rastik000
03.11.10,20:27
Zdravím všetkých

Hľadám človeka so zaujímavým nápadom na spoluprácu. Jednalo by sa o voľné finančné prostriedky v kalendárnom roku.

Peňažné prostriedky by boli k dispozícii od začiatku roka do začiatku decembra. Samozrejme musia byť investované bezpečne, pokiaľ možno s čo najväčším ziskom pre nás.

Privítam všetky zaujímavé nápady, ako by sa dali "otočiť".
Suma by bola cca 50 tisíc EUR.
KEJKA
03.11.10,19:39
môj klient takto točí peniaze za vopred dohodnutý úrok. podpíše zmenku a ešte sa nestalo, aby nevrátil v dohodnutom termíne.
rastik000
03.11.10,19:46
môj klient takto točí peniaze za vopred dohodnutý úrok. podpíše zmenku a ešte sa nestalo, aby nevrátil v dohodnutom termíne.

Ďakujem za odpoveď. Nad tým sme ešte nerozmýšlali. Aká je u zmenky približná výška úroku ?
MatoB
03.11.10,20:57
Zdravím všetkých

Hľadám človeka so zaujímavým nápadom na spoluprácu. Jednalo by sa o voľné finančné prostriedky v kalendárnom roku.

Peňažné prostriedky by boli k dispozícii od začiatku roka do začiatku decembra. Samozrejme musia byť investované bezpečne, pokiaľ možno s čo najväčším ziskom pre nás.

Privítam všetky zaujímavé nápady, ako by sa dali "otočiť".
Suma by bola cca 50 tisíc EUR.


Myslim ze najlepsie v tomto case je investovat tu >>> http://www.dobryanjel.sk/ alebo tu >>> http://www.unicef.sk/sk/

Inak otocit ich mozes aj tak, ze ich polozis na stol a budes ich len pretacat o 180 stupnov.

Srandujem...

Teraz vazne.

Ja osobne by som otvoril v banke bezny ucet v cudzej mene konkretne v USD a tento piatok by som si tam tych 50 000 EUR vlozil. Aktualne je kurz EURUSD 1,40 (dnes okolo 19:00 bol dokonca kvoli zasadnutiu FOMCu (federalnemu vyboru pre otvoreny trh) 1.42, ale velmy kratku chvilu). V priebehu najblizsich myslim 3-4 mesiacov je predpokladany navrat na 1,25 to znamena ked piatok zamenis 50 000 € na dolare budes mat cca 70000 USD (v zalezitosti od kurzu banky) a podla analyz keby o 3 mesiace zamenis dolar spat na euro, za predpokladaneho kurzu 1.25 budes mat 56 400 EUR. 6400 EUR za 3 mesiace myslim ze nie je az taky podpriemer.

Tento piatok ma byt kurz na vrchole. Kurz cca 1.42 (1.4250/95)

Toť len moj nazor.
korela
03.11.10,22:23
Tvoja suma je síce 50 tis. eur, čo je pre moju myšlienku, ktorú chcem uviesť dnes na porade od rána nižšia suma na zúročenie.
Takže čiastočne od témy.
Aký čistý zisk sa dá dosiahnuť novostavbou zrealizovanou za rok a jej následným predajom. Iba rod. dom, pri predaji za cca 335 tis.eur. Materiály slušný štandard aj čosi viac.
Ďakujem.
rastik000
04.11.10,06:26
Myslim ze najlepsie v tomto case je investovat tu >>> http://www.dobryanjel.sk/ alebo tu >>> http://www.unicef.sk/sk/

Inak otocit ich mozes aj tak, ze ich polozis na stol a budes ich len pretacat o 180 stupnov.

Srandujem...

Teraz vazne.

Ja osobne by som otvoril v banke bezny ucet v cudzej mene konkretne v USD a tento piatok by som si tam tych 50 000 EUR vlozil. Aktualne je kurz EURUSD 1,40 (dnes okolo 19:00 bol dokonca kvoli zasadnutiu FOMCu (federalnemu vyboru pre otvoreny trh) 1.42, ale velmy kratku chvilu). V priebehu najblizsich myslim 3-4 mesiacov je predpokladany navrat na 1,25 to znamena ked piatok zamenis 50 000 € na dolare budes mat cca 70000 USD (v zalezitosti od kurzu banky) a podla analyz keby o 3 mesiace zamenis dolar spat na euro, za predpokladaneho kurzu 1.25 budes mat 56 400 EUR. 6400 EUR za 3 mesiace myslim ze nie je az taky podpriemer.

Tento piatok ma byt kurz na vrchole. Kurz cca 1.42 (1.4250/95)

Toť len moj nazor.


Ďakujem zatiaľ všetkým. A toto s tým dolárom za predpokladu, že to tak bude je veľmi, veľmi zaujímavé. Avšak tie E by boli k dispozícii po novom roku, počítam začiatkom januára.
Avšak jedná sa o finančné prostriedy spoločnosti, na ktorých si nemôžeme dovoliť akúkoľvek stratu, nakoľko ku koncu kalendárneho roku sú v plnom rozsahnu splatné...
Nandrolon
04.11.10,06:34
Zaujimava myšlienka, TOČIŤ peniaze...

Tiež som si všimol kurzy v kantoroch v Poľsku,

oplatí sa meniť jednu menu za druhú a potom v Poľsku naspäť zmeniť na euro.

A je zarobené...

a čo rozdiel v kurze z titulu nákup/predaj ?? aj tak by to vyšlo, ak áno, daj tip, nad niečím podobným som už rozmýšľal i keď rádovo v oveľa nižšej sume...
Dantess
04.11.10,07:06
Keď už sme pri tých kurzoch, tak by sa lepšie oplatilo dať tie peniaze na burzu, kde Ti broker dá 100vkový pákový efekt, takže ty nekúpiš doláre za 50 000, ale za 5 000 000 a tam by bol zisk už naozaj veľký.
Nandrolon
04.11.10,07:24
môžeš rozpísať aspoň okrajovo? ako sa dá za 50tis. eur kúpiť doláre za 5 mil. ?
Dantess
04.11.10,07:32
môžeš rozpísať aspoň okrajovo? ako sa dá za 50tis. eur kúpiť doláre za 5 mil. ?
Zdroj z internetu,

Pákový efekt (leverage)

ide v podstate o druh úveru, ktorý umožňuje investorom na finančnom trhu obchodovať s niekoľko násobnými objemami finančných prostriedkov, pričom klient vloží na účet len zlomok finančných prostriedkov (1:100, 1:200). To znamená, že s relatívne malým množstvom vlastného kapitálu sa dá dosiahnuť vysoký zisk, resp. vysoká strata.

Leverage je poskytovaný vždy na konkrétnu transakciu pri zablokovaní istiny investora, tzv. marginu, čo mu umožňuje operovať kapitálom 100 krát vyšším ako jeho depozit. Leverage poskytujú clearingoví partneri v celom medzibankovom systéme.

Ak napríklad investor vloží zálohu vo výške 5 000 USD, získava prostredníctvom pákového efektu podporu (leverage) v rozmere 1:100 = 500 000 USD. Pritom dokonca aj tie najmenšie zmeny cien meny, ktoré si obyčajný človek ani nevšimne, predstavujú značný zisk v pomere k vloženej istine.

Broker Ti pri investovaní de facto požičia 100x viac, než vložíš. Je to preto, aby sa dalo viac zarobiť samozrejme. A samozrejme ak zarobíš, tak si brokerska spoločnosť zoberie províziu za to, že Ti požičala. Ale tá provízia je naozaj minimálna oproti tomu čo môžeš zarobiť. V tomto prípade sme sa bavili o 50 000e a zisku 6400e. Investovaním na burze by zisk mohol byť z tých istých 50 000e už 640 000e - provízia pre brokera (tá závisí od brokerskej spoločnosti)
arion92
04.11.10,08:01
Keď už sme pri tých kurzoch, tak by sa lepšie oplatilo dať tie peniaze na burzu, kde Ti broker dá 100vkový pákový efekt, takže ty nekúpiš doláre za 50 000, ale za 5 000 000 a tam by bol zisk už naozaj veľký.
Zabudol si napisat, ze pri pakovom efekte je sice mozny zisk ovela vyssi, ale aj pripadna strata sa radovo zvysuje...
Nandrolon
04.11.10,08:41
Ale ak vyjde veľká strata, tak ja mu musím defacto ešte doplatiť k tým 50 000 eurám...

takže ja si vlastne u brokera zoberiem krátkodobý úver 5000000-50000=4950000 eur, ďakujem, neprosím... to mi v prípade veľkej straty neostane ani na lano...
Dantess
04.11.10,08:47
Nie, ty stratíš len tie svoje peniaze... Nič nedoplácaš
jar88
04.11.10,09:15
Nie, ty stratíš len tie svoje peniaze... Nič nedoplácaš
Geniálne zistenie (to preto, aby si lepšie zarábal) :---
jar88
04.11.10,09:16
Ale ak vyjde veľká strata, tak ja mu musím defacto ešte doplatiť k tým 50 000 eurám...

takže ja si vlastne u brokera zoberiem krátkodobý úver 5000000-50000=4950000 eur, ďakujem, neprosím... to mi v prípade veľkej straty neostane ani na lano...
Zdravý rozum.
Ani nepotrebuješ internetové školenie o investovaní.
-----------------------------
Dantess ho má pravdepodobne, úspešne za sebou a vidíš čo to s ním spravilo.
jar88
04.11.10,10:46
Keď už sme pri tých kurzoch, tak by sa lepšie oplatilo dať tie peniaze na burzu, kde Ti broker dá 100vkový pákový efekt, takže ty nekúpiš doláre za 50 000, ale za 5 000 000 a tam by bol zisk už naozaj veľký.
To budeš nakupovať tie z fedu?

FRANKFURT. FED včera ohlásil dlho očakávanú druhú vlnu kvantitatívneho uvoľňovania, odôvodnil to snahou podporiť ekonomické oživenie a dostať infláciu (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=7204637&ids=6) na úrovne, ktoré sú v zhode jeho mandátom.
Americká centrálna banka nakúpi počas najbližších ôsmych mesiacov štátne dlhopisy v hodnote 600 mld. dolárov.
To je síce o niečo viac ako očakávaných 500 mld., na druhej strane je však doba počas ktorej ich FED nakúpi o niečo dlhšia ako sa očakávalo, mesačne teda FED nakúpi dlhopisy zhruba v hodnote 75 mld. dolárov.
Štátne dlhopisy v hodnote zhruba 35 mld. dolárov mesačne bude FED naďalej nakupovať aj v rámci programu reinvestovania splatných hypotekárnych derivátov.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5624060/dolar-po-rozhodnuti-fed-prudko-oslabuje.html#ixzz14JT790lg


Ty budeš na burze asi konkurovať fedu.:D Nakúpiš to, načo fed nemá dostatok dolárov.:---
Prajem príjemné obchodovanie.:cool: (burza nemá dno) nieje žiadna hranica na sumu, ktorú by nedokázala prijať.
buchač
04.11.10,11:00
Ale ak vyjde veľká strata, tak ja mu musím defacto ešte doplatiť k tým 50 000 eurám...

takže ja si vlastne u brokera zoberiem krátkodobý úver 5000000-50000=4950000 eur, ďakujem, neprosím... to mi v prípade veľkej straty neostane ani na lano...
mimotemy

...poskytnem ???...;)
MatoB
04.11.10,22:05
Dantess nemyslis ze investicia 50 000 € na forexe pre spolocnost ktora slovo forex pocula dnes mozno po prvy krat je irelevantna?
A ak mu vide s tych 50 000 € strata napr. 20 000 € co by napr. za vcerajsieho "besneho" vecera bolo mozne, pochybujem, ze by nemusel spolocnosti manko ktore sposobil doplatit.
Braňo
05.11.10,12:09
Závisí, kedy by si ten predaj urobil, nakoľko včera /4.11.2010) dolár skočil 1,4244. Takže ani s tým dolárom to nie je také isté. :cool:
dianmarco
05.11.10,12:21
Zdravím. A čo tak kúpiť hotovú zabehnutú firmu s účtovnou históriou alebo kúpiť len čiastočný podiel v prosperujúcej s.r.o. napr: www.burzafiriem.sk
Robo D.
07.11.10,22:46
Tak ako zhodnotiť 50 000 €

Rozhodne by som nešiel do forexu, je to riziko.
Síce každý hovorí o možných výnosoch, ale pravdou je, že cca 20% klientov zarobí, a 80% prerobí... ale vždy sa hovorí len o úspešnom príklade tých 20 %

Do nehnuteľností by som nešiel - kôli novým zákonným podmienkam o zdaňovaní pri predaji realít, a možnosti znehodnotenia nehnuteľností.

Do odkúpenia celej firmy by som nešiel, pretože netuším, aká je to firma, a za svojich 50 000 € možno získam zaujímavý výnos, ale musím sa aj firme venovať, inak tých 50 000 môžem stratiť.

Investovanie do časti spoločností je zaujímavou možnosťou, ale je nutné vedieť, do akej firmy investujem. A je dôležité diverzifikovať investované finančné prostriedky
(radšej kúpim 10 podielov v 10 spoločnostiach po 5000€, ako 1 podiel za 50 000 € - menšie riziko)


A do čoho investovať:
- to závisí od typu klienta
Chce mať istotu zhodnotenia, alebo možný obrovský rast spojený s rizikom straty?

A zároveň aké zhodnotenie by chcel dosiahnuť? (4%, 7% alebo 10% p.a.?)

A na akú dobu si praje investovať finančné prostriedky? (3, 5, 7, či viac ako 10 rokov rokov?)


50 000 € je vhodná suma na využívanie služieb privátneho bankovníctva alebo obchodníkov s cennými papiermi.
Táto služba nie je propagovaná masovo cez média
(veď načo hovoriť bežným ľuďom, ako zhodnotiť svojich 50 000 €, ktoré takmer nikto pozerajúci telku nemá?)


zaujímavý článok je napríklad http://www.porada.sk/t150197-p3-dlhopisy-od-zralokov-oplati-sa-to.html#post1556322
pivko
08.11.10,04:42
Myslim ze najlepsie v tomto case je investovat tu >>> http://www.dobryanjel.sk/ alebo tu >>> http://www.unicef.sk/sk/

Inak otocit ich mozes aj tak, ze ich polozis na stol a budes ich len pretacat o 180 stupnov.

Srandujem...

Teraz vazne.

Ja osobne by som otvoril v banke bezny ucet v cudzej mene konkretne v USD a tento piatok by som si tam tych 50 000 EUR vlozil. Aktualne je kurz EURUSD 1,40 (dnes okolo 19:00 bol dokonca kvoli zasadnutiu FOMCu (federalnemu vyboru pre otvoreny trh) 1.42, ale velmy kratku chvilu). V priebehu najblizsich myslim 3-4 mesiacov je predpokladany navrat na 1,25 to znamena ked piatok zamenis 50 000 € na dolare budes mat cca 70000 USD (v zalezitosti od kurzu banky) a podla analyz keby o 3 mesiace zamenis dolar spat na euro, za predpokladaneho kurzu 1.25 budes mat 56 400 EUR. 6400 EUR za 3 mesiace myslim ze nie je az taky podpriemer.

Tento piatok ma byt kurz na vrchole. Kurz cca 1.42 (1.4250/95)

Toť len moj nazor.
Ty máš určite sklenenú guľu:D svoje peniaze si si už zamenil?Toto by si nedovolil poradiť nikto ani z ECB , alebo FEDU.
lea8910
09.11.10,17:23
Ahoj Rastík pozri si SS a....
MatoB
10.11.10,22:40
Závisí, kedy by si ten predaj urobil, nakoľko včera /4.11.2010) dolár skočil 1,4244. Takže ani s tým dolárom to nie je také isté. :cool:

Takze tu mate priklad pred tyzdnom myslim ze v sterdu som sa v tejto teme vyjardil ze keby mam 50 000 EUR zamenim ich najneskor piatok na dolare v piatok bol kurz ak sa nemylim 5.11. okolo 10:00 1,4230 co znamena tych 50 000 EUR by bolo 71 150 USD dnes bol kurz (Aj som ho chytil) 1,3690 asi hodinu okolo 16:00 - 18:30 v tom casovom rozmedzi sa tam machlal. Co znamena 51 972,24 EUR keby sa zameni dolar spat na EURa t.j. zisk 1 972,24 EUR za tyzden. Samozrejme plati to keby obchodujem tych 50 000 EUR na forexe nakolko banka da uplne iny kurz.
Ale chcel som povedat tym ze sa tu na mna niekto vyjadril ze taku informaciu nedokaze povedat ani ECB ani FED ich uloha to ani neni takze to ani povedat nemozu.



Zdravím. A čo tak kúpiť hotovú zabehnutú firmu s účtovnou históriou alebo kúpiť len čiastočný podiel v prosperujúcej s.r.o. napr: www.burzafiriem.sk (http://www.burzafiriem.sk)

Myslim ze je to jedna z tych najblbisch investicii ta zabehnuta s.r.o.cka moze byt aj zadlzena takze 50 000 EUR by bolo rychlo jak sa hovori fuc.


Tak ako zhodnotiť 50 000 €

Rozhodne by som nešiel do forexu, je to riziko.
Síce každý hovorí o možných výnosoch, ale pravdou je, že cca 20% klientov zarobí, a 80% prerobí... ale vždy sa hovorí len o úspešnom príklade tých 20 %

bla blaaa blaaaa

Neviem, ale kde si ziskal informaciu ze na forexe je uspesnych 20% obchodnikov? Ja som sa zatial dozvedel o maximach o 3-5% kazdym mesiacom je to ine. Vzdy sa nepise o "úspešnom príklade tých 20 %" len vzdy si kazdy cita len "úspešné príklady tých 20 %" neuspechy nikoho nezaujimaju.


Ty máš určite sklenenú guľu:D svoje peniaze si si už zamenil?Toto by si nedovolil poradiť nikto ani z ECB , alebo FEDU.

Nie nemam sklenenu gulu, len vzhladom k tomu ze popri zamestnaniu obchodujem na forexe a platim si kazdodenne odborne spravy (aktualne technicke analyzy, fundamentalne analyzy, vyhlady a podobne) su taketo informacie u mna na dennom poriadku.
MatoB
10.11.10,22:41
Zdravím. A čo tak kúpiť hotovú zabehnutú firmu s účtovnou históriou alebo kúpiť len čiastočný podiel v prosperujúcej s.r.o. napr: www.burzafiriem.sk (http://www.burzafiriem.sk)

Rob si reklamu inde!!!
P.D.
11.11.10,07:38
Mám. Len dalo by sa o tom rozprávať nejako diskrétne.
P.D.
11.11.10,07:39
Dal som Vám žiadosť o priateľstvo cez poradu. Alebo mi dajte mail.
miamidiscoclub
12.11.10,10:37
Dobrý deň mam podnikateľsky plán.
Ide o investovanie do disco v RS.
Blišie cez mail alebo tel.ak Vás moja ponuka zaujala prosím kontaktujte ma.
č.0918 637 809 ..Surne !!!
marjankaj
12.11.10,10:48
Dobrý deň mam podnikateľsky plán.
Ide o investovanie do disco v RS.
Blišie cez mail alebo tel.ak Vás moja ponuka zaujala prosím kontaktujte ma.
č.0918 637 809 ..Surne !!!

Veď investuj, ak si rozhodnutý. Čo my s tým.:eek:
dianmarco
13.11.10,10:45
Uživateľ "rastik000" sa pýtal na možnosti investovania a možnosť investovania do zabehnutej s.r.o. určite je. Kľudne si môžeš zadať trebárs aj www.trhfiriem.sk
To jedna z možností a jedna z rád - tu na porade.

Aby mu tých 50.000,- Ečok nezmizlo "fuč" existujú mechanizmy ako tomu zabrániť. 1). keď idem kupovať firmu, kompletne si ju preverím (ani ojazdenú Octaviu nekúpiš bez toho aby si si ju nevyskúšal) Urobí sa kompletný hĺbkový audit spoločnosti.
2). bývalý spoločník podpisom na seba preberie všetky záväzky a pohľadávky spoločnosti s dátumom (kľudne aj s hodinou a minútou podpisu)
Osobne si myslím že pri kúpe firmy s majetkom (nehnuteľnosti, stroje, autá... atď) je riziko "50.000,-E fuč" oveľa menšie ako napr. pri obchodovaní na Forexe.
Radolus
24.11.10,19:21
Privítam všetky zaujímavé nápady, ako by sa dali "otočiť".
Suma by bola cca 50 tisíc EUR.


Investuj do politiky.Každá strana ti potom dá DOBRÉHO fleka a vráti sa ti to NIEKOĽKO NÁSOBNE.Tak ako SaS . A ČO JE NAJLEPŠIE nie je to ANI trestné takže sa NEMÁŠ ČOHO BÁŤ :-)
Ericeqh
24.11.10,19:30
ale no, veruze to protizakonne je a ver mi, ze tie "fleky" su uz davno "vypredane" a nie za 50ooo :) pozri si rozpocty stran, kolko minaju na tie ich predvolebne akcie.. 50k zasvieti jedine ako taky vhodny clensky prispevok na start...
Radolus
24.11.10,20:14
VŠETKO JE IBA ŠPINAVÁ POLITIKA a NIČ INÉ.

Ale čo už keď SPROSTÝ SLOVÁK bude drieť za 320- 350 Eur mesačne a ešte bude mať 20% daň a bude sa skladať na PÓLKU Európy.

VŠADE vo svete by boli TAKÉ PROTESTY ako hrom iba SLOVÁK sklopý chvost a NECHÁ sa ZODRAŤ . A odbory na Slovensku TO RADŠEJ NEKOMENTUJEM.

Inak NECHÁPEM odkiaľ berú PLATOVÝ priemer keď 70% Slovákov PRACUJE za minimálnu mzdu a môže mi tu tvrdiť HOCIKTORÝ POSLANEC čo len chce.Mám oči a vydím čo sa všade naokolo deje.

Poslanci by sa mali POVINNE TRESTAŤ za to že pred KAŽDÝMI VOĹBAMI keď im horí pod zadkom SĽUBUJÚ hory doly a potom NA OBYČAJNÝCH ĽUDÍ KAŠLÚ.
MAMUŤÁK
01.12.10,21:27
zdravím mal by som jednu ponuku na investovanie ak máte záujem kontaktujte ma s pozdravom
MAMUŤÁK
03.12.10,08:45
Zdravím všetkých hľadám Investora do veľmi zaujimavých projektov
v oblasti stavebníctva.
-môže byť tichý spoločník
-môže byť partner
-môže požičať financie za slušný úrok s garanciou
:confused:
blavaciko
03.12.10,21:26
a nikto nic...
profesional
06.12.10,14:55
50.000 Eur je dostatok prostriedkov na zalozenie firmy a na najatie lacnej pracovnej sily cez net (Cina, India..) na vyvinutie nejakeho produktu a aby dokonca ich ludia na dialku managovali firmu.
V podstate pri vhodne zvolenom produkte je mozne urobit cez sto percent hned v prvom roku.
Dost zavisi od myslienky.
Braňo
06.12.10,14:58
Keď už sme pri tých kurzoch, tak by sa lepšie oplatilo dať tie peniaze na burzu, kde Ti broker dá 100vkový pákový efekt, takže ty nekúpiš doláre za 50 000, ale za 5 000 000 a tam by bol zisk už naozaj veľký.

Rovnako veľká môže byť aj strata - lebo tam nemáš stop loss.
jar88
08.12.10,12:32
50.000 Eur je dostatok prostriedkov na zalozenie firmy a na najatie lacnej pracovnej sily cez net (Cina, India..) na vyvinutie nejakeho produktu a aby dokonca ich ludia na dialku managovali firmu.
V podstate pri vhodne zvolenom produkte je mozne urobit cez sto percent hned v prvom roku.
Dost zavisi od myslienky.
Takúto radu dávaš Slovákom ?
Veď oni si nevidia na koniec nosa. Tu v tomto baranove na to prídu tak možno za dva roky.
No a ak na to prídu, jediná ich reakcia bude, že takto prišli o prácu a niekto sa na tom dóóbre napakoval.
No a ešte ďalšie, čo ma v tejto súvislosti napadá, je volanie po poriadnom zdanení tých chytrákov.
misomiso
08.12.10,12:40
50.000 Eur je dostatok prostriedkov na zalozenie firmy a na najatie lacnej pracovnej sily cez net (Cina, India..) na vyvinutie nejakeho produktu a aby dokonca ich ludia na dialku managovali firmu.
V podstate pri vhodne zvolenom produkte je mozne urobit cez sto percent hned v prvom roku.
Dost zavisi od myslienky.

Myslis, ze za nejake prachy pre teba v Cine niekto bude vyvijat nejaky produkt? A este snad taky, na ktorom sa da zarobit? A manazovat firmu? No bude manazovat, ale tak, aby on na tom zarobil a ty aby si to dotoval, to potom ano. Bol si niekedy v Cine? Firmy, ktore tam vyrabaju tam maju STABILNE svojich ludi na klucovych miestach a po mesiaci ich striedaju, aby im nezacalo hrabat.
jar88
08.12.10,12:43
VŠETKO JE IBA ŠPINAVÁ POLITIKA a NIČ INÉ.

Ale čo už keď SPROSTÝ SLOVÁK bude drieť za 320- 350 Eur mesačne a ešte bude mať 20% daň a bude sa skladať na PÓLKU Európy.

VŠADE vo svete by boli TAKÉ PROTESTY ako hrom iba SLOVÁK sklopý chvost a NECHÁ sa ZODRAŤ . A odbory na Slovensku TO RADŠEJ NEKOMENTUJEM.

Inak NECHÁPEM odkiaľ berú PLATOVÝ priemer keď 70% Slovákov PRACUJE za minimálnu mzdu a môže mi tu tvrdiť HOCIKTORÝ POSLANEC čo len chce.Mám oči a vydím čo sa všade naokolo deje.

Poslanci by sa mali POVINNE TRESTAŤ za to že pred KAŽDÝMI VOĹBAMI keď im horí pod zadkom SĽUBUJÚ hory doly a potom NA OBYČAJNÝCH ĽUDÍ KAŠLÚ.
V tom, že určitá časť Slovákov zarába do 350 € máš pravdu.
No nemáš pravdu v tom, že sú sprostí. Oni sú natoľko hrdí, že to nepriznajú a preto určite nepôjdu protestovať. Protestom by totiž priznali, že prd zarobia a aj tak magoria.
-------------------------------------------
To že politici kašlú na ľudí je fakt, ale už aj ja kašlem na nich.
Konečne som sa prvý krát po roku 1989 rozhodol, jednoducho ich nevoliť. Jednoducho som nemal komu dať svoj hlas.
jar88
08.12.10,12:50
Myslis, ze za nejake prachy pre teba v Cine niekto bude vyvijat nejaky produkt? A este snad taky, na ktorom sa da zarobit? A manazovat firmu? No bude manazovat, ale tak, aby on na tom zarobil a ty aby si to dotoval, to potom ano. Bol si niekedy v Cine? Firmy, ktore tam vyrabaju tam maju STABILNE svojich ludi na klucovych miestach a po mesiaci ich striedaju, aby im nezacalo hrabat.
Zle si ho pochopil.
Produkt a celý výrobný proces vyvinieš tu a v Číne ho len vyrobíš.
V Číne zoženieš človeka, ktorý ti zoženie miesto, stroje a ľudí. Následne sa postará o materiál a expedíciu.
misomiso
08.12.10,20:32
Zle si ho pochopil.
Produkt a celý výrobný proces vyvinieš tu a v Číne ho len vyrobíš.
V Číne zoženieš človeka, ktorý ti zoženie miesto, stroje a ľudí. Následne sa postará o materiál a expedíciu.

So good luck :)
phejl
19.12.10,04:54
Dobrý den,
mám projekt Nový hledač, na kterém jsem zatím pracoval 4 roky a pro který hledám investora nebo investory.
Základ spočívá v tom, že jsem vymyslel nový princip hledání, odlišný od stávajících hledačů.
Pokud byste měli o projekt zájem, prosím, odpovězte mi, Rád s Vámi o projektu podiskutuji.
ante1
28.12.10,17:05
môžeš rozpísať aspoň okrajovo? ako sa dá za 50tis. eur kúpiť doláre za 5 mil. ?

no s tym pakovym efektom si daj radsej pokoj, pekne je to popisane v tom prispevku nadomnou ale nic tam nepise o tom ako je to v pripade ze ten dolar zacne klesat :)) zober si ze ked kupis akcie za 50 tis. eur , ktore budu mat vdaka pakovemu efektu hodnotu 5 milionov eur , predstav si co sa asi tak stane ked kurz dolara nahodou padne o 0,5% ?? Nestratis 250 Euro ako keby si pracoval s hotovostou 50 tis. ale prides hned o 25.000 euro a ten prepad o pol percenta neni az taky nerealny, a riziko je prilis velke, aj ked zas vidina zarobku je tiez velka. Kazdopadne investovanie na burze nieje urcite pre nijakych zaciatocnikov alebo ludi co si to chcu len tak vyskusat.
Copernicus
05.01.11,16:20
Ponukam moznost investovat cca 30 000 na 5 mesiacov s vynosom fixne 1000 E.
alebo inac: potrebujem cca 30 000 E na dobu 5 mesiacov za fixnu odmenu 1000 E.
MatoB
05.01.11,17:31
VŠETKO JE IBA ŠPINAVÁ POLITIKA a NIČ INÉ.

Ale čo už keď SPROSTÝ SLOVÁK bude drieť za 320- 350 Eur mesačne a ešte bude mať 20% daň a bude sa skladať na PÓLKU Európy.

VŠADE vo svete by boli TAKÉ PROTESTY ako hrom iba SLOVÁK sklopý chvost a NECHÁ sa ZODRAŤ . A odbory na Slovensku TO RADŠEJ NEKOMENTUJEM.

Inak NECHÁPEM odkiaľ berú PLATOVÝ priemer keď 70% Slovákov PRACUJE za minimálnu mzdu a môže mi tu tvrdiť HOCIKTORÝ POSLANEC čo len chce.Mám oči a vydím čo sa všade naokolo deje.

Poslanci by sa mali POVINNE TRESTAŤ za to že pred KAŽDÝMI VOĹBAMI keď im horí pod zadkom SĽUBUJÚ hory doly a potom NA OBYČAJNÝCH ĽUDÍ KAŠLÚ.

Taká je doba...

Inak mas moznot vycestovat za pracou (ak nemas rodinu alebo inu prekazku), mas moznost zacat podnikat, mas mnoho moznosti ako zarobit viac napriklad narychlo ma napada aj tym, ze zvysis stupen vzdelania. Alebo mozes usetrit napr.: nekupuj si znackove oblecenie, nekupuj zbytocne veci a podobne.


Takúto radu dávaš Slovákom ?
Veď oni si nevidia na koniec nosa. Tu v tomto baranove na to prídu tak možno za dva roky.
No a ak na to prídu, jediná ich reakcia bude, že takto prišli o prácu a niekto sa na tom dóóbre napakoval.
No a ešte ďalšie, čo ma v tejto súvislosti napadá, je volanie po poriadnom zdanení tých chytrákov.

Chcel som sa vyjadrit k tomuto prispevku, ale zabudol som co som chcel napisat.


V tom, že určitá časť Slovákov zarába do 350 € máš pravdu.
No nemáš pravdu v tom, že sú sprostí. Oni sú natoľko hrdí, že to nepriznajú a preto určite nepôjdu protestovať. Protestom by totiž priznali, že prd zarobia a aj tak magoria.
-------------------------------------------
To že politici kašlú na ľudí je fakt, ale už aj ja kašlem na nich.
Konečne som sa prvý krát po roku 1989 rozhodol, jednoducho ich nevoliť. Jednoducho som nemal komu dať svoj hlas.

Nepochopil si slovo "sprostí" on totizto nemysli tym, ze nevedia citat, pisat, pocitat ale ma tym na mysli, ze sa nevedia branit, a nechavaju si kydat na hlavu, s tym suhlasim inde by boli bitky, protesty pozri sa napriklad na Grecko sice je to prehnane ale keby sa to udeje na Slovensku nic by sa nedialo jedine by na Markize davali len placucu matku ako nema na stravu pre deti ale hlavne, ze ma na dvore 2 auta.
europa
05.01.11,22:06
Copernicus napis na: europamiro "zavinac" zoznam "bodka" sk. Podmienky mailom.
Marek Mahdal
07.01.11,07:24
Ponukam moznost investovat cca 30 000 na 5 mesiacov s vynosom fixne 1000 E.
alebo inac: potrebujem cca 30 000 E na dobu 5 mesiacov za fixnu odmenu 1000 E.

Cim to zarucis?
Marek Mahdal
07.01.11,07:32
Rastik,
z Tvojich prispevkov vyplyva nasledovne:

1. Chces peniaze investovat a zabudnut na ne a na konci roka si ich vybrat aj so ziskom. Cize, nie su pre Teba zaujimave moznosti priamej investicie do firiem, akcii, nehnutelnosti, atd.

2. Nesmies o tie peniaze prist, cize nechces podstupit ziadne riziko.

Zhodnotenie AKEJKOLVEK investicie je umerne podstupenemu RIZIKU. Nemozes ocakavat vynos bez rizika.

Na Tvojom mieste by som sa poobzeral po standardnych bankovych produktoch, kde Ti banka dava garanciu a je to navyse chranene zakonom o ochrane vkladov, cize Ti za peniaze ruci aj stat. Myslim, ze to nedavno zmenili na max 20tis eur, takze by som to rozlozil do podobnych produktov viacerych bank. Kedze to chces na menej ako rok, neocakavaj zhodnotenie vyssie ako 3-4%.
Tym mas svoju podmienku o bezrizikovosti splnenu (ak vynechame extremne pripady, ako vojna, hladomor, celosvetovy fin. kolaps, atd.)

Akekolvek ine formy investicii znamenaju riziko straty investovanych penazi, ale na druhej strane ponukaju potencial vyssieho zhodnotenia.
Copernicus
07.01.11,12:18
Co by si ocakaval?
Marek Mahdal
10.01.11,07:20
Co by si ocakaval?

Nehnutelnost samozrejme.
Copernicus
10.01.11,07:51
Volnu nemam, preto som pouzil slovo investovat, lebo mam o investovani inu predstavu ako o uvere. Z rovnakeho dovodu som sa neobratil na banku. Investicia je podla mna rizikovejsia a zaroven by mala byt vynosnejsia ako uver. Uver je vymena tovaru za odmenu, investicia jeho "poskytnutie" za ucelom jeho zhodnotenia... strucne. Mylim sa?
Marek Mahdal
10.01.11,08:00
Volnu nemam, preto som pouzil slovo investovat, lebo mam o investovani inu predstavu ako o uvere. Z rovnakeho dovodu som sa neobratil na banku. Investicia je podla mna rizikovejsia a zaroven by mala byt vynosnejsia ako uver. Uver je vymena tovaru za odmenu, investicia jeho "poskytnutie" za ucelom jeho zhodnotenia... strucne. Mylim sa?

To ake slovo pouzijes je jedno, je to pozicka.
Chces sumu A a vratis sumu A+urok.
Investicia spociva v tom, ze ak investujem, tak ziskavam podiel na podnikani a teda zisku zo zameru, do ktoreho bolo investovane Nie je vopred jasne, aky ziskam vynos, v tom spociva ta rizikovost.
rosie
19.01.11,11:54
veľmi zaujímavé nápady na podnikanie môžeš nájsť tu: http://www.podnikajte.sk/podnikatelsky-zivot/category/napady.xhtml

viem, že priebežne pribúdajú a ja niekedy len žasnem, keď ich pravidelne čítam, čo všetko ľudský tvorivý duch nevymyslí;)
padro
19.01.11,12:21
rosie dik za zaujimavu stranku