alexaneta
13.08.04,10:46
prosím vás ako účtujete zamestnancom napr. telefón na súkromné účely? my dáme do nákladov a na DPH fa z Orange za všetky prevolané hovory a potom to čo sú súkromné hovory ponížime náklady a DPh. otázka je či to mám účtovať na opačnú stranu vstupu alebo dať to na výstup. ja by som z môjho pohľadu ponížila vstup /vlastne nárok na odpočet/ a nedávala to na výstup .
skúste poradiť ktoré riešenie je správnejšie
Yvvetta
13.08.04,09:36
Ja by som to urobila na základe - predpisu - Interný doklad ako príjem od zamestnanca a dala by som DPH na stranu DAL.
McMarti
13.08.04,09:37
Ja to robím cez IN a do výnosov + DPH na výstupe a pohľadávku voči zamestnacovi k úhrade
rosemary
13.08.04,09:40
My účtujeme na faktúru MD 335 xxx cenu prevolaných súkromných hovorov aj s DPH, to znamená, že uplatníme za služobné hovory DPH nižšiu, ako je na faktúre vyčíslená. Zamestnancovi dávame podpisovať dohodu o zrážkach zo mzdy a preženieme to cez výplatu.
alexaneta
13.08.04,09:46
no veď práve mám obidva prípady: ak to zamestnanec platil cez pokladňu tak mi to naúčtovali na stranu Dal -vstup, a keď to účtovala kolegyňa na základe mesačného výkazu tak tá to zas dala na výstup a pohľadávku voči zamestnancovi - je rozdiel v tom že to platí cez pokladňu a že mu to stiahnu cez výplatu??
rosemary
16.08.04,10:43
Keď to zaplatí do pokladne účtovala by som D 335, o DPH už nie, lebo som si na faktúre DPH zo súkromných hovorov neuplatnila, iba zo služobných. Na faktúre je MD 335 cena súkromných hovorov aj s DPH.