Jana1303
04.11.10,16:36
Poprosím zamestnávateľov ktorí podávajú mesačné výkazy, prihlášky, odhlášky zamestnancov a ostatné doklady do VšZP akú používajú elektronickú službu "KONTAKT" alebo "KOMPLET" ?, a vie niekto vysvetliť aký je medzi nimi rozdiel????
Vopred ďakujem.
tuta
04.11.10,18:49
Pri službe KONTAKT môžeš podávať dávky cez elektronickú podateľňu a cez službu KOMPLET môžeš okrem podávania dávok prezerať aj údaje o platiteľovi.
Ja využívam službu KOMPLET.
zk24
03.10.11,15:28
Ahojte,

chcem sa spytat, ci VšZP poskytuje taku moznost ako Socialna poistovna, ze ako externy uctovnik mozem podavat vykazy za viacerych klientov, z jedneho konta (mojho) na zaklade splnomocneni. Nejako to tam u nich na webe neviem najst. Iba moznost splnomocnenia pre svojho zamestnanca. Ja som ale neni ani zamestannec a chcela by som to podavat az vaicerych.

Alebo musim kazdemu klientovi vybavit samostatne konto na meno konatela a poslat ho na VšZP?

Dakujem.
srska
03.10.11,15:43
bez problémov na tvoje konto viac subjektov
srska
03.10.11,15:44
u dôvery je to ináč - každý subjekt má svoju grid kartu
Anja111
03.10.11,15:49
Ahojte,

chcem sa spytat, ci VšZP poskytuje taku moznost ako Socialna poistovna, ze ako externy uctovnik mozem podavat vykazy za viacerych klientov, z jedneho konta (mojho) na zaklade splnomocneni. Nejako to tam u nich na webe neviem najst. Iba moznost splnomocnenia pre svojho zamestnanca. Ja som ale neni ani zamestannec a chcela by som to podavat az vaicerych.

Alebo musim kazdemu klientovi vybavit samostatne konto na meno konatela a poslat ho na VšZP?

Dakujem.
Áno, je to možné. Ja momentálne posielam výkazy do VšZP elektronicky za dvoch klientov... Použiješ toto splnomocnenie:
Plnomocenstvo


.................................................. ................................................ (názov a sídlo splnomocniteľa) zastúpený štatutárnym zástupcom .................................................. .......... (meno a priezvisko) týmto

splnomocňujem

meno a priezvisko: .................................................. .................................................. .....

bytom: .................................................. ................

číslo OP: .........................................

na používanie elektronických služieb Internetového portálu VšZP:

Platiteľ poistného Kontakt *) v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 2 (a) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie elektronických služieb Internetového portálu VšZP.

Platiteľ poistného Prehľad *) v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 2 (b) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie elektronických služieb Internetového portálu VšZP.

Platiteľ poistného Komplet *) v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 2 (c) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie elektronických služieb Internetového portálu VšZP.

Poskytovateľ ZS *) v rozsahu uvedenom v čl. III B, ods. 3 (a) Všeobecných podmienok pre poskytovanie a používanie elektronických služieb Internetového portálu VšZP.

*) nehodiace sa prečiarknite


.................................................. ..........
Podpis splnomocniteľa
Plnú moc prijímam.

Dňa: ................................. .................................................. ...........
Podpis splnomocnenca


Úradné osvedčenie podpisu splnomocniteľa :
srska
03.10.11,15:52
plnú moc u všzp tuším vygeneruje systém (už som to dávno nerobil) - ak nie, opravte ma
zk24
03.10.11,15:57
Ked mam od klienta generalne zastupovanie pred zdravotnou poistovnou, tak dufam staci ta moja plna moc. alebo mam spravit toto plnomocenstvo v jeho mene a splnomocnovat mna? Podpisem obe strany - "v zastupeni" a moj podpis, a na druhej strane zase ja?
srska
03.10.11,16:16
anja111 ti dala oficiálnu plnú moc aká je na portáli všzp po prihlásení do: elektronické služby/meno+heslo/nová žiadosť o es. keď tam klikneš (obr) vyskočí súbor rtf vytlačíš podpíšeš, dáš podpísať tomu za koho budeš podávať a ten si nechá podpis overiť u notára + vytlačiť z portálu vypísanú zmluvu medzi všzp a subjektom.
zk24
03.10.11,16:19
Ano ano, viem ze je to oficialna. Ale ked mam notarom overenu plnu moc - zastupovanie pred Zdravotnou poistovnou, ci myslite ze mi vezmu taku plnu moc, alebo musim vymyslat aj tuto "ich" plnu moc. Lebo preto mam generalne zastupovanie pred ZP, lebo sa s klientom velmi tazko spojim. Podpisujem za neho vykazy mesacne. Je jasne ze od neho dalsiu plnu moc nedostanem (nestretnem sa s nim).

Preto sa pytam, ci ma zmysel robit toto plnomocenstvo od VšZP a na teda na obidvoch stranach by bol moj podpis, alebo staci ta moja originalna plna moc, ktoru mam uz dva roky?
srska
03.10.11,16:21
telefonicky odkonzultuj na 0850 003 003 - mala by stačiť
mizu24
03.10.11,18:58
Kontakt-podávanie dávok platiteľa poistného cez elektronickú podateľňu
Komplet-podávanie dávok platiteľa poistného cez elektronickú podateľňu a prezeranie jeho údajov
My používame pre istotu Komplet.
gita
20.02.12,08:45
Kde zistím, či mám kontakt, alebo komplet? Podala som mesačný výkaz a teraz sa k nemu neviem dostať, aby som ho vytlačila!
Zdenka 0705
20.02.12,20:42
názov služby by si mala mať uvedený v zmluve