david907
03.11.10,17:37
prehrieva sa my procesor meral som teplotu cez speedfan a pri hre teplota viskoči aj na 80C a vtedy ho vypne nanašal som už aj teplovodivu pastu ale nepomohlo čo mam robyt? prosim pomoc
Fero11
03.11.10,17:10
1. zvysit vikon CPU
2. dat kvalitnejsi chladic/fan
3. nehrat sa
Martin Mocko
03.11.10,17:19
1. zvysit vikon CPU
2. dat kvalitnejsi chladic/fan
3. nehrat sa

A niekedy pomôže i povysávať prach z chladiča ;)
david907
03.11.10,17:41
1. zvysit vikon CPU
2. dat kvalitnejsi chladic/fan
3. nehrat sa

kde mam zvyšit vikon CPU
Fero11
03.11.10,17:42
kupit novy CPU
Vlado40
03.11.10,19:31
Aký je ten procesor ?
salvosko
03.11.10,21:41
Vela pasty ... daj menej.
Flinstone
04.11.10,07:32
salvosko
04.11.10,11:37
Alebo ArcticCooling MX-2, je lacnejsia ako AS a skoro taka dobra (4g stoja pod 4E v porovnani s 3,5g AS5 za 6.28E).
AS ma nevyhodu, trva aj 200 hodin kym sa zahori a to sa mi nepaci, pri prevadzke 4 hodiny denne je to skoro 2 mesiace kym zacne fungovat.
Ale zatial davam AS5 kedze jedno balenie vydrzi dost vela CPU montazi.
Treba jej dat tolko ako je zrnko ryže, nie viac. Najviac tepla ide s die CPU ktore ma par milimetrov stvorcovych a je v stede.
Jo a odmastit CPU aj chladic, najlepsie cistym liehom denaturovanym, nie takym 52% s prichutou sliviek ;)
Stevo5
04.11.10,14:18
David - sú tu všelijaké rady, všetky sú dobré, ale myslím že by si mal o tvojom PC najprv trochu viac napísať, aby sa tu "neplytvalo" písaním a rady boli "na mieru".
Je ten počítač už nejaký čas v prevádzke, alebo je nový a hneď má tieto problémy? U každého by sa malo postupovať inak.
- Ak je nový tak je pravdepodobne špatne navrhnutý a vtedy by si mal uvažovať nad lepším chladičom pre procesor a zlepšiť vetranie v skrinke (prívod studeného a odsávanie teplého vzduchu zo skrinky). Tiež si prever ako píše salvoško koľko a akej pasty si naniesol.
- ak bol počítač už chvíľu v prevádzke a predtým sa neprehrieval, tak chyba bude v zanesených chladičoch, prachových filtroch, alebo ventilátory nejdú na plný výkon, môže byť aj zanesený prachom prívod studeného vzduchu. Alebo nie je dostatočne odsávaný teplý vzduch zo skrinky, všetko prever a naprav. Nerobil si nejaké úpravy v skrinke - "nerozhádzal" si káblovanie tak že teraz prekáža prúdeniu vzduchu okolo chladiča procesora?
Nemenil si procesor na výkonnejší ale chladič zostal z pôvodného?
david907
04.11.10,18:26
David - sú tu všelijaké rady, všetky sú dobré, ale myslím že by si mal o tvojom PC najprv trochu viac napísať, aby sa tu "neplytvalo" písaním a rady boli "na mieru".
Je ten počítač už nejaký čas v prevádzke, alebo je nový a hneď má tieto problémy? U každého by sa malo postupovať inak.
- Ak je nový tak je pravdepodobne špatne navrhnutý a vtedy by si mal uvažovať nad lepším chladičom pre procesor a zlepšiť vetranie v skrinke (prívod studeného a odsávanie teplého vzduchu zo skrinky). Tiež si prever ako píše salvoško koľko a akej pasty si naniesol.
- ak bol počítač už chvíľu v prevádzke a predtým sa neprehrieval, tak chyba bude v zanesených chladičoch, prachových filtroch, alebo ventilátory nejdú na plný výkon, môže byť aj zanesený prachom prívod studeného vzduchu. Alebo nie je dostatočne odsávaný teplý vzduch zo skrinky, všetko prever a naprav. Nerobil si nejaké úpravy v skrinke - "nerozhádzal" si káblovanie tak že teraz prekáža prúdeniu vzduchu okolo chladiča procesora?
Nemenil si procesor na výkonnejší ale chladič zostal z pôvodného?
Pc je uy dost stary asi 4 roky procesor AMD anthol 64 X2 dual core processor 2.30 ghz
Flinstone
04.11.10,18:38
Pc je uy dost stary asi 4 roky procesor AMD anthol 64 X2 dual core processor 2.30 ghz
ak 4 roky nemal problém s prehrievaním, až teraz, skontroluj či je ventilátor na chladiči v poriadku, ak áno, najlepšie bude ak dáš dole chladič, odmontuješ ventilátor a riadne vysprchuješ chladič. Keď sa vysuší, očistíš spodnú časť liehom, podobne aj cpu (šetrne), natrieš cpu teplovodivou pastou (jemnú vrstvu- keď dáš veľa aj tak sa len vytlačí von) a poskladáš nazad...
ak si netrúfaš, pomôže aj vyfúkať chladiče a skrinku vzduchom z kompresora...
duves
05.11.10,04:49
david907
11.11.10,16:51
može to biť chyba aj v matičnej doske
kergulaan
22.04.11,08:56
Prosim Vas - je teplota CPU 69 C - vysoka, alebo normalna pre
Amd Athlon XP 2500+ 1,83 GHz

Dakujem
Danny778
22.04.11,10:15
mne sa prehrievala RAM-ka, kedze mam windows 7 a slabu RAM-ku, blue screeny boli na dennom poriadku...nova RAM-ka nepomohla lebo sice bola rovnakeho typu ale mierne odlisna. ide o to ze som to vyriesil jednoducho: odmontoval som bocny kryt a funguje to doteraz :)
Vlado40
22.04.11,10:45
mne sa prehrievala RAM-ka, kedze mam windows 7 a slabu RAM-ku, blue screeny boli na dennom poriadku...nova RAM-ka nepomohla lebo sice bola rovnakeho typu ale mierne odlisna. ide o to ze som to vyriesil jednoducho: odmontoval som bocny kryt a funguje to doteraz :)

Ak je slabá RAM ,tak Win7 šľape pomaly a nenaskakuje blue screen.Na Win7 stačí RAM 1GB . Ak sa bude priehrievať zdroj ,tak ho ponoríš do vody?
misoft
22.04.11,13:34
ide o to ze som to vyriesil jednoducho: odmontoval som bocny kryt a funguje to doteraz....odstránil si následky, ale príčinu si tam ponechal - prehrievanie. Prečo sa prehrieva?
1) Špina a prach - vyčistiť
2) Osie hniezdo - vodiče a dátové káble krížom krážom a nie je voľný priebeh vzduchu)
3) Nedostatočný odvod teplého vzduchu - zanesené lopatky na ventilátoroch, malé ventilátory, malý počet ventilátorov, pasívne chladenie.
Chobot
22.04.11,20:41
Prosim Vas - je teplota CPU 69 C - vysoka, alebo normalna pre
Amd Athlon XP 2500+ 1,83 GHz

Dakujem


Je to teplota v rámci pracovného rozpätia. Max. pracovná teplota pre Athlon 2500 je 85 st.C.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlonxp-3000.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Athlon%20XP%202500+%20-%20AXDA2500DKV4D.html

Otázne je, pri akej záťaži je táto teplota. Ak pri vysokej záťaži, je to OK. AK v kľude, je potrebný lepší chladič.
misoft
23.04.11,19:45
U mňa je teplota bez záťaže okolo 25-30°C, pri záťaži "vyskočí" na 50°C (ale to som si porobil poriadok v kastli, pravidelne čistím, mám dobrý odvod vzduchu z kastle).
Danny778
24.04.11,15:58
Ak je slabá RAM ,tak Win7 šľape pomaly a nenaskakuje blue screen.Na Win7 stačí RAM 1GB . Ak sa bude priehrievať zdroj ,tak ho ponoríš do vody?
aj slape pomaly ale aj naskakovalo blue screen, pisalo ze kvoli prehrievaniu komponetu (s najvacsou pravdepodobnostou RAM, btw 512 :D), mohlo to byt sposobene aj tesnym priestorom, v ktorom je bedna umiestnena...
Danny778
11.06.12,15:22
Ak je slabá RAM ,tak Win7 šľape pomaly a nenaskakuje blue screen.Na Win7 stačí RAM 1GB .
ehm 512MB tiež? lebo tolko sme mali :) takze bluescreen proste musel naskocit to bolo trapenie pre ten pc. preto sme ho predali, majitel si nainstaloval menej narocny xp my sme si kupili ntb a vsetko je vyriesene :D