Linda11
04.11.10,09:37
Ešte by som mala jednu otázočku....som na PN už po 10-tom dni, kedy mi platil zamestnávateľ a teda teraz mi má platiť SP, ale do kedy tam musím odniesť tlačivo a ktoré, lebo môj zamestnávateľ vraj nevie aké...nejaké od lekára? Som sa dočítala, že to treba doručiť do 3 dní po 10-tom dni trvania PN, ale čo keď to odnesiem neskôr, lebo zamestnávateľ mi to nevie vybaviť a musím si obehať lekárov. A koľko by to bola výška nemocenského, keď moja hrubá mzda predstavuje 500 eur, v čistom 380 eur?
veronikasad
04.11.10,08:43
Ešte by som mala jednu otázočku....som na PN už po 10-tom dni, kedy mi platil zamestnávateľ a teda teraz mi má platiť SP, ale do kedy tam musím odniesť tlačivo a ktoré, lebo môj zamestnávateľ vraj nevie aké...nejaké od lekára? Som sa dočítala, že to treba doručiť do 3 dní po 10-tom dni trvania PN, ale čo keď to odnesiem neskôr, lebo zamestnávateľ mi to nevie vybaviť a musím si obehať lekárov. A koľko by to bola výška nemocenského, keď moja hrubá mzda predstavuje 500 eur, v čistom 380 eur?
odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).
Linda11
04.11.10,08:45
odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).
odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).

Práveže ja som pracovala len 3 mesiace v tejto firme.
Ivenka
04.11.10,08:46
Najlepšie je odovzdať doklady do 2.nasledujúceho mesiaca do SP. Ak by si bola PN k 30.11. potrebuješ ešte potvrdenie od lekára, že k 30.11 si naďalej PN.
Ivenka
04.11.10,08:47
Tak Ti potvrdí príjem za 3 mesiace.
Linda11
04.11.10,08:48
Ďakujem za odpovede :-)
veronikasad
04.11.10,08:48
odovzdala si zamestnávatelovi 2 diely PN-ky ? Ak ano, ostatné je už záležitosťou zamestnávatela. K PN prikladá potvrdenie o príjme za predch. kal.rok (ak pracovný pomer trval).

Práveže ja som pracovala len 3 mesiace v tejto firme.
tak na potvrdení uvedie zamestnávatel tvoj príjem (vymeriavací základ na nem. poistenie) za obdobie od vzniku prac. pomeru do konca mesiaca predch. vzniku PN.
Linda11
04.11.10,08:56
Ešte by som však poprosila, koľko by teda mohla byť približná výška nemocenského v mojom prípade?
Linda11
04.11.10,09:01
Ešte by som však poprosila, koľko by mohla byť približná výška nemocenského v mojom prípade?
katka50
04.11.10,09:11
Ešte by som však poprosila, koľko by mohla byť približná výška nemocenského v mojom prípade?
Máš výplatné pásky ? Sčítaj si vymer. základy na nemoc. poistenie za dobu trvania PP a vydeľ kalend. dňami za uvedené obdobie. Výsledok x 55 % = denný vymer. základ. Toto si vynásob kalend. dňami za každý mesiac – pokiaľ bude trvať PN.