majkaaa
04.11.10,15:37
Vie mi niekto poradiť, ako zrušiť neziskovú organizáciu? N.o. bola založená v roku 2003, mala stanovené ciele a úlohy. V tomto roku sa spravna rada rozhodla ju zrušiť z dôvodu že uz neplní žiadne úlohy a teoreticky sa nik o nu nezaujima. Chceme ju zrušiť k 31.12.2010. Čo všetko musíme urobiť? Je na to nejaký formulár, alebo to urobiť nejakým protokolom? Nemáme žiadny majetok a nie sú už ani financie.
Economic
04.11.10,15:11
1. krok mala by vstúpiť do likvidácie. Treba vymenovať likvidátora, ktorý n.o. zlikviduje a následne s konečnou správou likvidátora ju dá vymazať z evidencie n.o.
majkaaa
04.11.10,15:19
A likvidator moze byt niekto kto je spravca, alebo musi byt uplne mimo neziskovky? Ako ma taka likvidacna sprava vypadat? A co s mobilom, tlaciarnou?
Economic
04.11.10,15:23
A likvidator moze byt niekto kto je spravca, alebo musi byt uplne mimo neziskovky? Ako ma taka likvidacna sprava vypadat? A co s mobilom, tlaciarnou?

Likvidátor môže byť človek z n.o. no môže byť aj mimo. Po ukončení likvidácie by nemala mať žiadny majetok, ani peniaze, všetko treba rozpustiť....
majkaaa
04.11.10,15:27
peniaze nema, ale kupili sme pocas fungovania tlaciaren, ktora ma aj 5 rokov a mobil 2 roky, toto si mozme nechat?
Ako ma taka listina vypadat?
Economic
04.11.10,15:35
peniaze nema, ale kupili sme pocas fungovania tlaciaren, ktora ma aj 5 rokov a mobil 2 roky, toto si mozme nechat?
Ako ma taka listina vypadat?

vyradiť z účtovníctva, veď má nulovú zostatkovú hodnotu. Po vyradení si to môžete nechať samozrejme, len to nesmie nikde figurovať.

Treba dodržať postup ako som napísala.
Likvidácia je určitý proces to nejde len tak listinou všetko vyriešiť.
majkaaa
04.11.10,15:42
economic vies mozno vy viete ako to ide, ale ja som uplny laik na toto. Vobec neviem o aky proces ide? Presne body ako postupovat?????
Ako vyradit z uctovnictva? Ked sa to raz zaplatilo cez neziskovku ako to mozem vyradit? Ano ma to nulovu zostatkovu hodnotu.
Economic
04.11.10,15:47
economic vies mozno vy viete ako to ide, ale ja som uplny laik na toto. Vobec neviem o aky proces ide? Presne body ako postupovat?????
Ako vyradit z uctovnictva? Ked sa to raz zaplatilo cez neziskovku ako to mozem vyradit? Ano ma to nulovu zostatkovu hodnotu.

Pred podaním návrhu musí sa zísť rada, ktorá vymenuje likvidátora - urobiť zápisnicu. Potom to účtovne zlikvidovať.
Ešte jedna pomôcka k záveru procesu .
Toto je zoznam dokumentov, ktoré budete potrebovať doložiť k Návrhu na výmaz n.o. z evidencie :
· Konečná správa o priebehu likvidácie
· Potvrdenie o zrušení BÚ n.o./ak bol zriadený/

· Účtovná závierka
. Potvrdenie DÚ

Ešte doplním, vo Vašich stanovách, ktoré ste mali pri založení n.o. máte presne popísaný postup ako zrealizovať likvidáciu.
majkaaa
04.11.10,15:51
a prosim vas vzdycky po zruseni n.o. pride nejaka kontrola?
Economic
04.11.10,15:56
a prosim vas vzdycky po zruseni n.o. pride nejaka kontrola?

Neviem o tom, že by niekto chodil na kontrolu. Len ho treba dať vymazať z evidencie. Ja som minulý rok jednu n.o. takto riešila až po výmaz. To bolo riešenia s úradníkmi..... To bola hotová papierová voja a hlavne hra na slovíčka.
majkaaa
04.11.10,16:12
a prosim vam nemate nejaky predtlac ako taka likvidacna listina by mala vypadat?
Economic
04.11.10,16:15
a prosim vam nemate nejaky predtlac ako taka likvidacna listina by mala vypadat?

Na to nie je predtlač, to je jednoducho na konkrétne podmienky správa likvidátora. Tam sa píše, že kedy bol ustanovený za likvidátora, aké úkony vykonal a podobne.
majkaaa
04.11.10,16:17
a prosim vas nemate nahodou nejaky vzor ako by asi mala vypadat taka likvidacna sprava?
Treba dopredu informovat krajsky urad, alebo staci ked sa to posle po novom roku?
Economic
04.11.10,16:21
a prosim vas nemate nahodou nejaky vzor ako by asi mala vypadat taka likvidacna sprava?
Treba dopredu informovat krajsky urad, alebo staci ked sa to posle po novom roku?

Najlepšie by som Vám doporučila zajtra zavolať na Váš príslušný úrad. Dúfam že nespadáte pod BB..... A tam Vám povedia, či likvidátora tam treba nahlásiť po jeho vymenovaní, potom robiť likvidáciu a následne samotný výmaz.... Niektoré úkony si klienti robili sami ja som vstúpila až do výmazu zo zoznamu n.o.
majkaaa
04.11.10,16:27
dakujem za radu, nie my patrime pod Zilinu
Economic
04.11.10,16:29
dakujem za radu, nie my patrime pod Zilinu

Tak verím tomu, že tam budete mať milšieho a prívetivejšieho človeka ako bola tá nemenovaná pani v BB.
Quix
20.11.11,09:26
Tá žena v BB je najhoršia na svete, nepomohla, neporadila, skôr sa nám ešte vyhrážala, toto sú úradníčky na slovensku !
Economic
20.11.11,09:32
Tá žena v BB je najhoršia na svete, nepomohla, neporadila, skôr sa nám ešte vyhrážala, toto sú úradníčky na slovensku !

Veď ako náhle som sa pohrozila že napíšem sťažnosť, zrazu bola ochotná a prístupná..... Hnus robiť s takými úradníckymi krysami......