simeonpp
04.11.10,16:54
Zdravim ,
som tu novy tak potrebujem radu po roku mi prišiel list zo SOI na prešetrenie spotrebitelskeho podenetu

chcu odomna aby som sa dostavil do prešova a doniesol zo sebou
živnosťensky list pečiatku inšpekčnu knihu ak ju mam , nadobudaciu listinu na štyri trička ktoré su tam uvedene a evidenciu reklamačiek za rok 2010

mate niekto skusenost o čo ide ?

čo si treba prichystat atak dalej ?
tie trička som kupoval z turecka problem je v tom že na fakturach nieje uvednene moje ičo je to problem ? alebo postači že je tam moje meno ktore je v živnostenkom liste aj pod obchodným menom


11.novembra tma idem pls pomožte
Lianka
04.11.10,16:20
Sam pises, ze SOI ta presetruje na zaklade podnetu. To znamena, ze nejaky zakaznik bol nespokojny. Predloz vsetky doklady, ktore ziadaju. ICO je povinnou nalezitostou danovych a uctovnych dokladov. Obchodne meno si povinny pouzivat v zneni, v akom ho mat na zivnostenskom liste. Nemyslim si vsak, ze toto bude pre nich podstatne.
simeonpp
04.11.10,16:49
Sam pises, ze SOI ta presetruje na zaklade podnetu. To znamena, ze nejaky zakaznik bol nespokojny. Predloz vsetky doklady, ktore ziadaju. ICO je povinnou nalezitostou danovych a uctovnych dokladov. Obchodne meno si povinny pouzivat v zneni, v akom ho mat na zivnostenskom liste. Nemyslim si vsak, ze toto bude pre nich podstatne.


ok no k tim dokladom o nakupe tych tričiek
mam od nich fakturu no ma to chybu že tam niejč IČO ak by som si vybavil že by mi zaslali fakturu už aj s doplnenim ičom bolo by to ok ? alebo by to nič nevyriešilo kedže je tovar objednany z Turecka ktore nieje členom EU . Ked som kupoval tovar bez iča tovar mi bez problemov došiel ale keby tam bolo ičo tak by stopli tovar na colnici a musel by som platit vyclievaciu dan ?
teda ak by som aj zohnal fakturu z ičom stale by mi chybalo potvrdenie o zaplateni cla ?
padro
04.11.10,17:02
myslim ze SOI bude zaujimat co to je za tovar(kvalita) ... ale toto co pises by zaujimavalo danovakov tak davaj pozor co tu pises :)
profesional
07.11.10,09:19
To ze na uctovnom doklade chyba nejaka nalezitost problem nie je. Nakolko danovy doklad musi mat take nalezitosti ake mu predpisuje pravny poriadok vystavitela dokladu. V tomto pripade ak to nie je problem podla tureckych zakonov tak je to OK.

Ide o presetrenie podnetu spotrebitela podla zakona o ochrane spotrebitela. Tam mas presne popisane o co ide.

Chcu od teba vydiet evidenciu kde sa v prislusnom poradia cislovani zapisuju prijate reklamacie s tymito udajmi:

Poradove cislo reklamacie
Datum prijatia reklamacie
Datum vybavenia reklamacie
Sposob vybavenia reklamacie
Udaje o zakaznikovi ktoreho sa reklamacia tyka
Cislo reklamacneho protokolu
Odovodnenie sposobu vybavenia reklamacie
Menno osoby ktora reklamaciu vybavila
Podpis osoby ktora reklamaciu vybavila

Inspekcnu knihu im davat nemusis nakolko ju nemusis mat. Inspekcnu knihu musis mat len v pripade ak ide o predaj na fyzickom predajnom mieste, tj., v kamennom obchode alebo v predajnom stanku na trhovisku alebo vyhradenom priestranstve.

Mas stastie ze pre ucely ochrany spotrebitela sa Turecko povazuje za sucast volneho hospodarskeho priestoru Europskej Unie a priclenenych krajin.
Lebo sa ta netykaju povinnosti dovozu tovaru pri vstupe do priestoru EU z hladiska ochrany spotrebitela.
Je pomerne pravdepodobne ze sa stalo toto:

Zakaznik si kupil nieco v tvojom eshope
Potom niektore z tych triciek /alebo aj vsetky tri/ reklamoval. Ty si mu pravdepodobne reklamaiu zamietol, alebo si zasielku s reklamaciou ani neprebral.
A teraz sa asi zakaznik snazi domoct svojich prav cestou SOI.

S najvacsou pravdepodobnostou bude problem s oznacovanim tovaru. Lebo Turci nezvyknu oznacovat tovar podla nasich prwedpisov. Tj. u textilneho tovaru musi byt uvedene jednoznacne informacie o moznosti prania, cistenia, o skladbe materialu, o krajine povodu...

Ale pri troche stastia by si to mal zvladnut. Statisticky 9 z 10 púodnetov vyhodnoti SOI ako neopodstatnene.