martinapo77
22.11.05,15:35
Nakúpili sme softvér. V dodavatel softvéru nám vystavil 3 faktúry na celé plnenie. Žiadna z týchto faktúr nepresahuje hodnotu 50 000,-Sk.
Vtip je v tom, že ide o dva programy (dve faktúry) a tretia je kniha symbolov ktoru využívajú obe programy.
Môžem to dať priamo do nákladov, alebo mám sčítať túto sumu a odpisovať 5 rokov.
Vďaka za každý názor.
no tak som si to blizsie pozrela
ide vlastne o upgrade dvoch licencii z roka 1999. Ide o dva programy fungujuce samostatne (OC 29 900Sk a 29 980Sk). K obom je dodana kniha symbolov ktoru vyuziva aj jeden aj druhy program. Ta stala 38 000Sk.
Nemozem to chapat ako technicke zhodnotenie softveru.
Dik
tonkat
22.11.05,15:33
Nakúpili sme softvér. V dodavatel softvéru nám vystavil 3 faktúry na celé plnenie. Žiadna z týchto faktúr nepresahuje hodnotu 50 000,-Sk.
Vtip je v tom, že ide o dva programy (dve faktúry) a tretia je kniha symbolov ktoru využívajú obe programy.
Môžem to dať priamo do nákladov, alebo mám sčítať túto sumu a odpisovať 5 rokov.
Vďaka za každý názor.
Keď sčítaš hodnotu jedného softvéru + alikvotná časť z knihy symbolov (napr. polovica, keďže sa jedná o dva programy) tak sa dostaneš na akú sumu? Vic ako 50 tis., alebo do 50 tis.? Podľa toho by som to dala buď do majetku alebo spotreby. Ja by som to asi takto riešila.
andrej_rv
22.11.05,15:34
Nemohla by si bližšie popísať, o aký sofvér ide, v akej sume, a najmä koľko stojí kniha symbolov, prípadne aký text je na fa. A ešte jedna otázka - tie 2 programy fungujú na sebe úplne nezávisle ? Je plne funkčný 1 program resp. 1 program + kniha symbolov ?
Jana Acsová
22.11.05,15:39
Môžem to dať priamo do nákladov, alebo mám sčítať túto sumu a odpisovať 5 rokov.
Keby aj bol softvér dlhodobým majetkom, prečo 5 rokov? Pre daňové účely platia účtovné odpisy. Je potrebné stanoviť predpokladanú dobu použitia, zvážiť Vaše interné potreby a vývoj v oblasti, na ktorú je softvér určený, jeho morálne zastaranie, zákonné obmedzenia použitia atď.. Doba odpisovania dlhodobého majetku má prevyšovať 12 mesiacov ... ostatné závisí od spomínaných podmienok.
martinapo77
23.11.05,08:40
no tak som si to blizsie pozrela
ide vlastne o upgrade dvoch licencii z roka 1999. Ide o dva programy fungujuce samostatne (OC 29 900Sk a 29 980Sk). K obom je dodana kniha symbolov ktoru vyuziva aj jeden aj druhy program. Ta stala 38 000Sk.
Nemozem to chapat ako technicke zhodnotenie softveru.
Dik