajú sa tam nájsť pekné kúsky, veľa krát je to naozaj šperkárska stará-ručná robota, také veci sa v dnešných balkánskych zlatníctvach nedajú kúpiť.
nad tou zlou energiou som sa ešte nezamýšľala, ale teraz sa bojím, že budem:rolleyes: pretože začínam veriť na takéto veci:(
stanco007
03.11.10,18:58
Nechcela by som nič, čoho sa musel niekto vzdať napr. pre zlú životnú situáciú, nemoc, ba dokonca niekedy aj smrť , brrrrrrrr u mňa nehrozí nákup v záložni.:mad:
Ale casto to tam ludia davaju pre alkohol, cigarety, drogy....... A to mi luto nie je.
buchač
03.11.10,18:58
Tak ja by som si aj kupil zo zalozne ja s tym nemam problem ale znamych by som do zalozne netahal... Len do orig predajne :)
...ale tento výraz , toto slovíčka ma zaráža , pozastavilo ma ...

Neviem síce , čo to v Tvojom ponímaní znamená , no v mojom je to mimo okruh mojej rodiny ...a týmto sa zlato nekupuje ...
lujza.j
03.11.10,18:58
Tak ja by som si aj kupil zo zalozne ja s tym nemam problem ale znamych by som do zalozne netahal... Len do orig predajne :)
ja origo predajňu už nikdy stačilo mi pred rokom
Melnick
03.11.10,19:05
ja origo predajňu už nikdy stačilo mi pred rokom Však aj to zo záložne muselo byť raz kúpené v "origo":eek:, takže nechápem.
lujza.j
03.11.10,19:09
Však aj to zo záložne muselo byť raz kúpené v "origo":eek:, takže nechápem.
ale nie u obchodníkov balkánskeho typu a navyše som písala, že sa dájú v záložni kúpiť šperky robené ručne a to je iná zlatnícka robota, ako to čo je vybúchané na stroji.
bettylou
03.11.10,19:48
aj nové zlato sa dáva do záložne
lujza.j
03.11.10,20:14
aj nové zlato sa dáva do záložne
ja už mám nato oko:D:---
buchač
03.11.10,20:24
ja už mám nato oko:D:---

Heeeej ?????

A postačuje ???

Ja som si vždy myslel , že na zlato sú potrebné peniaze ....

Zlatokopky ale majú na to iné orgány ...orgán ...že čierna diera ...;):D:D:D
stanco007
04.11.10,06:50
...ale tento výraz , toto slovíčka ma zaráža , pozastavilo ma ...

Neviem síce , čo to v Tvojom ponímaní znamená , no v mojom je to mimo okruh mojej rodiny ...a týmto sa zlato nekupuje ...
Myslel som to tak, ze ja nemam problem si kupit zlato aj zo zalozne ale rodine a znamym by som kupoval len v predajni... Podla mna by to kus hlupo vyzeralo keby im idem kupit sperk do zalozne s nimi aby si vybrali :)
verads
08.11.10,21:01
Dobrý, u nás v záložni predavajú aj úplne nové zlato, a aj z katalogu sa da objednat, pomerne lacnejšie niekedy aj o 50% ako v bežných obchodoch cca za 20 € g ale teraz nie som si ista , naposledy som kupovala pred dvoma rokmi..
220870
09.11.10,05:00
Už som to písal.Nikdy by som nekupoval v záložni,alebo v obchode.Kupujem len u môjho známeho zlatníka.
Nandrolon
09.11.10,05:23
Len trošku doplním že so šperkami je to ako s autami, takže kľudne sa môže stáť že 95 % ceny konkrétneho šperku je značka zlatníka...

Mal som vybratý jeden jednoduchučký diamantový prsteň v ČR u renomovaného zlatníka pre manželku. Vyšiel 628 eur.
Prišiel som k jednému mladému zlatníkovi v mieste bydliska a povedal som presne čo chcem, ako to má vypadať, urobili sme taký náčrt a že tam má osadiť diamant v určitej kvalite s určitými parametrami...
Výsledok? Za 230 eur má manželka prsteň s diamantom o 1 desatinu milimetra väčším /čo u týchto predmetov nie je zanedbateľné/ presne rovnakých kvalitatívnych parametrov ako bol v ČR spolu s certifikátom pravosti, celková gramáž prsteňa je ešte vyššia /3,3g/ a prsteň je podobný, akurát je tam menej vyrytých somarín /ornamentov/, ktoré sme tam ani nechceli...
Ak by som tento prsteň išiel predávať za rok - dva, možno dostanem zaň viac ako za ten skoro 3 x drahší... nakoľko je tam drahší kameň...

Zásada druhá: hotový šperk, ktorý je už vyrobený môže byť /väčšinou je/ 2x a viac drahší ako šperk na zakázku kde sa cena počíta za gramáž zlata, ktorá nepustí, za prácu a kameň...
pivko
09.11.10,05:24
Ja zásadne kupujem zlato v Dubai , je tam o 50% lacnejšie;)
to je ale trochu ďalej od Popradu:mee:
stanco007
09.11.10,05:37
Ja zásadne kupujem zlato v Dubai , je tam o 50% lacnejšie;)
to je ale trochu ďalej od Popradu:mee:
Ale to je len trosku dalej :D Asi tam skocim pozriet :D mimotemy
lujza.j
09.11.10,15:35
Už som to písal.Nikdy by som nekupoval v záložni,alebo v obchode.Kupujem len u môjho známeho zlatníka.
len nie všetci majú známeho zlatníka ako my dvaja:D:D:--- a môj má ešte aj záložňu:---
lujza.j
09.11.10,15:37
Ja zásadne kupujem zlato v Dubai , je tam o 50% lacnejšie;)
to je ale trochu ďalej od Popradu:mee:
mimotemy tak keď pôjdeš najbližšie okolo tak trošku niečo pofoť, ja by som sa trošku pokochala:D:D;) najlepšie všetko, všetičko:D:D:D
stanco007
09.11.10,15:46
mimotemy tak keď pôjdeš najbližšie okolo tak trošku niečo pofoť, ja by som sa trošku pokochala:D:D;) najlepšie všetko, všetičko:D:D:D
A nieco by mohol aj kupit a potom nam predat :D
Ale ja som uz dnes kupil... Retiazku na krk, ruku a privesok.
Retiazky boli pouzivane a privesok bol uplne novy. Spolu 406€ za 21g zlata... V zlatnictve by som zacvakal o dost viac :) a pritom je to to iste... Bolo to pekne vycistene ale dal som si to este raz pre dobry pocit... :D
lujza.j
09.11.10,15:51
no to by mohol:)ja síce nie som zlatokopka:)ale vždy som bola na zlato, teraz ma "bere" dosť biele:) a tvoja kúpa? super:):)
stanco007
09.11.10,15:55
Ja som nikdy nebol na zlato. Nepacilo sa my. Kupoval som stale striebro lebo biele zlato od striebra ani clovek nerozozna. Ale teraz ma to akosi chytilo, tak som si kustik doprial. Ved investovat do zlata je celkom dobre investovanie :-) A retiazku co mam na ruku je mix zlte-biele zlato...
lujza.j
09.11.10,17:52
striebro má ale inú farbu a nemá taký lesk ako biele zlato, no čo mám robiť mám to v oku:):)proste biele zlato+diamatky+zafíry=úžasné:):)môžno raz.....
Melnick
09.11.10,20:18
len nie všetci majú známeho zlatníka ako my dvaja:D:D:--- a môj má ešte aj záložňu:---

A ten môj má aj zlatú žilu,:---:---:---:--- aby ste vedeli.
ubka
09.11.10,20:22
myslím, že Tvoj príspevok vyhráva :) :)
Nandrolon
10.11.10,05:19
len podotknem že zlato /rýdze teda 24-carat./má iba žltú farbu...
Ten kov, čo ho robí bielym nie je zlato...
Vrch sa ešte galvanicky rhodiuje aby sa zdalo ešte viac biele,a preto sa biele zlato časom aj "odre" na určitých miestach nakoľko sú to iba mikróny vrstvy a ostane iba tá belosť spôsobená prímesou - paládium/nikel...
Biele zlato je síce trend už niekoľko rokov, uvidíme ako dlho vydrží...
stanco007
10.11.10,05:55
A ten môj má aj zlatú žilu,:---:---:---:--- aby ste vedeli.
A kolko karatovu? :D
lujza.j
10.11.10,17:19
len podotknem že zlato /rýdze teda 24-carat./má iba žltú farbu...
Ten kov, čo ho robí bielym nie je zlato...
Vrch sa ešte galvanicky rhodiuje aby sa zdalo ešte viac biele,a preto sa biele zlato časom aj "odre" na určitých miestach nakoľko sú to iba mikróny vrstvy a ostane iba tá belosť spôsobená prímesou - paládium/nikel...
Biele zlato je síce trend už niekoľko rokov, uvidíme ako dlho vydrží...
o technike ktorú spomínaš ošetrujú striebro preto je pri kúpe také kráásne lesklé.
nie je pravda, že sa biele zlato "oderie":eek::eek:
uvidíme ako dlho vydrží...? prsteň- zatiaľ 7 rokov/každý deň na prste/-krásne lesklý a biely:D
Melnick
10.11.10,17:22
A kolko karatovu? :D
Jáááááááááááááj môj zlatý, o toľkých karátoch ,Ty iba snívaš. ;):):D
stanco007
10.11.10,17:57
Jáááááááááááááj môj zlatý, o toľkých karátoch ,Ty iba snívaš. ;):):D
No, tak ti dakujem pekne za take zlato... :) Aj keby ta zlata zila mala milion karatov, tak dakujem neprosim a ani mu nezavidim to zlato :D
Nandrolon
11.11.10,04:38
o technike ktorú spomínaš ošetrujú striebro preto je pri kúpe také kráásne lesklé.
nie je pravda, že sa biele zlato "oderie":eek::eek:
uvidíme ako dlho vydrží...? prsteň- zatiaľ 7 rokov/každý deň na prste/-krásne lesklý a biely:D

tu doporučím len niečo naštudovať napr. na www.zlatnik.sk

rhodiuje sa práve biele zlato, aby bolo ešte belšie, väčšinou na miestach kde je očko, aby ho viac presvetlilo, napríklad samotný spodok obrúčky pokiaľ je rhodiovaný sa môže odrieť a pod tým odretím nehovorím že bude zlato žlté, bude takisto biele, ale už menej, proste ako biele zlato bez rhódia....
O striebro sa moc nezaujímam, takže sa nebudem k tomu vyjadrovať, ale čo som písal vyššie, za tým si stojím...

prečo si myslíš že prsteň s bieleho zlata je po následnej zmene veľkosti /napr. zväčšenie/ znova nutné dať porhódiovať ???

edit: mimochodom zlato nemôže mať viac karátov ako 24 /vtedy je rýdze/ čo neplatí napríklad u diamantu... nakoľko carát je váha, a v zlate to znamená pomer váhy zlata k "ostatným zložkám" ...
misoft
25.08.15,11:39
@ViktorkaN
mimotemy
Za tých 5 rokov už hádam to zlato i kúpili