Manďoška
04.11.10,11:28
Ahojte poraďáci - vie mi niekto poradiť, či sa môže viezť v služobnom aute osoba nezamestnaná vo firme, ktorej to auto patrí? Konkrétne: manžel je obyčajný zamestnanec a jazdí na služobnej dodávke a chcel by niekedy zobrať syna so sebou. Mohol by mu to okrem zamestnávateľa niekto vytknúť, že tam nemá čo hľadať? Napr. Inšpektorát práce, policajti..........atď. ďakujem
Manďoška
15.11.10,06:29
Ahojte ľudkovia, to vážne nikto nemáte s touto vecou skúsenosti? Skúste aspoň niekto-niečo, možno sa pripoja aj ďalší..... Ďakujem
buchač
15.11.10,08:01
Ahojte poraďáci - vie mi niekto poradiť, či sa môže viezť v služobnom aute osoba nezamestnaná vo firme, ktorej to auto patrí? Konkrétne: manžel je obyčajný zamestnanec a jazdí na služobnej dodávke a chcel by niekedy zobrať syna so sebou. Mohol by mu to okrem zamestnávateľa niekto vytknúť, že tam nemá čo hľadať? Napr. Inšpektorát práce, policajti..........atď. ďakujem

NIE ...

Si teda neviem predstaviť , že ako by asi prebehla kontrola Inšpektorátu práce ???
To by ho len tak hala-bala zastavili na ceste ???

...nesranduj :D

Policajti ???...nemyslím si...:rolleyes:
To by potom mali vodičov kontrolovať asi všetkých , aj v osobných vozidlách , že v akom sú príbuzenskom pomere k nemu ...
Ako by to bolo asi v prípade stopárov ???????????....veď koľkí sa už takto viezli , stopom ???:rolleyes:

Horšie by to bolo ale v prípade nehody .
Poznám prípad stopára , ktorý zažaloval vodiča , nakoľko k nehode došlo a stopár bol dosť dochrámaný .
Vodič , ktorý ho viezol , spôsobil nehodu ...hm , statočne platil a možno platí aj dodnes...

P.S.:
Ozaj , koľko rokov má syn ...aj to je informácia ....
Chobot
15.11.10,08:23
Ahojte poraďáci - vie mi niekto poradiť, či sa môže viezť v služobnom aute osoba nezamestnaná vo firme, ktorej to auto patrí? Konkrétne: manžel je obyčajný zamestnanec a jazdí na služobnej dodávke a chcel by niekedy zobrať syna so sebou. Mohol by mu to okrem zamestnávateľa niekto vytknúť, že tam nemá čo hľadať? Napr. Inšpektorát práce, policajti..........atď. ďakujem

Pokiaľ s tým zamestnávateľ súhlasí, tak môže s ním ísť v aute. Nikto iný nemôže voči tomu namietať.

Je ale na zodpovednosti vodiča, koho zoberie do auta. Ak spôsobí nehodu a dôjde ku zraneniu spolujazdca, tak je zodpovedný vodič (a neviem, či nie aj firma...:rolleyes:).
martuli
15.11.10,17:46
No pokiaľ ho sama firma neprikáže posadiť do auta, tak si myslím, že to dieťa tam bude mať vodič na vlastnú zodpovednosť aj pri nehode, či kontrole policajtov.
misoft
15.11.10,21:54
Len tak na okraj: Inšpektorát práce tiež môže vykonávať kontrolu vodičov, ALE robí to za spolupráce štátnej polície (dopravnej), ktorá má oprávnenie zastavovať (okrem iných, zákonom stanovených osôb) vozidlá. Samotní pracovníci Inšpektorátu práce NEMAJÚ oprávnenie zastavovať vozidlá.
dolfort
02.12.10,17:01
Môj názor. Pri nehode chlpatí neskúmajú či je kára služobná alebo nie a čo kto sa tam viezol a prečo, jedine ak v súvislosti s vyšetrovaním príčin nehody. Ich zaujíma trestnoprávna zodpovednosť vodiča, ak nehodu spôsobil.
To už potom šofér si to zlízne od firmy keď bez dovolenia viezol niekoho kto tam nemal čo hľadať.
Syn "závozník" nech je v aute s vedomím šéfa, inak by išiel tvoj manžel asi kus do rizika. Takéto závozníčenie je inak super, hlavne ak má chlapec -násť, to sú zážitky snáď aj na celý život. Neboj, nič sa nestane.
Stefan2005
02.12.10,17:25
ešte ma napadá jedna vec - koľko má chlapec rokov?
Aby náhodou ho nevymákli napr. pri nejakej činnosti (pomáha otcovi vykladať) a nedostal zamestnávateľ paletu za "prácu na čierno" ....