smoulinka436
03.11.10,17:07
Dobrý deň, mám otázočku týkajúcu sa platu učiteľa, pracujem na súkromnej strednej škole, ktorá nás odmeňuje podľa 553 a otázka znie ako to je s platom počas prázdnin keďže nám sťahujú všetky príplatky, ktoré tvoria funkčný plat a hradiam nám iba tarif a samozrejme prepočet dovolenky poprípade náhradného voľna. V zákone sa všade píše o funkčnom plate? Neviete mi poradiť. Ďakujem
pe.pe
03.11.10,16:38
Dobrý deň, mám otázočku týkajúcu sa platu učiteľa, pracujem na súkromnej strednej škole, ktorá nás odmeňuje podľa 553 a otázka znie ako to je s platom počas prázdnin keďže nám sťahujú všetky príplatky, ktoré tvoria funkčný plat a hradiam nám iba tarif a samozrejme prepočet dovolenky poprípade náhradného voľna. V zákone sa všade píše o funkčnom plate? Neviete mi poradiť. Ďakujem

Ahoj,

je to už raz tak, že úpravy funkčného platu sú v kompetencii riaditeľa. Čiže môže ich urobiť aj na obdobie prázdnin. Nesmie Ti siahnuť ale na tarifný plat, príplatok k tarifnému platu (za prax), kreditový príplatok. Osobný príplatok je nenárokovateľný, spokojne ho môže dať na nulu. Príplatok za triednictvo by sa nemal tiež rušiť, nakoľko žiak do vyššieho ročníka postupuje až 1. septembra. Ale viem, že mnohí tento príplatok na prázdniny rušia...ak je to tak, ani prstom cez prázdniny nepohni, čo sa týka triednictva samozrejme.
Funkčný plat tvorí súčet všetkých týchto zložiek, prípadne aj ďalších, ale spokojne môže byť napr. u začínajúceho PZ bez praxe identický s jeho platovou tarifou.

Samozrejme, každú úpravu musí zamestnávateľ urobiť v predstihu tak, aby si k 1. dňu platnosti zmeny mala v ruke nový platový dekrét!