Mischella7
03.11.10,17:33
Prosím Vás viete mi niekto poradiť, ktorá poisťovňa je najvýhodnejšia, tyka sa to ojazdených aut... alebo nejakú stránku na nete, kde by som si podľa typu a roku vozidla vybrala tu najvýhodnejšiu poisťovňu??
bubkoch
03.11.10,16:53
najvyhodnejsia poistka PZP sa nedojednava cez internet ale osobne ... s nejakym poistovakom ... obides par poistovni, nie je ich vela, tak 5-6, zistis ceny, trocha sa pri cenach zamracis, povies ze konkurencia ti dava menej, ze ked este trochu spusti tak hned podpises ... a uvidis ako rychlo bude vysledna cena klesat v porovnani s prvou ponukou ... do poistovne, ktora sa ti najviac pozdáva a kde by si chcel uzavriet PZP, chod nakoniec, aby si uz mal nejake ponuky a mohol vyjednavat o konkretnej sume

a maly tip nakoniec: aj ked uz nakoniec dosiahnes sumu s ktorou budes spokojny, nepodpisuj hned, ale povedz, ze si to este dozajtra premyslis ... poistovak v obave ze sa uz nevratis, este stale najde skrytu rezervu ... :D
KoxXxo
03.11.10,19:46
jacekova
03.11.10,19:47
zadaj si parametre svojho auta do tohoto formuláru a uvidíš, čo je pre teba naj:

http://www.najvyhodnejsiepoistenie.sk/

ja som si takto uzatvorila PZP aj havarijné a som spokojná
alla66
03.11.10,19:50
KEJKA
03.11.10,20:00
v KOOPERATIVE?
Xanti
03.11.10,20:41
zadaj si parametre svojho auta do tohoto formuláru a uvidíš, čo je pre teba naj:

http://www.najvyhodnejsiepoistenie.sk/

ja som si takto uzatvorila PZP aj havarijné a som spokojná
Zaujímavé,
aj tak je to o cca pár eur drahšie, ako ked zájdem priamo za maklérom, kt. robí PZP pre všetky poisťovne a povie mi všetky ceny naraz. ;)
Stanislav 1975
03.11.10,21:16
Ja vám veru neviem- chodiť pre pár eur kade tade, viac sa prejazdí benzínu ako ušetrí a navyše kým pochodím 6 poisťovní,tak možem mať 5 krát tolko zarobené ked budem robiť ten stratený čas...
Stanislav 1975
03.11.10,21:17
najvyhodnejsia poistka PZP sa nedojednava cez internet ale osobne ... s nejakym poistovakom ... obides par poistovni, nie je ich vela, tak 5-6, zistis ceny, trocha sa pri cenach zamracis, povies ze konkurencia ti dava menej, ze ked este trochu spusti tak hned podpises ... a uvidis ako rychlo bude vysledna cena klesat v porovnani s prvou ponukou ... do poistovne, ktora sa ti najviac pozdáva a kde by si chcel uzavriet PZP, chod nakoniec, aby si uz mal nejake ponuky a mohol vyjednavat o konkretnej sume

a maly tip nakoniec: aj ked uz nakoniec dosiahnes sumu s ktorou budes spokojny, nepodpisuj hned, ale povedz, ze si to este dozajtra premyslis ... poistovak v obave ze sa uz nevratis, este stale najde skrytu rezervu ... :D

u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...
bubkoch
03.11.10,21:25
Ja vám veru neviem- chodiť pre pár eur kade tade, viac sa prejazdí benzínu ako ušetrí a navyše kým pochodím 6 poisťovní,tak možem mať 5 krát tolko zarobené ked budem robiť ten stratený čas...

hm, ja som obehol 5 poistovni a u poslednej podpisal za 1 hodinu peso, vsetky su v centre na jednej ulici :-)
bubkoch
03.11.10,21:26
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...

nie, je to naopak ...
TY potrebujes klienta, nie on teba
klient ma na vyber, ty nie
Stanislav 1975
03.11.10,21:31
nie, je to naopak ...
TY potrebujes klienta, nie on teba
klient ma na vyber, ty nie

OK bubkoch- budem k tebe úprimný- máš pravdu ja potrebujem ľudí k životu to je pravda- a preto chcem aby sa mali ludia dobre a vtedy sa budem mať aj ja dobre, ALE- ja potrebujem klientov, ktorí majú peniaze a sú ochotní ich dať, ja nechcem klientov, čo pindajú kvoli tomu že niekde majú pzp o 4 eurá lacnejšie-ja takého klienta nechcem, ja potrebujem zarobiť a nie sa niekde naťahovať o pár eur s niekým...
Stanislav 1975
03.11.10,21:32
nie, je to naopak ...
TY potrebujes klienta, nie on teba
klient ma na vyber, ty nie

Ale zasa ludia sú ochotní si priplatiť aby mali za sebou nejakú hviezdu a nie nejakého tajtrlíka...
bubkoch
03.11.10,21:42
Ale zasa ludia sú ochotní si priplatiť aby mali za sebou nejakú hviezdu a nie nejakého tajtrlíka...

suhlasim, aj sa si obcas priplatim za nieco co povazujem za dolezite ... no pri PZP, z ktoreho ja osobne nic nemam, je dolezita len a len cena, nic ine ..

pre 4 € sa fakt neoplati natahovat, no ked ti poistovak povie ze "dobre, viem vam dat rovnaku cenu ako mate najnizsiu ponuku" a po tvojom "rozmyslim si do zajtra" (lebo ti je luto vysachovat toho pred nim, ktory ti prvy ponukol dobru cenu) ti este z ceny zhodi 20%, no neber to ... :)
vulxy
04.11.10,15:40
som to urobil na netfinancie.sk,velmi som to neskumal ale vlani som platil 97€(komun.p.)bezne som platil okolo 3000sk co sa pametam, a u netfin. mi to vyslo na 39€ tak som po tom skocil aby si to nahodou nerozmyslely.oni to asi sprostredkuvaju pre viac poistovni v mojom pripade wustenrot.a este ide o motorku nie auto len chcem naznacit ake su rozdiely v poistkach
Gapo
04.11.10,16:20
Ja mám na 1600-vku, 80 kW za 98 EURáčov, no a teraz ponuku na 1991, 110kW za 129,04, čo ešte môžem chcieť?:cool:
kamoska1
04.11.10,16:46
Mne končila poistka 6.10.2010 tak som 6 tyždnov pred ukončenim zašla do byvalej poistovne Alianz,tam mi poistovak pozrel v akej poistovni je teraz pre mna najvyhodnešia poistka a našiel mi komunalna poistovna.Staru mi odhlasil,novu mi vypisal a bolo to za 5 minut.Žiadne lietačky,kade tade neboli.Inak mam teraz o 40 EU lacnejšiu,ako tu byvalu.Oplatilo sa,služby ponukaju tie iste.Havarijnu som si nechala staru v Alianz,lebo mi slubili zlavu a nedali mi ju,ževraj až na rok.Ale zakonna sa oplatila zmenit.Len to musi byt 6 tyždnov pred ukončenim.
zuzka3110
04.11.10,20:27
Ja mám na 1600-vku, 80 kW za 98 EURáčov, no a teraz ponuku na 1991, 110kW za 129,04, čo ešte môžem chcieť?:cool:

kde tak lacno, hm? my máme na 1,6 74kw v Kooperatíve za 127 a to je veľa... poraď
KoxXxo
05.11.10,06:27
74kW, 1698cm³- 116€ ročne v Groupama.
Chobot
05.11.10,08:27
kde tak lacno, hm? my máme na 1,6 74kw v Kooperatíve za 127 a to je veľa... poraď

Nie je smerodajné len objem motora a výkon. Oveľa dôležitejšie pre poisťovne začína byť vek majiteľa vozidla, okres a najmä bezškodový pribeh. Mladý fagan z BA, ktorý si kúpi prvé auto lacnú poistku nezoženie. Naopak, svokor zo záhoria môže mať v Generteli za 13 ročný bezškodový priebeh poistné 64 EUR na auto do 1200 cm3.
preboha
05.11.10,08:32
suhlasim, aj sa si obcas priplatim za nieco co povazujem za dolezite ... no pri PZP, z ktoreho ja osobne nic nemam, je dolezita len a len cena, nic ine ..

pre 4 € sa fakt neoplati natahovat, no ked ti poistovak povie ze "dobre, viem vam dat rovnaku cenu ako mate najnizsiu ponuku" a po tvojom "rozmyslim si do zajtra" (lebo ti je luto vysachovat toho pred nim, ktory ti prvy ponukol dobru cenu) ti este z ceny zhodi 20%, no neber to ... :)
no - ak poisťovňa za svojho poisteného neuhradí celú škodu (lebo má "svoje" predpisy a tabulky - a týchto poisťovní je na trhu veľa), tak poškodený môže - po preukázaní horeuvedeného - neuhradenú časť škody nárokovať od poisteného, takže cena zákonnej poistky nemusí byť to jediné, čo je podstatné. U susedov - v čechách už existujú hromadné žaloby na poistených a poisťovne ako vedľajšieho účastníka konania, pretože neuhradili celú škodu v zmysle príslušného predpisu -resp. zákona
bubkoch
05.11.10,08:40
no - ak poisťovňa za svojho poisteného neuhradí celú škodu (lebo má "svoje" predpisy a tabulky - a týchto poisťovní je na trhu veľa), tak poškodený môže - po preukázaní horeuvedeného - neuhradenú časť škody nárokovať od poisteného, takže cena zákonnej poistky nemusí byť to jediné, čo je podstatné. U susedov - v čechách už existujú hromadné žaloby na poistených a poisťovne ako vedľajšieho účastníka konania, pretože neuhradili celú škodu v zmysle príslušného predpisu -resp. zákona

nesuhlasim, nemas pravdu
poisteny nikdy nic nezaplati zo svojho, hromadne zaloby na poistenych na tom nic nezmenia, vzdy skodu, za ktoru zodpoveda poisteny, zaplati poistovna (samozrejme v ramci poistnych limitov) ...

tabulky a predpisy poistovne su irelevantne, ak sud potvrdi, ze poisteny zodpovedal za skodu v nejakej vyske, poistovna ju musi v tej vyske zaplatit, bez ohladu na svoje tabulky
Stefan2005
05.11.10,08:47
OK... ja potrebujem klientov, ktorí majú peniaze a sú ochotní ich dať, ja nechcem klientov, čo pindajú kvoli tomu že niekde majú pzp o 4 eurá lacnejšie-ja takého klienta nechcem, ja potrebujem zarobiť a nie sa niekde naťahovať o pár eur s niekým...

... Stanko, ja zase potrebujem poisťovňu, ktorá si ma váži za to, že som je tridsaťročným klientom. No keď mi pošle poukážku na sumu o 20-30 EUR ( NIE 4 EURA) vyššiu ako dá sumu poistenia tomu, kto zrovna pribehol (a ročne mení poisťovne) , tak ma to vie poriadne nasrať. To opravdu musím isť každý rok osobne a použijem tvoju terminológiu "pindať" aby mi tých 20 € tiež dali?
Pokladám to za poriadne svinstvo pachané na dlhoročnej, stabilnej klientele.
Zrušil som havarijné poistenie na staršie vozidlo - vraj mám aj tak najlepšiu cenu, už by ju nevedeli znížiť. Na moje prekvapenie o 5-6 týždňov volá "vyšší šéf", že prečo som zrušil poistenie - keď som hovoril o "pomere aktuálnej trhovej ceny auta a výšky poistenia" - tak si mi dostalo odpovede, že však som mal požiadať o nižšiu poistku a vybavili by to...
A ty tu ideš niečo vyprávať i "pindaní klienta"....
bubkoch
05.11.10,08:57
... Stanko, ja zase potrebujem poisťovňu, ktorá si ma váži za to, že som je tridsaťročným klientom. No keď mi pošle poukážku na sumu o 20-30 EUR ( NIE 4 EURA) vyššiu ako dá sumu poistenia tomu, kto zrovna pribehol (a ročne mení poisťovne) , tak ma to vie poriadne nasrať. To opravdu musím isť každý rok osobne a použijem tvoju terminológiu "pindať" aby mi tých 20 € tiež dali?
Pokladám to za poriadne svinstvo pachané na dlhoročnej, stabilnej klientele.
Zrušil som havarijné poistenie na staršie vozidlo - vraj mám aj tak najlepšiu cenu, už by ju nevedeli znížiť. Na moje prekvapenie o 5-6 týždňov volá "vyšší šéf", že prečo som zrušil poistenie - keď som hovoril o "pomere aktuálnej trhovej ceny auta a výšky poistenia" - tak si mi dostalo odpovede, že však som mal požiadať o nižšiu poistku a vybavili by to...
A ty tu ideš niečo vyprávať i "pindaní klienta"....

presne tak, poistovne su zakerne, treba sa spravat ako oni ...

davnejsie som platit 1550 Sk/stvrtrocne a po roku bezskodoveho priebehu mi poslali sek na dalsi rok na 1520 Sk ... kedze som mal ponuku na 790/stvrtrocne, prisiel som staru zrusit ... pani ma 20 min prehovarala nech ostanem, az cena spadla na 1100 Sk, no aj tak som ju zrusil ... o dva dni volal vyssi sef, ze preco som zrusil, ze ked to stiahnem, tiez mi da 790 ... no svinstvo, fuj
KoxXxo
05.11.10,11:58
Treba sa biť o každé €uro, kam by sa vyšplhali ceny, keby sme tomu nechali voľný priebeh?
preboha
06.11.10,17:49
nesuhlasim, nemas pravdu
poisteny nikdy nic nezaplati zo svojho, hromadne zaloby na poistenych na tom nic nezmenia, vzdy skodu, za ktoru zodpoveda poisteny, zaplati poistovna (samozrejme v ramci poistnych limitov) ...

tabulky a predpisy poistovne su irelevantne, ak sud potvrdi, ze poisteny zodpovedal za skodu v nejakej vyske, poistovna ju musi v tej vyske zaplatit, bez ohladu na svoje tabulky
ja som iba skonštatoval aktuálnu prax u susedov v čechách, ak s ňou aj nesúhlasíte - ona sa nezmení...
bikam
07.11.10,05:18
... Stanko, ja zase potrebujem poisťovňu, ktorá si ma váži za to, že som je tridsaťročným klientom. No keď mi pošle poukážku na sumu o 20-30 EUR ( NIE 4 EURA) vyššiu ako dá sumu poistenia tomu, kto zrovna pribehol (a ročne mení poisťovne) , tak ma to vie poriadne nasrať. To opravdu musím isť každý rok osobne a použijem tvoju terminológiu "pindať" aby mi tých 20 € tiež dali?
Pokladám to za poriadne svinstvo pachané na dlhoročnej, stabilnej klientele.
Zrušil som havarijné poistenie na staršie vozidlo - vraj mám aj tak najlepšiu cenu, už by ju nevedeli znížiť. Na moje prekvapenie o 5-6 týždňov volá "vyšší šéf", že prečo som zrušil poistenie - keď som hovoril o "pomere aktuálnej trhovej ceny auta a výšky poistenia" - tak si mi dostalo odpovede, že však som mal požiadať o nižšiu poistku a vybavili by to...
A ty tu ideš niečo vyprávať i "pindaní klienta"....
Tiež mám podobnú skúsenosť- vlastne nie podobnú, ale rovnakú. :(
globalpartner
07.11.10,06:41
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...

Priestor na masívne zjednávanie ceny možno bol tak2-3 roky do zadu.Teraz už veľký priestor nieje a rozumný poisťovák nepôjde pod hranicu prevádzkového minima.( nakoniec sa to neoplatí ani jemu zarobí tak na žuvačku)
globalpartner
07.11.10,06:55
kde tak lacno, hm? my máme na 1,6 74kw v Kooperatíve za 127 a to je veľa... poraď

Porovnávate ne porovnatelné ak Vám na auto padne strom tak budete zasa plakať , že pre koľko 20EUR ? budete mať zničené auto bez plnenia , pravda ak nemáte havarijnú poistku
Ako jediný na trhu máte v zákonnej poistke aj živel a poistenie nie sedadla vodiča ale celej posádky.
Dávno už neplatí , že zo zákonnej poistky sa plní len druhému.

A Genertel ?? veď je to len marketingový nástroj na predaj produktu inej poistovne.Čo myslíte ako bude priebiehať likvidácia?
bubkoch
07.11.10,07:04
ja som iba skonštatoval aktuálnu prax u susedov v čechách, ak s ňou aj nesúhlasíte - ona sa nezmení...

vyssie si napisal:

1. ak poisťovňa za svojho poisteného neuhradí celú škodu ..., tak poškodený môže ... neuhradenú časť škody nárokovať od poisteného, ....
2. U susedov - v čechách už existujú hromadné žaloby na poistených a poisťovne ako vedľajšieho účastníka konania, pretože neuhradili celú škodu v zmysle príslušného predpisu -resp. zákona

este raz, ja vobec nespochybnujem bod 2., dokonca ani bod 1., nielen v cechach, ale aj na slovensku existuje kopec zalob, kde poskodeny zaluje vinnika, teda skutocne aj poskodeny si moze narokovat od poisteneho nieco, co poistovna nepreplatila (tusim OZ a VPP hovoria, ze poskodeny moze dokonca zalovat priamo poistovnu vinnika) ...

co tvrdim je, ze vinnik tym ze je poisteny a nahlasil skodu v limite 15 dni a splnil ostaqtne zakonne povinnosti (nepil a pod.) moze kludne spat, lebo ziaden sud ho nikdy nezavieze zaplatit ani cent ... sud v pripade vinnika len potvrdi zodpovednost za skodu a vysku skody ... ale skodu vzdy zaplati poistovna
KoxXxo
07.11.10,07:06
Porovnávate ne porovnatelné ak Vám na auto padne strom tak budete zasa plakať , že pre koľko 20EUR ? budete mať zničené auto bez plnenia , pravda ak nemáte havarijnú poistku
Ako jediný na trhu máte v zákonnej poistke aj živel a poistenie nie sedadla vodiča ale celej posádky.
Dávno už neplatí , že zo zákonnej poistky sa plní len druhému.

Kde je v PZP poistenie proti živlu?
globalpartner
07.11.10,07:08
Kde je v PZP poistenie proti živlu?

Už dva roku u dvojky na trhu Kooperative a až 1/5 plnenia v minulom roku boal vyplatená z tohto dôvodu.
bubkoch
07.11.10,07:12
globalpartner
07.11.10,07:17
Treba sa biť o každé €uro, kam by sa vyšplhali ceny, keby sme tomu nechali voľný priebeh?

Čo myslíte kde je ešte priestor na zníženie keď si uvedomíte , že pri limite plnenia 2,5 mil. EUR na zdraví a 500 tis.EUR na majetku zaplatíte 50EUR?

Pozn. od roku 2012 to bude podľa nariadenia EU 5 mil a 1,5 mil EUR
bubkoch
07.11.10,07:29
Čo myslíte kde je ešte priestor na zníženie keď si uvedomíte , že pri limite plnenia 2,5 mil. EUR na zdraví a 500 tis.EUR na majetku zaplatíte 50EUR?

Pozn. od roku 2012 to bude podľa nariadenia EU 5 mil a 1,5 mil EUR

kolko % plneni je v intervale 90-100% limitu ?
globalpartner
07.11.10,07:32
kolko % plneni je v intervale 90-100% limitu ?

To je špekulatívna otázka, ale viem si predstaviť" katastrofickú" situáciu keď zaviním hromadnú haváriu dakde v Nemecku zruším zopár BMW a Mercedesov prípadne autobus plný ľudí
Tak asi na koľko sa môže vyšplhať plnenie??
bubkoch
07.11.10,07:52
To je špekulatívna otázka, ale viem si predstaviť" katastrofickú" situáciu keď zaviním hromadnú haváriu dakde v Nemecku zruším zopár BMW a Mercedesov prípadne autobus plný ľudí
Tak asi na koľko sa môže vyšplhať plnenie??

tym som len chcel naznacit, ze vyska limitu ma asi velmi maly vplyv na vysku poistneho :)
globalpartner
07.11.10,08:08
tym som len chcel naznacit, ze vyska limitu ma asi velmi maly vplyv na vysku poistneho :)

Dalo by sa ďalej argumentovať , keďže sa jedná o solidarny princíp , ale dobre výška poistného je záležitosťou jednotlivých poistovní.

Ja som len chcel zasa naznačiť , že pri určitom zhluku náhod toto môže viesť až k ,v lepšom prípade k čerpaniu tech.rezerv poisťovňe , a následne s určitosťou k zvýšeniu poistného a v tom horšom prípade aj k krachu a presunu poistného kmeňa do inej poisťovne.:)
stanco007
08.11.10,08:21
Pri PZP ale aj hav. poisteni plati, ze cenu si ovplyvnuje viac menej kazdy sam... Treba sa jednat a obehat si poistovne. Napr Kooperativa ma v sadzobniku na objem motora do 1,3 min sumu 83€. Ja mam 27 rokov, 9 rokov bezskodovy priebeh, zenaty, male dieta, auto 1,3, 50kw, bydlisko PP a rocne nabeham teraz cca 30-40 000km... Pred par rokmi to bolo 50-60 000km. Cena rocneho poistneho je 70,55€.... Ako? Treba jednat a nedat sa odbit.... :D A to v ziadnej poistovni nemam znamosti...
KEJKA
21.11.10,10:58
zadaj si parametre svojho auta do tohoto formuláru a uvidíš, čo je pre teba naj:

http://www.najvyhodnejsiepoistenie.sk/

ja som si takto uzatvorila PZP aj havarijné a som spokojná
uzavreli ste už niekto zmluvu podľa vyššie uvedeného linku?
nakoľko mám staršie vozidlo, odoslala som formulár na určenie ceny vozidla a vypracovanie individuálnej ponuky.
Všimla som si poznámku, že súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami, ale tie som na stránke nenašla.
Aké máte skúsenosti s týmito online službami?
V ponuke podľa zadaných paramerov boli ceny o 50% nižšie než platím teraz, ale zároveň som si našla poznámku, že sú to ceny minimálne, aktuálne môžu vyjsť vyššie.
ferokalimero
09.12.10,20:17
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...


s tou poslednou vetou by som určite nesuhlasil , to plati len v pripade ak dopyt po službe prevyšuje ponuku a to nie je určite oblasť poisťovnictva
skor naopak ved vy ponukate sluzbu a je na zakaznikovi ci ju využije
samozrejme netvrdim ze musite ist pod cenu
xaxar1
10.12.10,12:15
Prosím Vás, vie mi niekto napísať zákon podľa ktorého už poisťovne nemôžu uzatvárať zákonné poistenie na dobu určitú, o čom ma presviedča pracovníčka poisťovne v ktorej som si chcel poistenie na nasledujúci kalendárny rok uzatvoriť. Nejako sa mi to nechce páčiť, lebo doteraz som si stále uzatvoril PZP na jeden rok. Videlo sa mi to takto výhodnejšie, lebo poisťovňa si ma tak musela získavať každý rok a ja som nemusel striehnúť, aby som nepremeškal 6 týždňov do konca roka na podanie výpovede. Ak sa táto doba premešká, poisťovňa mi už žiadne benefity neponúkne, aj keby mohla.
Nandrolon
10.12.10,12:33
Ja som bol tiež kedysi taký debil, že stále byť poistený u jednej poisťovne /kooperativa/, však to aj v reklame hovorili, že je najlepšia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))
Teraz som sa nasral a už pár rokov to praktizujem tak, že hodím výpoveď a poistím sa inde.
Tiež som si vždy hovoril že seriem na to, radšej zaplatím o 6-7 eur viac a ostanem v tej istej ako "verný klient". Lenže malo by to byť opačne, že "verný klient" to bude mať lacnejšie a nie nejaký prišelec to bude mať ešte lacnejšie ako ja čo som tam x rokov...

Osobne neuznávam poisťovne, lebo je to iba medzičlánok a na "určitých" produktoch aj firma vždy /viac ako 100%/ zaplatí ako dostane, nebudem to tu rozpisovať, ale také sú nastavené pravidlá...

Momentálne som chytil, vypísal si na genertel webe poistku, za 5 minút mi prišlo všetko mailom /biela karta, zelená karta.../ a poistka na 1,4 diesel 64,12 eur, čo je výborná cena a nikdy som tak málo neplatil.

To, že tu niekto píše ako sa to bude likvidovať...
- vážení, treba si uvedomiť že PZP neslúži nám, ale tomu, komu spôsobíme škodu, to znamená že mne to môže byť srdečne jedno...

A online internetový kontakt mi vyhovuje viac ako debilné osobné návštevy a čakanie v radoch, poisťovák v kooperatíve sa tvári ako by mi mal dať rozrešenie... popritom on má slúžiť mne, lebo ja mu za jeho služby platím...

- mimochodom genertel nepoisťuje motorky, resp. poisťuje, ale kto by platil x-tisíc EUR za rok... a má záujem o beškodových vodičov 8 a viac rokov, takže ja tam zatiaľ spadám...
Takmerstarec
14.01.12,09:48
Uz som to pisal na inom mieste, ale tam je to mimo pozornosti ucastnikov porady, tak to skusim este aj tu v tejto teme:
V nemenovanej poistovni XXXXX, po rade podobnej tym v tejto diskusii vyssie, som zrusil zmluvu v dostatocnom predstihu (viacej ako 6 tyzdnov)pred skoncenim roka a teda lehotou platnosti starej zmluvy. Uzatvorili so mnou novu zmluvu (ako dochodca hladam vsetky moznosti ako usporit kazde Euro) s nizsou platbou ako bola v starej zmluve. Zaplatil som poistne na cely rok a za prejavenu doveru sa mi podakovali 4.1. a zaslali aj potvrdenu zmluvu i zelenu a bielu kartu. Dna 5.1. vsak poistovna mi odosiela doporucene oznamenie, ze tuto zmluvu so mnou rusi. Po mojom "vysetrovani" viacerych stycnych miest poistovne so zakaznikom vysvitlo, ze dovod zrusenia zmluvy bol moj udajny pokus o podvod pri hlaseni skodovej udalosti v minulom roku. Moje hlasenie sa tykalo obtretia sa do ineho vozidla na ulici pred domom, v konkretnej nasledovnej forme: "Pri cuvani som sa obtrel mojou lavou stranou lemom blatnika do vozidla B - jeho prava strana - zadne dvere." Co mi nadiktovali (pomohli naformulovat)panie v poistovni, ktorym som popisal tuto skodovu udalost a odovzdal Oznamenie o skodovej udalosti. Vozidlo B stalo. Neviem co napisal do oznamenia skodovej udalosti majitel vozidla B, ale po niekolkych dnoch ma volal obhliadaci technik, ze dostal pokyn na rekonstrukciu udalosti. Tato sa uskutocnila, ale o jej konkretnych zaveroch som nedostal ziadnu podrobnejsiu informaciu, ani pisomnu ani ustnu. Po nejakom case mi vsak bolo pisomne oznamene, ze plnenie pre poskodene vozidlo B sa neuskutocnilo, pretoze technik zistil, ze k nemu nemohlo dojst popisovanym sposobom. Nikdy som nevidel co napisal do Oznamenia skodovej udalosti poskodeny majitel vozidla B. Usudil som vsak, ze zrejme nieco co neodpovedalo malemu poskodeniu na leme blatnika mojho vozidla a zrejme preto sa mu poistovna rozhodla skodu z mojho PZP neuhradit. Tym som to pustil z hlavy. Avsak teraz mam s tym problem, od prevzatia zrusenia zmluvy mi vraj zmluva plati iba 8 dni podla vseobecnych poistovacich podmienok . Som dlhorocny zakaznik tejto poistovne, mam tam poistene aj ine vozidlo a pomer celkovych mojich platieb poistneho pocas minulych rokov do tejto poistovne vysoko a spolahlivo pokryl doterajsie plnenie poistovnou (uskutocnilo sa jedine plnenie). Byrokraticky pristup poistovne spociva v odlisovani poistenia auta pod ICO (zivnost) a v drzani vozidla(auto na splatky, ktorych splacanie trva). Aj ked v mojom pripade ide o jednu a tu istu osobu zivnostnika a drzitela vozidla, ktory platil 4 poistky (aj 2 havarijne), poistovna tuto skutocnost vlastne ignoruje. Akoby kazde vozidlo patrilo inej osobe, neregistruje, ze jej doveruje niekolkonasobne ta ista osoba, aj ked sa pri obnovovani kazdej zmluvy za to formalne pisomnou formou dakuje.
Po tejto skusenosti som sa snazil malinko analyzovat (aj tu z tychto diskusii i konzultacii v poistovni) ako funguju dnesne poistovne. Dospel som k tymto nazorom:

-poistovnictvo je v krize ako celosvetova ekonomika,

-vytvorena konkurencia viacerych poistovni neplni svoj ucel, tzn. trh, na nom zakon ponuky a dopytu a honba za ziskom su pre poistovnictvo znicujuce, povodny ciel poistovania - vytvarat solidarne zdroje pre pomoc v nestasti, nehodach - sa destruoval, zmaril, vytratil,

-poistovne su prebyrokratizovane, v riadeni sa straca integrita i konzistetnost, jednotlive utvary su nekoordinovane, na poistencov klientov sa hladi iba ako na zdroj prijmov pre neustale pozadovane navysovanie ziskov poistovni.


Co poradite? Pranierovat postup tejto poistovne tym, ze na uvedeny pripad si pozvat nejaku TV? Ci radsie najprv oslovit pisomne vrcholove vedenie poistovne?
Takmerstarec
14.01.12,12:12
Takmerstarec
14.01.12,12:57
Cim viacej citam z roznych skusenosti inych ludi, tym vacsiu krivdu citim : http://staznosti.sme.sk/cpld/3975/KOOPERATIVA-poistovnaas-Vienna-Insurance-Group/Obvinujete-ma-ze-svedkov-nehody-som-prinutil-ku-krivemu-svedectvu.html#ranking (treba citat aj diskusie).

Priznal som obtretie mojho blatnika o zadne dvere, ale ja som nemal moznost kontrolovat aky rozsah skody uvadzal poskodeny v svojom oznameni skodovej udalosti - takto som bol instruovany, ze to Oznamenie mame podavat kazdy zvlast. Ak rekonstrukcia ukazala nemoznost takeho velkeho rozsahu skody, z podvodu mal byt obvineny druhy ucastnik nehody a nie vinnik, ktory priznal iba obtretie o jeho dvere a sram na leme blatnika priznavajuceho sa vinnika neodpovedal poskodeniu dveri co sa tyka rozsahu i miesta.
Takmerstarec
14.01.12,14:35
Tu sa pise ako nerobit pri akejkolvek nehode chyby pri hlaseniach : http://www.netfinancie.sk/ako-postupovat-pri-nehode/

Zial ja si nepominam, aby ma v mojej poistovni poucili v tom zmysle, ze mam spisat s poskodenym spolu Spravu o nehode. Iba ak uz som tak senilny, ze si to nepamatam. Nechcel to po mne ani poskodeny majitel vozidla B. Tato spolocne vypracovavana Sprava o nehode, by bola mozno zabranila tomu, aby som mohol byt ja ako vinnik obvinovany z podvodu, ze som napomahal plneniu za nerealne poskodenie.
Ice dive
14.01.12,15:06
obvinili ťa z nejakého trestného činu alebo si bol už vypovedať v tejto veci na polícií??? správa o nehode by ti pomohla akurát tak na dve veci.... jedine, že by došlo k súdnemu sporu, čo som mal ja nejaké nehody, tak žiadnu poisťovňu nezaujímala správa o nehode, ktorou som im mával popod nos, že aha aj toto mam...
poisťovňa má právo vypovedať zmluvu do dvoch mesiacov od uzavretia v zmysle OZ, ale vypovedať zmluvu z údajného nepreukázateľného pokusu o podvod??? je dosť divné... koľko si mal tých poistných udalostí? nemôže to byť, tak, že na tvoju zmluvu si uplatnili xy poistných udalostí... keď už mali tvoje údaje..
bubkoch
14.01.12,15:16
nechapem, ako mozno obvinit z pokusu o podvod niekoho, kto z toho nema ziaden prospech ??? nahlasenie udalosti/skody ktoru som sposobil nie je ziaden podvod ... podvod moze byt az uplatnenie nahrady skody z takejto udalosti

ved z PZP sa odskodnuje poskodeny, nie vinnik ... vinnik nahlasi udalost a bodka, vec pre neho konci ...
z pripadneho pokusu o podvod moze byt obvineny len ten, kto si uplatni narok na nahradu skody z danej udalosti ...
velakrat nahlasuje udalost clovek ktory este vinnik vobec nemusi byt, pricom sa to aj uvadza v sprave, ze vinnik bude definitivne urceny na zaklade setrenia policie ... vtedy si poistovna pocka na záver policie a az potom koná
Ice dive
14.01.12,15:25
tak čisto teoreticky môže byť z poskusu o podvod obvinený aj vinník nehody, keď napríklad dvaja sa dohodnú a uplaňujú si poškodenie čelného skla... klame jeden aj druhý o priebehu nehody, ale preukázať to je ťažké... avšak väčšina poisťovní už prestáva takéto udalosti preplácať...
bubkoch
14.01.12,15:32
tak čisto teoreticky môže byť z poskusu o podvod obvinený aj vinník nehody, keď napríklad dvaja sa dohodnú a uplaňujú si poškodenie čelného skla... klame jeden aj druhý o priebehu nehody, ale preukázať to je ťažké... avšak väčšina poisťovní už prestáva takéto udalosti preplácať...
tak napr. slovenska poistovna ich preplaca ... dostal som od nich 100% preplatenie vymeny celneho skla ... zastavil som vodica na ceste, spisali a podpisali sme zaznam o nehode, na 14. den som mu volal ci to uz nahlasil, vravel ze nie, tak mu vravim ze bud to hned nahlasi a nebude ho to stat nič alebo sa stretneme na sude a zaplati skodu on ... tak to nahlasil a mne SP preplatila do 2 tyzdnov komplet naklady
Ice dive
14.01.12,16:27
Generali to prestáva preplácať,
Wuestenrot to neprepláca už dávno, radšej vymysleli na to prodkut
Uniqa už bola s tým tiež v televízií
Groupama to tiež už tušim zavádza...

takže je len otázkou času kedy to začnú aj ostatné poisťovne zamietať... samotný riaditeľ SKP Imrich F. priznal v lampárni, že podľa jeho osobného názoru sú škody na sklách 50 : 50 podvod resp. že sa tak skutočne mohli stať, lebo málokto vie zastaviť v premávke auto a škodcu dohoniť, resp. vodič si ani nemusí byť vedomí, že spod kolies jeho auta niečo odletelo...
bubkoch
14.01.12,16:35
Generali to prestáva preplácať,
Wuestenrot to neprepláca už dávno, radšej vymysleli na to prodkut
Uniqa už bola s tým tiež v televízií
Groupama to tiež už tušim zavádza...

takže je len otázkou času kedy to začnú aj ostatné poisťovne zamietať... samotný riaditeľ SKP Imrich F. priznal v lampárni, že podľa jeho osobného názoru sú škody na sklách 50 : 50 podvod resp. že sa tak skutočne mohli stať, lebo málokto vie zastaviť v premávke auto a škodcu dohoniť, resp. vodič si ani nemusí byť vedomí, že spod kolies jeho auta niečo odletelo...


otazka je nakolko je ich nepreplacanie legalne a ako su s nepreplacanim uspesne na sude po zalobe vinnika ... zakon o PZP hovori jasne ...
Takmerstarec
14.01.12,19:15
obvinili ťa z nejakého trestného činu alebo si bol už vypovedať v tejto veci na polícií???
Nie, ani jedno ani druhe. Oni dokonca oficialne v pisomnom zruseni zmluvy z vecera na rano neuvadzaju dovod. Dovod viem iba z informacie z pobocky poistovne . Jeden den sa podakuju za prejavenu doveru za podpis zmluvy a druhy den rusia tuto zmluvu.

správa o nehode by ti pomohla akurát tak na dve veci.... jedine, že by došlo k súdnemu sporu, čo som mal ja nejaké nehody, tak žiadnu poisťovňu nezaujímala správa o nehode, ktorou som im mával popod nos, že aha aj toto mam...
To som nacital v tom clanku a myslel som si, ze by to snad mohlo posluzit ak by tam bolo velmi presne formulovane poskodenie vozidla B, teda poskodeneho.


poisťovňa má právo vypovedať zmluvu do dvoch mesiacov od uzavretia v zmysle OZ, ale vypovedať zmluvu z údajného nepreukázateľného pokusu o podvod??? je dosť divné... koľko si mal tých poistných udalostí? nemôže to byť, tak, že na tvoju zmluvu si uplatnili xy poistných udalostí... keď už mali tvoje údaje..
Zial sa to tak prihodilo, ze som nemal ziadnu poistnu udalost roky, ale teraz v minulom boli dve. Jedna s tym obtretim blatnika pri parkovani a druha s vaznejsim poskodenim o zvodidla po smyku. Bola to moja prva nehoda po sestrocnom poisteni tohoto vozidla. Plnenie tejto poistnej udalosti vsak islo z mojho havarijneho poistenia tohoto vozidla, nie z PZP.
Ice dive
14.01.12,19:19
zákon o PZP hovorí síce jasne... ale na zákony fyziky je aj zákon PZP krátky, každý jeden znalec ti spraví posudok, že pri rýchlosti akú uvádza poškodený trajektórie kameňa a jeho dopadu na sklo sa nehoda tak a tak ako ju dotyčný popisuje nemohla stať...
Takmerstarec
14.01.12,19:20
nechapem, ako mozno obvinit z pokusu o podvod niekoho, kto z toho nema ziaden prospech ??? nahlasenie udalosti/skody ktoru som sposobil nie je ziaden podvod ... podvod moze byt az uplatnenie nahrady skody z takejto udalosti

ved z PZP sa odskodnuje poskodeny, nie vinnik ... vinnik nahlasi udalost a bodka, vec pre neho konci ...
z pripadneho pokusu o podvod moze byt obvineny len ten, kto si uplatni narok na nahradu skody z danej udalosti ...
velakrat nahlasuje udalost clovek ktory este vinnik vobec nemusi byt, pricom sa to aj uvadza v sprave, ze vinnik bude definitivne urceny na zaklade setrenia policie ... vtedy si poistovna pocka na záver policie a az potom koná
Tiez som tak doposial predpokladal, no uz niekolko dni sa cudujem.
Ice dive
14.01.12,19:26
Nie, ani jedno ani druhe. Oni dokonca oficialne v pisomnom zruseni zmluvy z vecera na rano neuvadzaju dovod. Dovod viem iba z informacie z pobocky poistovne . Jeden den sa podakuju za prejavenu doveru za podpis zmluvy a druhy den rusia tuto zmluvu.

To som nacital v tom clanku a myslel som si, ze by to snad mohlo posluzit ak by tam bolo velmi presne formulovane poskodenie vozidla B, teda poskodeneho.

Zial sa to tak prihodilo, ze som nemal ziadnu poistnu udalost roky, ale teraz v minulom boli dve. Jedna s tym obtretim blatnika pri parkovani a druha s vaznejsim poskodenim o zvodidla po smyku. Bola to moja prva nehoda po sestrocnom poisteni tohoto vozidla. Plnenie tejto poistnej udalosti vsak islo z mojho havarijneho poistenia tohoto vozidla, nie z PZP.

a uvedené škodové udalosti boli v tej istej poisťovni kde je aj táto zrušená zmluva alebo v inej? nakoľko pochybujem, že by ti takúto informáciu len tak z oleja povedali do telefónu, že pardon ste podvodník preto zmluvy rušíme... skús sa obrátiť so sťažnosťou na NBS, na postup poisťovne, aby uvedenú záležitosť prešetrili
Takmerstarec
14.01.12,19:37
tak čisto teoreticky môže byť z poskusu o podvod obvinený aj vinník nehody, keď napríklad dvaja sa dohodnú a uplaňujú si poškodenie čelného skla... klame jeden aj druhý o priebehu nehody, ale preukázať to je ťažké... avšak väčšina poisťovní už prestáva takéto udalosti preplácať...
Zrejme aj moj pripad posudzuju podobne. Priznal som obtretie o zadne dvere poskodeneho vozidla a poskodeny si mozno uplatnoval nejake starsie poskodenie tychto dveri. Po rekonstrukcii technik udajne zdovodnil, ze skoda vozidla A (mojho) neodpoveda poskodeniu vozidla B. Ale to mi hmlisto naznacili az teraz. Kedze ja som z vysledku rekonstrukcie udalosti v tej dobe nedostal ziadne podrobnejsie ustne ani pisomne informacie, ktore by ma viedli k protestu alebo suhlasu, iba spravu, ze skoda nebude preplatena, tak som to vtedy pustil z hlavy. Ale kvoli tomu zrusit zmluvu, ktoru obnovili den pred zrusenim? Klientovi, ktory platil 6 rokov havarijne poistenie s jednou poistnou udalostou a PZP rovnaku dobu a druhe vozidlo havarijnu a PZP 2 roky bez poistnej udalosti? Klientovi od ktoreho poistovna inkasovala priblizne cca 800 Eur rocne?
Takmerstarec
14.01.12,20:09
a uvedené škodové udalosti boli v tej istej poisťovni kde je aj táto zrušená zmluva alebo v inej? nakoľko pochybujem, že by ti takúto informáciu len tak z oleja povedali do telefónu, že pardon ste podvodník preto zmluvy rušíme... skús sa obrátiť so sťažnosťou na NBS, na postup poisťovne, aby uvedenú záležitosť prešetrili

Skodove udalosti boli hlasene v tej istej poistovni ako zrusene zmluvy; obtretie vozidla pri parkovani z PZP a poskodenie o zvodidla z havarijnej.

Nie do telefonu, informaciu, ze pricinou je napomahanie podvodu, mi naznacili v pobocke. Vraj ma poistovna vela pripadov poistovacich podvodov. Oficialne mi rusia zmluvu bez udania dovodu, naco vraj maju pravo, kedze takymto pravom vraj disponuje aj klient. To mi pripada, ze ako mozem byt rad, ze odchadzam bez obvinenia z podvodu.

NBS je NARODNA BANKA SLOVENSKA ? Tato ma nejaku kontrolnu funkciu nad poistovnami?
misoft
14.01.12,20:47
Postup môžeš nahlásiť SLASPO http://www.slaspo.sk/
Takmerstarec
15.01.12,05:46
P. misoft,
Je to dobra rada vesat tento problem do asociacie poistovni ? Nebude to tak, ze poistovne drzia nejaku kartelovu dohodu co sa tyka poistovacej politiky voci klientom? Na Slovensku je mozne vsetko.
Maju sice Sekciu pre boj s poistovacimi podvodmi i Sekciu pre poistenie motorovych vozidiel. Len ci su tam aj ti kompetentni taki, ze budu posudzovat problem objektivne, s nadhladom, neberuc do uvahy obchodne zaujmy poistovni, ale skor sledovat povodny ciel poistenia - solidarna pomoc v nestasti, pri nehodach.
Takmerstarec
15.01.12,09:13
Po precitani tohoto clanku http://www.mojeauto.sk/poistovne-celia-stale-castejsie-poistovacim-podvodom/ plne chapem snahu poistovni zamedzit plneniam z fingovanych poskodeni motorovych vozidiel, ale rovnake usilie by mali vynalozit aj na to, aby dosledne "oddelovali zrno od pliev", teda, aby neobvinovali z podvodu aj nevinnych.
zuzumojko
22.02.12,12:30
Poradaci, mám takú otázku..ak je poistné za auto vystavené na predpise za obdobie od 01.01.2011-31.01.2011..a dalsi rok potom je 01.01.2012-01.01.2013...tu je to napr 367 dní...je to ok?...rozlíšiť to takto časovo?
Indeed
22.02.12,12:36
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...


NAOZAJ ?
Anna123
29.02.12,14:48
Prosím o radu: 17.2.2012 som zaslala do poistovne výpoved povinného zmluvného poistenia, ktoré mi konči 2.4.2012, dnes mi poistovna oznámila, že zamieta moju žiadosť, chcela som auto poistiť v inej povinnosti, aké mám teraz možnosti. Ďakujem.
bjuty smis
29.02.12,15:08
a to z akého dôvodu ? máš tam dlh ?
ty k výpovedi nepotrebuješ súhlas poisťovne...., ty jej to oznám a odlož si doklad....
Anna123
29.02.12,15:13
Že som nedodržala 6 týždňov, keďže im bola žiadosť doručená 21.2.2012, ide mi o dátumy, poslala som ju 17.2.2012 mám podací lístok. Dlh nemám žiadny.
bubkoch
29.02.12,15:19
Že som nedodržala 6 týždňov, keďže im bola žiadosť doručená 21.2.2012, ide mi o dátumy, poslala som ju 17.2.2012 mám podací lístok. Dlh nemám žiadny.

ano, nedodrzala si 6-tyzdnovu lehotu, poistovna postupuje spravne, u danej poistovne ostanes este dalsi rok
posledny den, kedy mala byt tvoja vypoved poistovni DORUCENA, bola nedela 19.2.

okrem toho nechapem preco ti prisla odpoved ze "zamieta" ... spravne ti mala poistovna odpovedat, ze tvoju vypoved akceptuje a ze poistenie skonci 2.4.2013
Anna123
29.02.12,15:25
Myslela, som, že dôležitý je dátum na pečiatke z pošty.
Anna123
29.02.12,16:27
A s havarijným poistením je to ako, ďakujem.
Ice dive
29.02.12,16:32
tak isto ako s PZP oba druhy poistenia sa riadia občianskym zákonníkom...
Anna123
29.02.12,16:34
V obálke som poslala výpoved PZP, aj výpoveď havarijného poistenia a k tejto výpovedi sa poisťovňa nevyjadrila.
bubkoch
29.02.12,16:38
tak isto ako s PZP oba druhy poistenia sa riadia občianskym zákonníkom...

tak isto nie

havarijne moze vypovedat ku koncu poistneho obdobia, takze ak plati polrocne alebo stvrtrocne, moze ho zrusit skor ako 2.4.2013
janaGT
01.03.12,07:02
ak máme PZP uzatvorené od 25.4., tak výpoveď musím dať k 24.4.???
Chobot
01.03.12,10:38
ak máme PZP uzatvorené od 25.4., tak výpoveď musím dať k 24.4.???

Treba pozrieť, aké je poistné obdobie. Mohlo byť prvé poistné obdobie od 25.4. do 31.12.. Ale možno to máš uzatvorené nie na kalendárny rok (1.1. - 31.12.), ale na technický rok (25.4. - 24.4.). Treba pozrieť v poistnej zmluve.
janaGT
01.03.12,10:58
Treba pozrieť, aké je poistné obdobie. Mohlo byť prvé poistné obdobie od 25.4. do 31.12.. Ale možno to máš uzatvorené nie na kalendárny rok (1.1. - 31.12.), ale na technický rok (25.4. - 24.4.). Treba pozrieť v poistnej zmluve.

máme uzatvorené od 25.4. - 24.4., lebo auto sme kúpili v apríli 2006, ale teraz chceme dať výpoveď zmluvy, ideme do inej poisťovne ... takže potrebujem dať výpoveď, ten dátum teda bude výpoveď ku dňu 24.4.? či 25.4.?
Žabinka
01.03.12,11:05
Že som nedodržala 6 týždňov, keďže im bola žiadosť doručená 21.2.2012, ide mi o dátumy, poslala som ju 17.2.2012 mám podací lístok. Dlh nemám žiadny.
Výpoveď poistnej zmluvy Výpoveď PZP sa striktne riadi ustanoveniami Zákona o povinnom zmluvnom poistení a Občianskeho zákonníka. Povinné zmluvné poistenie je možné vypovedať písomne, pričom výpoveď musí byť doručená poisťovni najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia, ktorým je technický alebo kalendárny rok.
Žabinka
01.03.12,11:08
A s havarijným poistením je to ako, ďakujem.
Výpoveď poistnej zmluvy havarijného poistenia je potrebné podať minimálne 6 týždňov pred koncom poistného obdobia.
Taktiež máte právo vypovedať uzatvorenú poistnú zmluvu do 2 mesiacov po uzatvorení havarijného poistenia. Výpovedná lehota je osemdňová, jej uplynutím poistenie zanikne. Ak poistník vypovie poistenie do 2 mesiacov od uzavretia poistnej zmluvy, má poisťovňa nárok na poistné do zániku poistenia.
Poistnú zmluvu havarijného poistenia môžete vypovedať do 3 mesiacov odo dňa oznámenia vzniku poistnej udalosti. Výpovedná lehota je jeden mesiac, jej uplynutím poistenie zanikne.
Možnosti výpovede poistnej zmluvy havarijného poistenia, resp. zrušenia, zániku havarijného poistenia stanovujú príslušné poistné podmienky a zmluvné dojednania uzatvoreného havarijného poistenia, z toho dôvodu Vám odporúčame postupovať výlučne podľa príslušných poistných podmienok dojednaného poistenia.
janaGT
02.03.12,13:15
máme uzatvorené od 25.4. - 24.4., lebo auto sme kúpili v apríli 2006, ale teraz chceme dať výpoveď zmluvy, ideme do inej poisťovne ... takže potrebujem dať výpoveď, ten dátum teda bude výpoveď ku dňu 24.4.? či 25.4.?

nikto mi neporadí?
Žabinka
02.03.12,15:48
Prečo sa trápiš, napíš niečo v tom znení, že Vypovedáš poistnú zmluvu č... , vodidlo XY, poistné obdobie 25.4.-24.4. Dôvod nemusíš uvádzať. Podstatné je neprešvihnúť lehotu, výpoveď musí byť doručená poisťovni najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Ak si uviedla v zmluve č.t., poisťovňa ťa bude pravdepodobne kontaktovať, a ponúkne ti lepšie podmienky.
janaGT
02.03.12,15:51
ďakujem veľmi pekne za pomoc!
Taserda
06.03.12,14:59
Telefonom ma oslovil Genertel s cenou za havarijne+ PZP 168€. Je to možné, kopa ludí toľko platí iba za PZP. Auto má 3 roky,1,6cc3, 85 KW, 1920 kg celková prípustná hmotnosť. Poznáte túto poisťovňu?
lienka123
06.03.12,16:04
Ja to riešim s externým pracovníkom, ktorý má možnosť vypočítať mi poistku zo 4 najlepších poisťovní a dal mi lepšiu cenu asi o 7Euro ako mi ponúkali na pobočke v tej istej poisťovni... Tiež som ich ešte obehala osobne aby som sa o tom presvedčila, či tá cena sa tak pohybuje a bola som prekvapená, že je to opačne...
lienka123
06.03.12,16:07
Telefonom ma oslovil Genertel s cenou za havarijne+ PZP 168€. Je to možné, kopa ludí toľko platí iba za PZP. Auto má 3 roky,1,6cc3, 85 KW, 1920 kg celková prípustná hmotnosť. Poznáte túto poisťovňu?

Ja by som to nerobila, treba si prečítať na zmluve havarijného poistenia tie malé písmenká dole, lebo je tam dosť veľa výluk, preto majú nižšiu cenu, lebo veľa vecí pri nehode Vám nepreplatia a myslím že majú aj vyššiu spoluúčasť ako majú iné poisťovne.
Preto obvolávajú telefonicky, lebo majú málo klientov, každý kto mal u nich poistenie a mal nejakú "nehodu" hneď od nich odchádza, veď boli aj v lampárni... najdu si jedno slovo a už Vám nič nepreplatia...
bjuty smis
06.03.12,18:15
Ja by som to nerobila, treba si prečítať na zmluve havarijného poistenia tie malé písmenká dole, lebo je tam dosť veľa výluk, preto majú nižšiu cenu, lebo veľa vecí pri nehode Vám nepreplatia a myslím že majú aj vyššiu spoluúčasť ako majú iné poisťovne.
Preto obvolávajú telefonicky, lebo majú málo klientov, každý kto mal u nich poistenie a mal nejakú "nehodu" hneď od nich odchádza, veď boli aj v lampárni... najdu si jedno slovo a už Vám nič nepreplatia...

téma je PZP...majú jasne najnižšie ceny, ja platím -štyridsiatnik, 85kw, 1910cm3, senec 108 .-€,r.v.2005, cenu mi tento rok nezdvihli...kedže ide o pzp, na malé písmenká pod čiarou, čo niektorí teorotici vytušia, sa môžem vy..kašlať...
Xanti
06.03.12,19:08
téma je PZP...majú jasne najnižšie ceny, ja platím -štyridsiatnik, 85kw, 1910cm3, senec 108 .-€,r.v.2005, cenu mi tento rok nezdvihli...kedže ide o pzp, na malé písmenká pod čiarou, čo niektorí teorotici vytušia, sa môžem vy..kašlať...Ale Lienka odpovedala na príspevok zadávajúceho, že poistka
PZP + havarijná spolu 168 eur.

Čo i mne sa zdá málo, lebo PZP mám tuším 71 eur a havarijnú 192 eur . A to mám malé a lacné auto.
pavol36
06.03.12,19:10
PZP má Genertel podľa mojich skúseností najvýhodnejšie, čo sa týka ceny. Mám tam poistené na PZP dve svoje autá a aj svokrovi som to tam dal poistiť. PZP som si dopredu nasimuloval cez viaceré webové portály, ktoré ponúkajú porovnanie cien. Všade mi vyšie Genertel najlacnejší. Na druhom mieste väčšinou Kooperatíva, potom dlho nič a zväčša najdrahší Allianz.
Osobne by som takisto pri PZP neriešil tie drobné písmenká, pretože aj pri tých najnižších poistkách je dostatočná rezerva. Jedine že by človek mal nutkanie napáliť autom do chladiacej veže v Jaslovských Bohuniciach, to by už asi nepokrylo.
Pozeral som sa - čiste iba zo zvedavosti - aj na akciu v Generteli PZP+HP. Na to pozor - to nie je čistokrvné havarijné poistenie, to je iba veľmi osekaná lajtná verzia, má aj taký názov - mini HP. Pri HP je už na rozdiel od PZP dobré čítať aj tie menšie písmenká.
Záver: pre mňa je jasná jednotka v tomto smere Genertel (myslené výlučne na PZP).
Ice dive
06.03.12,19:29
Telefonom ma oslovil Genertel s cenou za havarijne+ PZP 168€. Je to možné, kopa ludí toľko platí iba za PZP. Auto má 3 roky,1,6cc3, 85 KW, 1920 kg celková prípustná hmotnosť. Poznáte túto poisťovňu?

treba si uvedomiť, že GT kryje v HP len škody kde sa zrazíte s iným účastníkom t.j. vy musíte spôsobiť škodu s PZP, aby Vám to HP niečo preplatilo a to je sakra málo udalosti... skôr si nájdete auto obúchané na parkovisku pred tescom...
Ice dive
06.03.12,19:32
PZP má Genertel podľa mojich skúseností najvýhodnejšie, čo sa týka ceny. Mám tam poistené na PZP dve svoje autá a aj svokrovi som to tam dal poistiť. PZP som si dopredu nasimuloval cez viaceré webové portály, ktoré ponúkajú porovnanie cien. Všade mi vyšie Genertel najlacnejší. Na druhom mieste väčšinou Kooperatíva, potom dlho nič a zväčša najdrahší Allianz.
Osobne by som takisto pri PZP neriešil tie drobné písmenká, pretože aj pri tých najnižších poistkách je dostatočná rezerva. Jedine že by človek mal nutkanie napáliť autom do chladiacej veže v Jaslovských Bohuniciach, to by už asi nepokrylo.
Pozeral som sa - čiste iba zo zvedavosti - aj na akciu v Generteli PZP+HP. Na to pozor - to nie je čistokrvné havarijné poistenie, to je iba veľmi osekaná lajtná verzia, má aj taký názov - mini HP. Pri HP je už na rozdiel od PZP dobré čítať aj tie menšie písmenká.
Záver: pre mňa je jasná jednotka v tomto smere Genertel (myslené výlučne na PZP).

ako ti mohol GT výjsť cez zlavové portály najlacnejšie, keď nespolupracuje so žiadnym maklérom len so svojou stránkou a svojim call centrom... pozor inak na to, GT overuje škodovosť klientov, t.j. môže sa stať, že ak tvrdíte o sebe že ste bežškodový a nie je to pravda príde Vám doúčtovanie nekresťanského poistného...
pavol36
06.03.12,19:36
Pre Ice dive

Možno som sa zle vyjadril - cez zľavové portály všetko okrem Genertelu, ten samostatne cez ich stránku, dá sa to cez nich vypočítať. A potom porovnať. Ja mám na svojom vozidle v GT ročne 82,84 E, pri porovnaní cez portály mi vyšla najlepšie Kooperativa na 89 E.
Viem, že GT overuje škodovosť. Ja s tým problém nemám, doposiaľ som čistý ako ľalia, v Generteli som už dva roky a no problem.
MIŠO T
29.06.12,12:20
zasa bezi - už konči akcia v Generteli na PZP . Je to aktuálne najlepšia ponuka, len neviem či mi zagarantujú taku cenu PZP aj od 1.1.2013. Odvtedy by som k nim totiž išiel od ineho poistovateľa
Ice dive
29.06.12,12:49
zasa bezi - už konči akcia v Generteli na PZP . Je to aktuálne najlepšia ponuka, len neviem či mi zagarantujú taku cenu PZP aj od 1.1.2013. Odvtedy by som k nim totiž išiel od ineho poistovateľa


podstatný je termín dojednania poistenia, t.j. kľudne si to tam môžeš uzavrieť ododnes s platnosťou od 1.1.2013... len aby si to neoľutoval, nakoľko teraz od 1.7. majú poisťovne povinnosť informovať klientov 10 týždňov vopred o výške poistného na nasledujúce poistné obdobie t.j. poisťovne sa začnú predbiehať so znižovaním poistného, aby nestrácali kmeň.... a zase Genertel končí s tými najvýhodnejšími akciami už polroka každé dva týždne... je to len nátlaková kampaň... ako to robia realiťáci... kupujte lacnejšie už nebude toto je posledný deň a pod...
MIŠO T
29.06.12,12:57
mas pravdu, to ich "posledne zníženie" sa opakuje v poslednej dobe casto. Asi bude predsa len lepšie ešte chvilu počkat.
MIŠO T
29.06.12,13:00
a ešte sa spýtam skusenejších. To obdobie poistenia v terajšej konči 31.12. - tak mam uvedené na zelenej karte. Kdesi som čítal, že tento dátum-uvedený na zelenej karte je smerodajny. Je to pravda ? Zmluvu mam robenú od 05.08.2004- nekonečno
dobrava
17.07.12,11:47
Dobrý deň, mám PZP v Allianz, ktoré mi končí 20.09.2012. Teraz som sa dočítal o výhodnom poistení v Genertel - je tam nejaká akcia, ktorá končí dnes, t.j. 17.07.2012. Je možné dať výpoveď v Allianz trebárs od zajtra /dnes to už nestihnem/ a zároveň poistiť auto v Genertel už dnes /aby som stihol uvedenú akciu/ s účinnosťou od toho 20.09.2012?
A ešte: nemám skúsenosti s poisťovaním cez internet, vidím, že poisťovne sa len tak predbiehajú - je to teda hodnoverné cez internet??? Prosím súrne o odpovede, ďakujem.
freddy87
17.07.12,12:21
Pokiaľ Vám PZP končí 20.9., tak výpoveď musíte doručiť v rámci 6 týždňovej výpovednej lehoty v poisťovníctve.. To znamená, že zajtra môžete vypovedať PZP v Allianzi k dátumu 20.9.
Čo sa týka novej zmluvy platnej od 21.9, túto môžete uzavrieť aj výrazne vopred, pokiaľ to dovoľujú smernice PZP v daných spoločnostiach.
Čiže môžete uzavrieť zmluvu v novej spoločnosti aj dnes, dajte si pozor, aby tá akcia, ktorá dnes končí, nebola viazaná na dátum začiatku poistenia, to znamená, že 17.7. je nie dátum uzavretia zmluvy, ale dátum začiatku poistenia, ktorý bude u Vás 21.9.

Na záver, aké máte s vyššie uvedenou poisťovňou skúsenosti? Aké máte na ňu referencie? Rozmýšľali ste aj nad tým, že keď sa niečo stane, ako to budete riešiť? S kým budete komunikovať v prípade problémov, keď si to uzavriete cez internet? S internetom?
Čo iné spoločnosti? Nikde nie je cena lepšia? Ste si istý?

Odporúčam neponáhľať sa a nerobiť všetko na poslednú chvíľu, vybrať si dôkladne, prehodnotiť situáciu. Ideálna možnosť pre Vás môže byť obrátiť sa s prosbou o pomoc na nezávislého finančníka, ktorý Vám dá na výber viac možností, skúste to u niekoho z Vášho okolia, na koho máte dobré referencie.
bubkoch
17.07.12,12:44
Na záver, aké máte s vyššie uvedenou poisťovňou skúsenosti? Aké máte na ňu referencie? Rozmýšľali ste aj nad tým, že keď sa niečo stane, ako to budete riešiť? S kým budete komunikovať v prípade problémov, keď si to uzavriete cez internet? S internetom?
Čo iné spoločnosti? Nikde nie je cena lepšia? Ste si istý?

Odporúčam neponáhľať sa a nerobiť všetko na poslednú chvíľu, vybrať si dôkladne, prehodnotiť situáciu. Ideálna možnosť pre Vás môže byť obrátiť sa s prosbou o pomoc na nezávislého finančníka, ktorý Vám dá na výber viac možností, skúste to u niekoho z Vášho okolia, na koho máte dobré referencie.

to je pri PZP absolutne nepodstatne ... mna referencie, skusenosti, sposob riesenia udalosti vobec nezaujimaju, lebo s tymto nemam nic spolocne ... pri PZP je rozhodujuca a podstatna len cena, nic ine ... z PZP je odskodneny poskodeny, nie poisteny vinník ...l
Katy a R
17.07.12,13:00
.. no nie je to celkom najlepšia ponuka ... :)
freddy87
17.07.12,13:41
bubkoch nemáš celkom úplne pravdu.

Nebudem to tu rozpytvávať, len jeden príklad uvediem, napr. poškodenie čelného skla, zvykne sa to robiť tak, že auto pred tebou ti ho rozbilo alebo teda poškodilo napr odfrknutým kamienkom. Aké s tým máš skúsenosti, pokiaľ nejaké máš.

S ktorými poisťovňami sa dá komunikovať v prípade tohto problému a s ktorými nie? Kde ti napíšu, že je to vykonštruovaná situácia kde nie? Takže nehovor o tom čo je podstatné a čo niei, môžeš vyjadriť svoj názor že ty si myslíš, ale prosím nezavádzaj !!!

a ešte si pozri túto tému:

http://www.porada.sk/t197874-zakonna-poistka-nechce-vyplatit-peniaze.html
bubkoch
17.07.12,15:08
bubkoch nemáš celkom úplne pravdu.

Nebudem to tu rozpytvávať, len jeden príklad uvediem, napr. poškodenie čelného skla, zvykne sa to robiť tak, že auto pred tebou ti ho rozbilo alebo teda poškodilo napr odfrknutým kamienkom. Aké s tým máš skúsenosti, pokiaľ nejaké máš.

S ktorými poisťovňami sa dá komunikovať v prípade tohto problému a s ktorými nie? Kde ti napíšu, že je to vykonštruovaná situácia kde nie? Takže nehovor o tom čo je podstatné a čo niei, môžeš vyjadriť svoj názor že ty si myslíš, ale prosím nezavádzaj !!!

a ešte si pozri túto tému:

http://www.porada.sk/t197874-zakonna-poistka-nechce-vyplatit-peniaze.html

a co ma rozbite celne sklo spolocne s tym co pisem ? aj v pripade celneho skla mi moze byt uplne jedno, kolko a ci vobec moja poistovna poskodenemu nieco zaplati ...

PZP uzatvara potencialny VINNIK, nie poskodeny ... preto plati (a nie je to moj nazor, ale skutocnost) ze pre poisteneho vinnika je jedine dolezite kriterium CENA, nic ine ... tak prosim nezavadzaj ty !
bjuty smis
17.07.12,15:45
bubkoch nemáš celkom úplne pravdu.

Nebudem to tu rozpytvávať, len jeden príklad uvediem, napr. poškodenie čelného skla, zvykne sa to robiť tak, že auto pred tebou ti ho rozbilo alebo teda poškodilo napr odfrknutým kamienkom. Aké s tým máš skúsenosti, pokiaľ nejaké máš.



S ktorými poisťovňami sa dá komunikovať v prípade tohto problému a s ktorými nie? Kde ti napíšu, že je to vykonštruovaná situácia kde nie? Takže nehovor o tom čo je podstatné a čo niei, môžeš vyjadriť svoj názor že ty si myslíš, ale prosím nezavádzaj !!!

a ešte si pozri túto tému:

http://www.porada.sk/t197874-zakonna-poistka-nechce-vyplatit-peniaze.html

no to som teda zvedavý, ktorá poisťovna ti v rámci pzp uzná rozbité sklo na tvojom aute..to čo bol za príklad ??
a ešte obviňuješ zo zavádzania....
freddy87
17.07.12,16:54
By si sa čudoval, že pravidelne to robievala napr. Kooperativa, keď si poslal žiadosť o preplatenie výmeny čelného skla spolu s čestným prehlásením vodiča, ktorý mal u nich PZP, že ti on jazdou popred teba nechtiac kamienkom, ktorý mu vyfrkol spod auta poškodil sklo.
Dnes to už označujú ako vykonštruovanú udalosť.
bubkoch
17.07.12,17:03
By si sa čudoval, že pravidelne to robievala napr. Kooperativa, keď si poslal žiadosť o preplatenie výmeny čelného skla spolu s čestným prehlásením vodiča, ktorý mal u nich PZP, že ti on jazdou popred teba nechtiac kamienkom, ktorý mu vyfrkol spod auta poškodil sklo.
Dnes to už označujú ako vykonštruovanú udalosť.

ale co to ma preboha spolocne s tym ze mna ako poisteneho nema zaujimat len a len cena PZP ? vsak aj keby poistovna za mna nezaplatila poskodenemu nic, je mi to uplne jedno ...
bjuty smis
17.07.12,19:16
ale tu sa predsa jedná o moju pzp,nie o pzp vodiča, ktorý mne niečo spôsobí, čo to má s tým spoločné ????
freddy87
18.07.12,07:24
Len keby každý takto rozmýšľal, tak potom by neplnili nikomu nič, lebo väčšina ľudí by mala zlú a nekvalitnú spoločnosť, čo nedokáže jednať!
globalpartner
18.07.12,07:47
By si sa čudoval, že pravidelne to robievala napr. Kooperativa, keď si poslal žiadosť o preplatenie výmeny čelného skla spolu s čestným prehlásením vodiča, ktorý mal u nich PZP, že ti on jazdou popred teba nechtiac kamienkom, ktorý mu vyfrkol spod auta poškodil sklo.
Dnes to už označujú ako vykonštruovanú udalosť.

Áno v minulosti poisťovňa pravidelne platila škody na čelnom skle, keďže však prípadov (poistných podvodov) neúmerne stúpalo ,veď stačila dohoda medzi kamarátmi , že si mi rozbil čelné sklo, teraz poisťovňa čelné sklo uhrádza len s pripoistenia v kasku.

Chcem upozorniť na nový produkt na trhu PZP keď za 48 EUR/ročne poisťovňa preplatí
pri nezavinenej nehode rozdiel medzi časovou cenou a reálnymi nákladmi na opravu teda amortizáciu.Súčasťou produktu je aj plnenie v prípade živla (spadnutý strom a pod) Je to výhodné hlavne pre staršie vozidlá vozidlá bez kaska Ak by chcel niekto bližšie info poprosím správu
globalpartner
18.07.12,07:49
ale tu sa predsa jedná o moju pzp,nie o pzp vodiča, ktorý mne niečo spôsobí, čo to má s tým spoločné ????

Veď práve z PZP škodcu sa hradí jeho zodpovednosť za škodu voči inej osobe.
Totálne ste nepochopil princíp
bjuty smis
18.07.12,07:54
Veď práve z PZP škodcu sa hradí jeho zodpovednosť za škodu voči inej osobe.
Totálne ste nepochopil princíp

aj si si prečítal príspevky, alebo si si len došiel robiť reklamu ??
globalpartner
18.07.12,08:45
aj si si prečítal príspevky, alebo si si len došiel robiť reklamu ??

Akú reklamu a komu podľa Teba robím:(. Porada je aj o vymieňaní si skúseností a ak som tu upozornil na nový produkt, ktorý definitívne vyrieši problémy s úhradou škody z PZP (takýchto tém na porade je kvantum ) bez konkrétneho menovania, myslím si že je to prínosom pre poraďákov:)
Katy a R
18.07.12,08:54
.. poznáme to - a dokonca bez doplatku !!!
dobrava
18.07.12,11:15
Takže - ďakujem za všetky príspevky, všetky som prečítal, chcel som len názor na uzatváranie PZP cez internet /teda či je to bezpečné - konkrétne som si našiel GENERTEL/, a či keď pošlem platbu cez internet, naozaj mi tú zmluvu pošlú a bude platná?
bjuty smis
18.07.12,11:48
ja mám genertel už druhý rok, cez internet, bez problémov všetko poslali, zelenú kartu...
poistnú udalosť som naštastie nemal...
cenu mali najnižšiu....
globalpartner
18.07.12,14:52
ja mám genertel už druhý rok, cez internet, bez problémov všetko poslali, zelenú kartu...
poistnú udalosť som naštastie nemal...
cenu mali najnižšiu....

A potom , že kto tu robí reklamu!!!!:D
Nandrolon
18.07.12,15:07
www.genertel.sk

- ak nemáš nejaké "exotické auto" lacnejšiu nezoženieš, na to dám krk, ani cez mäsiara, prípadne stolára zo ZFP...
globalpartner
18.07.12,15:22
Možno cez účtovnika z genertelu
freddy87
18.07.12,15:32
takže ten krk si môžeš odpáliť, pretože som cez tú kalkulačku hodil 3 autá s tromi rôznymi držiteľmi a v každom prípade to vyšlo dražšie ako je najlacnejšia ponuka na trhu.

Tým nechcem povedať, že je to tam drahé, len určite je vysoká šanca, že niekde to bude lacnejšie :D
bjuty smis
18.07.12,18:22
A potom , že kto tu robí reklamu!!!!:D

ja som jasne odpovedal na jasnú otázku...prečítaj si svoj príspevok o zázračnom pripoistení za 48.-a porovnaj, či je to to isté...:))
bjuty smis
18.07.12,18:23
takže ten krk si môžeš odpáliť, pretože som cez tú kalkulačku hodil 3 autá s tromi rôznymi držiteľmi a v každom prípade to vyšlo dražšie ako je najlacnejšia ponuka na trhu.

Tým nechcem povedať, že je to tam drahé, len určite je vysoká šanca, že niekde to bude lacnejšie :D

no však ukáž konkrétne, nám tu reklamy nevadia :))
Nandrolon
19.07.12,03:46
Freddy87 - rád by som videl tie 3 ponuky...
Jasne som napísal že pokiaľ to nie je nič exotické, teda exotické auto, motorka, štvorkolka alebo NEJAKý EXOT, ktorý stále havaruje.
O takéto prípady nemá GENERTEL ZÁUJEM.

Mám už 2 auta postené v generteli, minule už prešiel do genertelu aj brat a následne aj druhý brat.
Doteraz sypali prachy nenažrancom z KOOPERATIVY.

Platím za 2 autá menej ako hocikto za 1. A to mám ešte 3 kusy desaťeurových poukážok v kapse..., takisto bratia po jednej.

PS: nie som účtovník genertelu, len mi je táto poisťovňa veľmi sympatická a myslím že v oblasti PZP urobila rovnakú cenovú revolúciu ako mobilný operátor O2 v oblasti mobilnej komunikácie....
bjuty smis
19.07.12,07:14
ja som prebehol všetky internetové kalkulačky a genertel mi dal o tuším 40 .-€ lacnejší, ako 2. najlacnejší...a nezmysli, že z môjho pzp iná poisťovňa niekomu možno zaplatí iac, alobo aj predné sklo ma naozaj nezaujímajú.....
fredy, ktorej poisťovne si ty agent ??
freddy87
19.07.12,08:32
Ja nie som agent žiadnej poisťovne a určite si tu nerobím reklamu, s nikým z porady by som osobne nič neriešil !!!

Skúsme teda príkladmi troch ľudí z môjho okolia, ktorí to majú výrazne lacnejšie bez exotických áut a pochybnej minulosti:

1. Renault Megane, r.v. 2007, 1461 cm3, 78 kw, držiteľ: rok nar. 1988, bez nehôd
najnižšia cena určite pod 100 € a Genertel viac ako 160

2. Fiat Punto, 1747 cm3, 96 kw, držiteľ rok nar. 1965, bez nehôd
najnižšia cena určite pod 110 € a Genertel viac ako 110

3. Škoda Octavia, 2006, 1896 cm3, 77 kw, držiteľ rok nar. 1956, bez nehôd posledných 10r
najnižšia cena určite pod 100 € a dokonca výrazne a Genertel je tesne nad 100

A tých príkladov by som vedel takto napísať aj ďalších 20 či 200, ale nemá to pre mňa zmysel, téma pre mňa ukončená tým, že Genertel má určite dobré ceny, ale nemôžete povedať, že sú vždy najnižšie, myslím si, že vo viac ako dvoch-tretinách to je inde lacnejšie, a to inde sú rôzne poisťovne, nepísal som jednu, pri každom príklade to je iná nemenovaná.
freddy87
19.07.12,08:34
ja som prebehol všetky internetové kalkulačky a genertel mi dal o tuším 40 .-€ lacnejší, ako 2. najlacnejší...a nezmysli, že z môjho pzp iná poisťovňa niekomu možno zaplatí iac, alobo aj predné sklo ma naozaj nezaujímajú.....
fredy, ktorej poisťovne si ty agent ??

Veď napíš parametre svojho auta, nech sa zasmejeme :D
Nandrolon
19.07.12,08:55
Citroen AX rok 1996 38 kw
Renault Thalia rok 2012 55 kw
Volkswagen Passat 3C 2006 77 kw
Škoda Octavia 1998 55 kw
Fiat Doblo 2007 vyše 80 kw /okolo 85, neviem presne/
- všetky tieto autá sú najlacnejšie v generteli pre vodiča od 30-40 rokov, žilinský kraj, viac ako 10 rokov bez nehody.
Keď hovorím najlacnejšie, nemyslím tým o 1-2 eurá, ale rádovo 10-ky eur, jedine to DOBLO bolo lacnejšie asi iba o 10 eur.

ps: ja ale preferujem inštitúcie /banky, poisťovne/ kde nemusím ísť osobne a pozerať sa na niektoré "vytreté ksichty".
Ak by bol aj genertel drahší o 10 eur, tak si priplatím už iba za to, že poistku si uzavriem aj v noci o 12-tej a behom pár minút mám v maily bielu kartu, zelenú kartu, zmluvu vo formáte PDF a originály už na druhý, tretí deň cestujú ku mne domov.
Chápem že ak niekto rád klebetí, flirtuje s rôznymi obchodnými zástupkyňami asi preferuje osobný kontakt... bohužiaľ ja nemám čas chodiť všade osobne...
bjuty smis
19.07.12,09:42
Veď napíš parametre svojho auta, nech sa zasmejeme :D
1910cm3, 85kw, r.v.2005, okres senec, poistka je písaná na ženu, 1975(dobrý ročník :)))
10 rokov bez nehody....
no daj ponuku lacnejšiu ako genertel....
a ja to nepíšem kvôli sebe, aspon 5-6 kamášov prešlo ku generteli a úspory máju niektory nie v 10, ale v stovkách ....
marko182
19.07.12,10:00
Ja teda neviem, ale len zo zvedavosti som nahodil moje udaje do kalkulacky genertel-u a vyslo mi PZP o cca. €20 vyssie ako moja sucasna PZP u Kooperativy.
dobrava
19.07.12,11:14
1910cm3, 85kw, r.v.2005, okres senec, poistka je písaná na ženu, 1975(dobrý ročník :)))
10 rokov bez nehody....
no daj ponuku lacnejšiu ako genertel....
a ja to nepíšem kvôli sebe, aspon 5-6 kamášov prešlo ku generteli a úspory máju niektory nie v 10, ale v stovkách ....

Asi si ma presvedčil na ten Genertel, ak teda je to "bezpečné" uzavrieť cez internet. Vidím, že sa tu rozpútala celkom "plodná" diskusia, išlo mi naozaj len o to, kde je to najlacnejšie, pretože naša akože rodinná priateľka nám pri uzatváraní minuloročnej poistky zaručene povedala, že nikde inde na 120 % nedostaneme lepšiu poistku, akú nám urobila ona. Tak som sadol k PC a zisťujem, že uvedená poisťovňa to urobí za cca 40 euráčov menej ako tá, čo sme u nej boli. Takže niet o čom ...
Nandrolon
19.07.12,11:18
nie je sa čoho obávať. Je to normálna poisťovňa, ktorá funguje AJ cez internet.
A mimochodom u PZP nie je čo rozmýšľať, pretože túto poistku upravuje priamo zákon, takže ťa nemôžu nijako nachytať. A rôzne chytáky čo si pridávajú jednotlivé poisťovne k tomu základu sú iba blbosti.
PZP neslúži tebe, ale človeku, komu spôsobíš škodu.
Ak je cena lacnejšia, nie je o čom rozmýšľať...
preboha
03.08.12,16:33
no trochu rozmýšľania nemusí byť na škodu. Napr. také čelné sklá už v krátkom čase nepreplatí žiadna poisťovňa. Je dobré mať poistku v tej poisťovni, kde mi za 20 - 25 EUR pripoistia čelné sklo na mojom aute alebo nie?
kalehit29
25.09.12,10:00
Dobrý deň.
Viete mi niekto poradiť. Mal som uzatvorenú zmluvu s Kooperatívov na PZP a poistku zaplatenú na rok dopredu. Pred 3 mesiacmi som auto predal. V poisťovni poistku zrušil. Povedali mi, ze alikvotnú čiastku s mojej zaplatenej poistky dopredu mi vrátia do 3 mesiacov.

Nie je to nejako dlho? Nie je nato nejaká zákonná lehota? Môžem sa na niekoho obrátiť keď ani po 3 mesiacoch peniaze nevyplatili?
expeeert
25.09.12,11:02
Pošli im DOPORUČENÝ pozdrav - urgenciu a prípadne doplň niečo o neoprávnenom obohacovaní. . Poisťovne na to "zabúdajú" a spoliehajú sa na to že sa na to každý vykašle.
misoft
25.09.12,15:07
Otázka: pri ukončovaní PZP si ich požiadal o vrátenie časti PZP písomne? Ak áno - v tom prípade sa následujúcim dňom, kedy si o to požiadal, stal ich veriteľom. Inak nie je stanovené, do kedy to majú vrátiť, ale ak je to tak dlho, vyzvi ich na vrátenie tejto čiastky s tým, že im budeš účtovať úroky, nakoľko sú to tvoje peniaze a nimi ich úveruješ.
Inak:
http://www.lacne-pzp.sk/vypovedanie-pzp-a-zmena-poistovne/
http://www.neriskuj.sk/Zobraz/Auto-PZP-Ako-Vypovedat-Poistnu-Zmluvu

Tri mesiace je ale veľmi dlhá doba na to aby vrátili - preto skús toto s úrokmi. Bežne sa to robilo do 1 mesiaca.
kalehit29
25.09.12,19:00
21.06.2012 som bol normálne zrušiť poistku v Brascu, a tam mi povedali, že do troch mesiacov by mi to mala Kooperatíva vyplatiť na účet.
Vedel by si mi niečo také napísať??
Ďakujem za odpoveď.
Katy a R
25.09.12,19:25
21.06.2012 som bol normálne zrušiť poistku v Brascu, a tam mi povedali, že do troch mesiacov by mi to mala Kooperatíva vyplatiť na účet.
Vedel by si mi niečo také napísať??
Ďakujem za odpoveď.
napr
Žiadosť.
Opakovane Vás žiadam o vyplatenie nespotrebovaného poistného ..... (č. zmluvy) na účet číslo ...
- aj doložiť prvú žiadosť môžeš (kópiu máš)
Katy a R
25.09.12,19:28
aj ja som musela pourgovať ...
kalehit29
25.09.12,19:59
a ako by som to mohol využiť vo svoj prospech s tými úrokami?
peto.pavlov
18.10.12,04:55
bol som velkym zastancom genertelu, ale terz ma nasr... ,nasrdili. mam u nich poistene 4 vozidla. 3 auta a vozik.
napriek tomu, ze maju na stranke avizovane, ze v roku 2012 nezvysuju poistne, tak mi prisla nova poistka ZVYSENA. samozrejme, ze novy vymer pride v case, ked sa uz neda stihnut 6 tyzdnova vypovedna lehota.
sice len zo 157 na 162 evri, ale aj tak. ked som volal do pistovne, tak mi operatorka povedala, ze bola zavedena nejaka nova dan. a poistovna ju samozrejme preniesla na klientov. tak som si dal tu namahu, ze som si to auto zadal do ich kalkulacky a vyslo mi, ze ako novy klient by som zaplatil v tej istej poistovni poistku len 144 evri. a navyse dnes by som to auto vedel v axe poistit za 136 evri. aj ked minuly rok vychadzal pre moje auto genertel najvyhodnejsie. holt, to je asi malus za vernost.
takze dnes pisem vypoved na vsetky 4 zmluvy pzp v generteli.
vlastne 3 vypovede a jedno odstupenie od zmluvy, lebo posledna poistka je este v lehote 14 dni od uzavretia.
vyzera to, ze treba kazdu zmluvu o PZP vypovedat hned po uzavreti, aby clovek nepresvihol vypovednu lehotu. pri viacerych autach v rodine to cloveku usetri cca 100 evri/rok.
podotykam, ze som nemal ziadnu skodovu udalost.
KoxXxo
18.10.12,05:14
Prevencia pomáha.
expeeert
18.10.12,06:56
napriek tomu, ze maju na stranke avizovane, ze v roku 2012 nezvysuju poistne, tak mi prisla nova poistka ZVYSENA. samozrejme, ze novy vymer pride v case, ked sa uz neda stihnut 6 tyzdnova vypovedna lehota.
sice len zo 157 na 162 evri, ale aj tak. ked som volal do pistovne, tak mi operatorka povedala, ze bola zavedena nejaka nova dan. a poistovna ju samozrejme preniesla na klientov.

To je bežná prax poisťovní, nerobí to len táto poisťovňa, ale viac. Ja dávam takto výpoveď každý druhý rok, pričom rátam s tým, že ten druhý rok mi to o nejakých 6-7 € zvýšia... (nechce sa mi to každý rok obháňať) Keď som dal po 2 rokoch výpoveď - tesne pred lehotou, tak mi ešte stihli poslať nový výmer na 3 rok a tam to už nezvýšili o 6€ ale o dobrých 30-40€ ak si dobre pamätám. V novom výmere ešte mali tú drzosť napísať že mi poskytujú 10% zľavu za vernosť (???)...
bjuty smis
18.10.12,07:38
mne končil genertel v apríli, volal som tam, slečinka ma uistila, že nebudú tento rok zvyšovať ceny- riskol som to a uveril - a oni cenu nezvýšili---v apríli..
nevieš presne aká nová daň?
misoft
18.10.12,15:17
Chobot
18.10.12,19:42
bol som velkym zastancom genertelu, ale terz ma nasr... ,nasrdili. mam u nich poistene 4 vozidla. 3 auta a vozik.
napriek tomu, ze maju na stranke avizovane, ze v roku 2012 nezvysuju poistne, tak mi prisla nova poistka ZVYSENA. samozrejme, ze novy vymer pride v case, ked sa uz neda stihnut 6 tyzdnova vypovedna lehota.
sice len zo 157 na 162 evri, ale aj tak. ked som volal do pistovne, tak mi operatorka povedala, ze bola zavedena nejaka nova dan. a poistovna ju samozrejme preniesla na klientov. tak som si dal tu namahu, ze som si to auto zadal do ich kalkulacky a vyslo mi, ze ako novy klient by som zaplatil v tej istej poistovni poistku len 144 evri. a navyse dnes by som to auto vedel v axe poistit za 136 evri. aj ked minuly rok vychadzal pre moje auto genertel najvyhodnejsie. holt, to je asi malus za vernost.
takze dnes pisem vypoved na vsetky 4 zmluvy pzp v generteli.
vlastne 3 vypovede a jedno odstupenie od zmluvy, lebo posledna poistka je este v lehote 14 dni od uzavretia.
vyzera to, ze treba kazdu zmluvu o PZP vypovedat hned po uzavreti, aby clovek nepresvihol vypovednu lehotu. pri viacerych autach v rodine to cloveku usetri cca 100 evri/rok.
podotykam, ze som nemal ziadnu skodovu udalost.

Neviem o tom, že by sa od PZP dalo odstúpiť v nejakej lehote...?:rolleyes:

Odkiaľ máš túto informáciu?
Ice dive
18.10.12,19:49
Neviem o tom, že by sa od PZP dalo odstúpiť v nejakej lehote...?:rolleyes:

Odkiaľ máš túto informáciu?

asi vychádza z toho, že z každej poistnej zmluvy sa dá do dvoch mesiacov od uzavretia odstúpiť... v zmysle zákona, avšak musí byť táto možnosť povolená vo VPP poisťovne.
Chobot
18.10.12,20:15
asi vychádza z toho, že z každej poistnej zmluvy sa dá do dvoch mesiacov od uzavretia odstúpiť... v zmysle zákona, avšak musí byť táto možnosť povolená vo VPP poisťovne.

Hej, to je pravda. Pozeral som VPP Genertelu, a umožňujú to - výpoveď do 2 mesiacov od uzatvorenia - výpovedná doba je 8 denná. Takže beriem späť moju poznámku.
pavlinka
08.12.12,15:48
neviem ci sa tu už na túto tému písalo,ak áno tak sa ospravedlňujem,syn si kúpil auto, môže si dať PZP na mamu ,lebo vychádza oveľa lacnejšie,alebo musí byť na jeho meno?
Ice dive
08.12.12,15:51
PZP musí byť vždy na držiteľa, t.j. ak techničák bude vystavený na mamu tak môže spraviť PZP na mamu, ak si auto napíše na seba... tak holt musí platiť vyššiu poistku...
cepo38
06.02.13,20:29
Ja by som sa chcel spytat ci musim mat na slovensku pri sebe zelenu kartu lebo policajti si ju odomna pytali a dali mi pokutu ze som ju nemal...a zobrali mi vodicak lebo som nemal pri sebe hotovost ale chcel som ist asi sto metrov do bankomatu vybrat peniaze ale to mi nedovolili a pritom v aute sedel otec....prosim vas poradte mi ci konali policajti spravne
IvanPK
07.02.13,06:43
KoxXxo
07.02.13,07:06
Aké dokumenty potrebujemPri policajnej kontrole je vodič motorového vozidla povinný preukázať, že má uzavreté PZP. Na tento účel slúžia dva doklady – Biela karta a Zelená Karta. V prípade, že vodič nepredloží doklad o tom, že má zabezpečené PZP, môže policajný príslušník zadržať jeho Doklad o evidencii vozidla (tzv. technický preukaz) a zabrániť mu tak pokračovať v ceste.

Biela karta: slúži na preukázanie platnosti zákonného poistenia na území Slovenskej republiky.
Zelená karta: vodič sa ňou preukazuje v prípade, že sa nachádza mimo územia Slovenska. Musí však ísť o štáty ktoré patria do systému Zelenej karty. Ak tomu tak nie je, existuje možnosť zabezpečiť si krátkodobé hraničné poistenie, ktoré vodič uzavriete na území konkrétnej krajiny nepatriacej do systému Zelenej karty.
http://www.onlineporovnanie.sk/povinne-zmluvne-poistenie/
buchač
07.02.13,07:52
Ja by som sa chcel spytat ci musim mat na slovensku pri sebe zelenu kartu lebo policajti si ju a dali mi pokutu ze som ju nemal...a zobrali mi vodicak lebo som nemal pri sebe vodicak ale chcel som ist asi sto metrov do bankomatu vybrat peniaze ale to mi nedovolili a pritom v aute sedel otec....prosim vas poradte mi ci konali policajti spravne
...fest chaotický príspevok ...:rolleyes:
Nandrolon
07.02.13,08:12
Buchač, aj ja som sa na tom zasmial, ale na to už ani nemá cenu reagovať ... :D:D:D
cepo38
07.02.13,10:39
uz som to opravil
cepo38
07.02.13,10:39
uz som to opravil....
buchač
07.02.13,10:50
uz som to opravil....
Iná káva...;)

Ja by som sa chcel spytat ci musim mat na slovensku pri sebe zelenu kartu lebo policajti si ju odomna pytali a dali mi pokutu ze som ju nemal...a zobrali mi vodicak lebo som nemal pri sebe hotovost ale chcel som ist asi sto metrov do bankomatu vybrat peniaze ale to mi nedovolili a pritom v aute sedel otec....prosim vas poradte mi ci konali policajti spravne
Zadržanie vodičského preukazu
http://www.minv.sk/?zadrzanie-vodicskeho-preukazu

Zelenú kartu nemusíš mať ...viď vyššie ...

Môžeš sa sťažovať

Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ
http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz

P.S.:
Ono tak dopadne , ak nevie jeden svoje povinnosti a druhý práva ...respektíve využili Tvoju neznalosť a naplnili štátnu kasu , sebe zasa dobrý bodík zapísali ...
Žabinka
07.02.13,11:16
Ak si mal pri sebe bielu kartu PZP, nemali si prečo pýtať zelenú kartu.. Ale ak si nemal bielu kartu, tak si mohli pýtať zelenú kartu - pre tvoje dobro - keďže sú tam údaje o vozidle, údaje o majiteľovi, doba platnosti. A keď si pozrieš časť 8 zelenej karty-územná platnosť- je tam uvedené aj SK.
matka1221
25.02.13,12:39
Aj ja som minule riesila tuto dilemu...a nasla som tuto stranku http://www.onlineporovnanie.sk/povinne-zmluvne-poistenie/ , mozes si tu porovnat poistenia...Ale tiez som nazoru, ak si si neni ista, najlepsie je tam zajst osobne..:)
diana3
25.02.13,13:31
zaujimalo by ma, ci su poistovne, ktore neuctuju amortizaciu, nemate s tym niekto skusenosti?
VladoJ
14.04.13,06:55
Ako je to pri uplatnovani nahrady skody cez PZP? V mojom pripade mi poistovna vinnika nehody (UNIQA) odmieta dat pred opravou vozidla akekolvek informacie ohladom vysky poistneho plnenia, argumentuje, ze vraj "vyjadrenie sa k uhrane uz bolo telefonicky odkonzultovane so servisnym technikom" autoservisu a to uplne staci, so mnou sa bude bavit az ked predlozim fakturu. Je takyto postup na Slovensku skutocne standardny a ja nemam ziadnu sancu ziskat od poistovne informaciu kolko si mam na nu zacat zhanat vlastnych penazi (u mna 4,5-rocny VW Golf) a kolko mi preplati poistovna cez PZP vinnika nehody? Pocul som uz rozne prihody o tzv. "zhodnoteni naburaneho vozidla" v ponimani slovenskeho sirokorozchodneho prava, preto sa pytam. Vdaka za kazdu radu.
Ice dive
14.04.13,07:07
no spravidla sa takto poisťovňa chráni, lebo ak by ti povedali, že preplatia opravu 4000 € tak 90 % poškodených by faktúru na takú výšku aj predložili...
pokiaľ ten golf, nie je s veľa km, a inak znehodnotený (parkovacie škrabanke a búchance a pod) tak by sa amortizácia nemala zohľadňovať nakoľko je to ešte dosť mladé auto..
VladoJ
14.04.13,16:43
Bol to priamy bocno-celny naraz (nedanie prednosti na krizovatke), oprava bola nacenena v servise na 6300 EUR (z toho material cca 3300 EUR). Auto (Golf) bolo do havarky vo vybornom stave, nabehanych nieco cez 67 tis. km. Ocakaval by som od poistovne, ked je vyska opravy uz viac-menej jasna (z podrobnej kalkulacie servisnym technikom), ze mi aspon prezradi to povestne "zhodnotenie", teda kolko mi z opravy prepati cez PZP a kolko si musim nachystat vlastnych prostriedkov. UNIQA sa vsak ku mne sprava ako ku podvodnikovi, ktory schvalne vletel z hlavnej cesty do cezpolneho (inac slusneho, len neskuseneho) vodica vybehnuteho z vedlajsej, len aby si rozbil 4,5-rocneho Golfa a teraz chcel "zarobit" na poistnom plneni. Zaujimalo by ma, ci sa takto spravaju k POSKODENYM (a riadne poistenym) aj ostatne poistovne alebo v tomto smere Uniqa vynika. Ako sa asi bude spravat ked jej uz poslem pozadovanu fakturu?. Kazdopadne vdaka za odpoved!
maenqo
03.05.13,08:07
najvyhodnejsie je porovnat si ceny viac poistovni, ja to kazdy rok robim cez http://www.rychlepoistenie.sk . najdem dobru cenu a skocim na pobocku. inak nemam cas obehavat vsetky poistovne.
alica24
28.05.13,14:25
ja mám dobré pzp (http://www.union.sk/app/novinky/PZP-s-bonusovou-poukazkou-v-hodnote-10-EUR!.html) a myslím, že je aj celkom lacné. ale ak sa ti nechce obehávať všetky poisťovne, sú postály na porovnanie pzp (http://www.onlineporovnanie.sk/povinne-zmluvne-poistenie/vypocet-a-porovnanie/) . celkom to majú dnes už premakané.