Zizka001
04.11.10,12:02
Dobrý deň v júni tohto roku som dostala Vandu, ktorá nádherne kvitla žlto oranžovou farbou. No po určitom čase jej začali vo veľkom žltnúť a opadávať listy. Mám ju voľne zavesenú na východnej strane. Ponáram ju do odstátej vody 1x za týždeň a každý deň ju rosím. Neviem čo robím zle ale nerada by som o ňu prišla. Za rady vopred ďakujem
veronikasad
04.11.10,11:06
VieraPopluharova
04.11.10,11:13
Dobrý deň v júni tohto roku som dostala Vandu, ktorá nádherne kvitla žlto oranžovou farbou. No po určitom čase jej začali vo veľkom žltnúť a opadávať listy. Mám ju voľne zavesenú na východnej strane. Ponáram ju do odstátej vody 1x za týždeň a každý deň ju rosím. Neviem čo robím zle ale nerada by som o ňu prišla. Za rady vopred ďakujem

Ahoj,

ja mam tuto pomarancovu vandu v sklenenej vaze, je citliva na prievan, mam ju umiestnenu na zapadnej strane, mierne pritienenu , ale nie velmi, len ked je velmi prudke slnko, inak robim presne to co Ty, raz za tyzden ju namocim na dve hodinky , ale len korene, obcas do tej vody pridam par kvapiek hnojiva na orchideje, nerosim ju.To iste robim i s fialovou Vandou, pomarancova mi kvitla tohoto roku 4 krat, fialova ani raz.Tiez som ich mala zavesene, ale zistila som, ze su naozaj citlive na prievan.V skle sa im dari, niekde v albume by som ju i mala mat odfotenu.
JankaO
04.11.10,11:15
alebo tu sa mi zdá odpoveď úplne najkompletnejšia:
http://www.kvetyazahrada.sk/forum.php?ido=3656
gababu1
10.01.15,13:22
Prosim vas,tu pišete o Vandach..mate ich neskutočne,.,aj Vandy a aj ostatne orchideiky...prosim vas,kde by som mohla Vandu zohnat???dakuejm Gabika
lujza.j
10.01.15,13:37
hornbachu,bamaxe
gababu1
12.01.15,09:13
Dakujem krásne