kocka503
03.11.10,21:43
Ahojte,
mám 2 spoločnosti a zamestnávam tam pracovníkov na TPP. V jednej na 40%-úväzok a v druhej na 60%-úväzok. Jeden zamestnanec si dal spraviť súbeh zamestnaní a v SP mu vyšiel preplatok na nem.poistnom vo výške 900 eur od roku 2006 do 9/2010. SP mu to poslala na účet a on mi tento doklad predložil. Domnievam sa, že tie peniaze podliehajú zdaneniu.... Čo mám robiť s tými 900 Eur? Mám mu ich dať do mzdy a zdaniť? Alebo to má vplyv aj na odvody? Je jedno do ktorej spoločnosti zahrniem tie peniaze?
Ešte som sa s tým nestretla, tak prosím o pomoc.... zajtra musím zaplatiť mzdy a už len toto mi chýba...

Ďakujem za každú pomoc.
Jana Motyčková
04.11.10,07:07
Vrátené poistné za minulé roky je síce zdaniteľným príjmom, ale keďže to SP vrátila priamo zamestnancovi, nie ste platiteľom tohoto príjmu - platiteľom je SP. Takže do miezd mu to nezahŕňate.
kocka503
04.11.10,12:19
Vrátené poistné za minulé roky je síce zdaniteľným príjmom, ale keďže to SP vrátila priamo zamestnancovi, nie ste platiteľom tohoto príjmu - platiteľom je SP. Takže do miezd mu to nezahŕňate.

Aha, takže mu to budem zdaňovať v ročnom zúčtovaní, alebo si bude musieť daňové priznanie robiť sám? Ďakujem
Jana Motyčková
04.11.10,12:47
Som zvedavá, či SP dáva k tomuto potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
kocka503
04.11.10,19:47
No oni mi poslali iba obyčajné tlačivo, že potvrdzujú úhradu tej čiastky na jeho číslo účtu. Je toto nebodaj patová situácia?
kocka503
04.11.10,19:51
Tiež by ma zaujímalo, čo SP urobí, ak mi ten zamestnanec ochorie a ja mu vystavím potvrdenie na účely nemocenskej dávky. Na tom potvrdení predsa bude uvedená vyššia čiastka VZ, ako v skutočnosti odviedol. (veď môj mzdový program nevie, že SP mu tie peniaze vrátilo...) Už vidím aký guláš z toho bude....