ERROR141
04.11.10,11:11
potreboval by som nejaku databazu, alebo nejake riesenie. Vec sa má takto, je nas tu viacero ludi a kazdy pracujeme s databazou firiem vo svojom PC cez Excel a ked niekto potrebuje informacie s druhej databazy musime si pisat cez skype. Ja by som to mal rád vsetko v jednom a aby kazdy mal pristup citat a editovat v realnom case.
TomasHC
04.11.10,10:21
Microsoft Sharepoint alebo dat ten subor na server a tam ho zdielat ;)
Chobot
04.11.10,10:30
potreboval by som nejaku databazu, alebo nejake riesenie. Vec sa má takto, je nas tu viacero ludi a kazdy pracujeme s databazou firiem vo svojom PC cez Excel a ked niekto potrebuje informacie s druhej databazy musime si pisat cez skype. Ja by som to mal rád vsetko v jednom a aby kazdy mal pristup citat a editovat v realnom case.

A máte tie PC zapojené v lokálnej sieti? Ak áno, potom stačí mať jeden Excel súbor v jedno PC a ten dať zdieľať viacerým užívateľom. Každý bude môcť robiť zmeny v databáze v reálnom čase a dokonca aj naraz (len nemôžu dvaja editovať naraz tú istú bunku).
Fero11
04.11.10,10:45
Idealne by bolo ci uz v ramci firmy (intranet) alebo kludne aj v ramci internetu postavit to napr. na mySQL databaze na webovom servery apache.
ERROR141
08.11.10,06:35
áno v lokalnej sieti, presne tak som si to predstavoval, jednoducho a ucinne
Niesom
08.11.10,15:46
Ak sa jedná o jednoduchú databázu, tak by som to ja osobne spravil na tomto:
http://www.bigprof.com/appgini/

a nainštaloval do na nejaký webhosting.
Výhodou je že k tomu bude mať každý prístup a nielen lokálne, ale aj z terénu, keď to bude zavesené na webe. (Samozrejme neprístupné nepovolaným užívateľom).
ERROR141
12.11.10,08:48
No takze to upresnim, potreboval bysom nieco jednoduche, v com by mohli pracovat ludia, ktory vidia PC iba v práci a hlavne aby to bolo v SK/CZ. Program bude vyuzivany v Callcentre a je samozrejme ze si ho zakúpim. Potrebný bude prístup z vnútra LAN siete.(z von to vyriesi hamachi) A uplne mi staci nieco kde bude nejaka databaza firiem a niekolko buniek ku kazdej. a prístup asi pre 10 uzivatelov
TomasHC
12.11.10,11:14
A co je zle na XLS subore na servri? Ak to ma byt len "hlupa" DB zakaznikov, cokolvek sofistikovanejsie je zbytocne.