Karina
22.11.05,15:12
Všetkých zdravím, mám nasledovnú otázočku:
Firma dodá tovar zo SR do ČR za účelom OPRAVY, keď bude
tovar opravený (kontrétne motor) vráti sa naspäť na SR. Podlieha tento tovar DPH? Ja si myslím, že nie, chcem vedieť Váš názor. Firma v ČR, ktorá opravuje tovar si bude faktúrovať iba opravu. :confused:
renča1
22.11.05,16:06
Ja si myslím, že faktúrovať sa bude bez DPH. Len neuviedla si či firma v ČR je ident.pod ič dph v ČR, ak nie potom by to menilo situáciu.
Milan Benka
22.11.05,16:19
Myslím, že sa jedná o §16 odst.7 nášho ZDPH. V čechách platí obdobný §.
Takže česká firma bude fakt. bez DPH, ak je platcom, a ak slov. firma na objednávke uvedie svoje slovenské IČ DPH.
Jana Acsová
22.11.05,16:51
Mám za to, že zadávateľovi otázky ide o to, či je tovar, ktorý fyzicky premiestni do ČR za účelom opravy dodaním tovaru ... nie je.
Podľa § 8 ods. 4 písm. f) ZDPH: za premiesnenie, ktoré je považované za dodanie tovaru sa nepovažuje premiestnenie za účelom opravy, ak sa po skončení vykonaných "operácií" vráti tovar do tuzemska.
Karina
23.11.05,06:12
Mám za to, že zadávateľovi otázky ide o to, či je tovar, ktorý fyzicky premiestni do ČR za účelom opravy dodaním tovaru ... nie je.
Podľa § 8 ods. 4 písm. f) ZDPH: za premiesnenie, ktoré je považované za dodanie tovaru sa nepovažuje premiestnenie za účelom opravy, ak sa po skončení vykonaných "operácií" vráti tovar do tuzemska.

Ďakujem AVO, presne to som chcela vedieť. Pekný deň.:)
Viera
06.04.11,07:37
Mám za to, že zadávateľovi otázky ide o to, či je tovar, ktorý fyzicky premiestni do ČR za účelom opravy dodaním tovaru ... nie je.
Podľa § 8 ods. 4 písm. f) ZDPH: za premiesnenie, ktoré je považované za dodanie tovaru sa nepovažuje premiestnenie za účelom opravy, ak sa po skončení vykonaných "operácií" vráti tovar do tuzemska.

Chcem sa opýtať, či je stále platný tento výklad k §8ods.4, písm f o premiestneni tovaru za účelom opravy. Nie je to dodanie tovaru ani v roku 2011, alebo sa to nejako zmenilo ?
xiastro
07.04.11,14:39
Chcem sa opýtať, či je stále platný tento výklad k §8ods.4, písm f o premiestneni tovaru za účelom opravy. Nie je to dodanie tovaru ani v roku 2011, alebo sa to nejako zmenilo ?


je to stale platne, ako uviedla Jana Acsova, len ono to nie je vyklad, ale parafrazovanie uvedeneho paragrafu.