lukasza
04.11.10,18:11
Dobry vecer vsetkym citatelom. Chcel by som Vas tymto sposobom poprosit o zopar rad, ktore sa tykaju priberania vahy a naberania svalovej hmoty.

takze zopar veci o sebe:

Som 18 rocny student gymnazia, mojimi zalubami su moja priatelka, sport(najma futbal), PC hry, kamarati a pod.

Moj problem tkvie v tom, ze moja vaha je 60 KG, a 175 cm...a toto je velmi malo. Chcel by som Vas tymto poprosit o rady, ako dopomoct mojej vahe az ide do vacsich cisel, pravidelne jedavam, jedavam nadpriemerne, ale pravdepodobne moj rychly metabolizmus spali. Mozno mi viete poradit nejake specificke druhy jedla, mozno nejake pripravky, alebo uplne novy zivotny styl, ktory by som mal zacat zit. Cakam na Vase rady a za kazdu velmi dakujem.
alla66
04.11.10,17:18
Dobry vecer vsetkym citatelom. Chcel by som Vas tymto sposobom poprosit o zopar rad, ktore sa tykaju priberania vahy a naberania svalovej hmoty.

takze zopar veci o sebe:

Som 18 rocny student gymnazia, mojimi zalubami su moja priatelka, sport(najma futbal), PC hry, kamarati a pod.

Moj problem tkvie v tom, ze moja vaha je 60 KG, a 175 cm...a toto je velmi malo. Chcel by som Vas tymto poprosit o rady, ako dopomoct mojej vahe az ide do vacsich cisel, pravidelne jedavam, jedavam nadpriemerne, ale pravdepodobne moj rychly metabolizmus spali. Mozno mi viete poradit nejake specificke druhy jedla, mozno nejake pripravky, alebo uplne novy zivotny styl, ktory by som mal zacat zit. Cakam na Vase rady a za kazdu velmi dakujem.
mimotemypreštudoval si staršie témy? http://www.porada.sk/gsearch.php?do=process&quicksearch=1&childforums=1&exactname=1&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-2&s=&query=priberanie+na+v%E1he&securitytoken=1288894478-b159e591cb47072c0499b5fe62ad0e4c796b5a1d#1009
lukasza
04.11.10,17:21
ano prestudoval, ale nic podrobnejsie som nenasiel, tak som si vytvoril novu, a chcem sa ospravedlnit za zle ulozenie temy, som tu novy, tak prepacte...a prosim tie rady, piste do tejto, nevyznam sa v tom moc
alla66
04.11.10,17:30
mimotemyNič sa nestalo, iba som Ti dala odkaz na staršie diskusie, kde sa riešilo priberanie na váhe.
Keď sa oženíš, váha Ti bude stúpať z roka na rok.:) Zatiaľ denne vypi 2-3 litre plnotučného mlieka;)
lukasza
04.11.10,17:33
Super, dakujem za tuto radu, ja rad pijem mlieko, ale len tak pol litra :) a pocul som nieco aj o tvarohu a orechoch, ale nie som si prilis isty :)

este nejake rady ? :)
osky
05.11.10,09:40
poradim,hoci nie zdravy sposob:

ja zboznujem Salko,ale jem ho len symbolicky,2-3 krat za rok.....mam totiz sko opacny problem ako ty-napokon,ako väcsina z nas.

skus zjest kazdy den jednu konzervu Salka a uvidis,budes plakat,ze chces schudnut.....:D
magno
05.11.10,10:10
........tento problem ti asi vacsina s nas zavidi :) ....... ale k veci,ak ti prejedanie nezabera,tak v lekarnach maju rozne pripravky na prirodnej baze,ktore zaberaju. Tak prijemne priberanie ;)
ErinErin
05.11.10,19:01
Priberanie asi myslíš skôr svalovú hmotu ako tuk, že? Možno by pomohol šport v správnej intenzite: maximálna váha pri najnižšej intenzite. Ale to by ti lepšie poradili na nejakej športovej stránke či vo fitku...
Stefan2005
05.11.10,19:28
... pravidelne jedavam, jedavam nadpriemerne, ale pravdepodobne moj rychly metabolizmus spali...

Si zdravý? Cítiš sa dobre ? Ak áno, potom to, čo nazývaš problémom, vôbec nie je problém.
Prečo chceš meniť to, čo normálne funguje ? Začať brať niečo neprirodzené a možno pokaziť to, čo je úplne v poriadku ? Tvoje telesný typ ukazuje je na rozmedzí drobného a stredného typu - časom určite priberieš, resp. budeš rád, že máš takýto metabolizmus
Denisa
05.11.10,19:35
S mliekom to veľmi nepreháňaj, zahlieňuje a prekysluje organizmus. Salko bol dobrý vtip...:-)
Tvaroh, zákvas, jogurty - biele, aj orechy sú výborné. Mak, ľanové semienka, sezam, strukoviny, ryby, celozrnné pečivo, obilné vločky, ovocie, aj vajíčka s mierou sú dobré. A samozrejme veľa zeleniny. (to som vlastne vymenovala všetky zdravé potraviny)
Hlavne treba PRAVIDELNE cvičiť, aby sa to ukladalo do svalov. Ide to pomalšie ako pri užívaní rôznych proteínov, anabolíka pod., ale je to trvalé a nepoškodíš si tým zdravie
Mám doma takých dvoch - je to vyskúšané :-)
truch
05.11.10,19:48
"Moj problem tkvie v tom, ze moja vaha je 60 KG, a 175 cm..."
bože, čo ja by som dala za tvoje miery:)
mariadra
06.11.10,10:10
Pravdepodobne chýbajú v strave B-vitamíny. Odporúčam užívať PANGAMIN DRAŽÉ, 3x3 až 3x6 denne. Je to prírodný produkt obsahujúci vitamíny skupiny B, je podobný na Lentilky a nezaťažuje žalúdok.
osky
06.11.10,19:33
Pravdepodobne chýbajú v strave B-vitamíny. Odporúčam užívať PANGAMIN DRAŽÉ, 3x3 až 3x6 denne. Je to prírodný produkt obsahujúci vitamíny skupiny B, je podobný na Lentilky a nezaťažuje žalúdok.

Pangamin su normalne kvasnicove tabletky a chuti po nich straaaasne jest...viem to,lebo ako studentka som ich uzivala,kedze som mala stresy z mnozstva ucenia-pribrala som teda dost:eek::eek:
osky
06.11.10,19:37
S mliekom to veľmi nepreháňaj, zahlieňuje a prekysluje organizmus. Salko bol dobrý vtip...:-)
Tvaroh, zákvas, jogurty - biele, aj orechy sú výborné. Mak, ľanové semienka, sezam, strukoviny, ryby, celozrnné pečivo, obilné vločky, ovocie, aj vajíčka s mierou sú dobré. A samozrejme veľa zeleniny. (to som vlastne vymenovala všetky zdravé potraviny)
Hlavne treba PRAVIDELNE cvičiť, aby sa to ukladalo do svalov. Ide to pomalšie ako pri užívaní rôznych proteínov, anabolíka pod., ale je to trvalé a nepoškodíš si tým zdravie
Mám doma takých dvoch - je to vyskúšané :-)

ale ved taketo stravovanie a k tomu cvicit radia v casopisoch tym ktori chcu schudnut:eek::eek:
alabut
07.11.10,07:48
Hlavne z piva sa dobre pribera. Aj sportove aktivity otupi, aj frajerka pocka, aj sa dobre spi. :-)
Denisa
07.11.10,15:15
ale ved taketo stravovanie a k tomu cvicit radia v casopisoch tym ktori chcu schudnut:eek::eek:

Ano, ale v časopisoch radia veľa cvičiť a málo jesť;)
Ak bude takýto mladý, chudý chalan veľa cvičiť a jesť zdravo a toľko koľko bude mať potrebu (telo si povie samo, netreba nič vážiť a počítať), tak svaly sa vytvoria a v správnej strave bude mať dostatok výživy.
Ešte ideálnejšia by bola delená strava. Mnohí si to mýlia s dietou, ale to je len iný - zdravší spôsob stravovania. Pri nej, kto má ten schudne a kto potrebuje priberie...
ivantt
07.11.10,21:39
Neskusaj priberat tým ze sa zacnes nezdravo stravovat. Stravuj sa uplne normale a skus nejest rychlo ale pomalsie. Neskusaj ziadne lieky na pribratie, mohli by ti ublizit, este si mlady a tvoj organizmus sa este stale vyvíja. Radsej skus fitcenrum, tam najskôr naberies svalovinu ale bez dopingu.. to by nemala svalova hmota hodnotu, bola by to len ozdoba.
mimotemyHi, a ked uz chces nasilu pribrat, daj sa na politiku a v parlamente urcite priberies, tak ako 99% poslancov :D
mamka Danka
08.11.10,09:24
Dobry vecer vsetkym citatelom. Chcel by som Vas tymto sposobom poprosit o zopar rad, ktore sa tykaju priberania vahy a naberania svalovej hmoty.

takze zopar veci o sebe:

Som 18 rocny student gymnazia, mojimi zalubami su moja priatelka, sport(najma futbal), PC hry, kamarati a pod.

Moj problem tkvie v tom, ze moja vaha je 60 KG, a 175 cm...a toto je velmi malo. Chcel by som Vas tymto poprosit o rady, ako dopomoct mojej vahe az ide do vacsich cisel, pravidelne jedavam, jedavam nadpriemerne, ale pravdepodobne moj rychly metabolizmus spali. Mozno mi viete poradit nejake specificke druhy jedla, mozno nejake pripravky, alebo uplne novy zivotny styl, ktory by som mal zacat zit. Cakam na Vase rady a za kazdu velmi dakujem.

Prečo si myslíš, že to je málo? :confused: Inak môj muž pribral po svadbe za pol roka 20 kg. :):) S priberaním by som sa vôbec netrápila, ak sú na pravidelnej lekárskej prehliadke všetky výsledky v poriadku. Niekedy je váha (priberanie či chudnutie) prejavom problémov so štítnou žľazou, tráviacimi problémami ako vredy, parazity, alebo iné ochorenia. Môj syn po narodení neprospieval a tak mu v nemocnici pichali B12 a kázali pridávať do mlieka maltodextrín. Je to cukor, ktorý používajú športovci na nabratie svalovej hmoty. Čo sa týka chuti do jedla podporuje ju kyselina listová a po vypití čaju z izopu by si zožral aj klince.
Ale vôbec sa netráp s váhou, čo by dali druhý za tvoju váhu. Si aký si, zober si to s tej druhej strany, ak by si sa mal boriť s nadváhou tak radšej menej ako viac. Veď aj frajerku si si našiel, tak buď spokojný.
ludmilaikov
02.02.18,06:34
Tie somariny o mlieku sem prišli z Ázie. Aziati nemajú enzym (https://sk.wikipedia.org/wiki/Chymoz%C3%ADn ) na trávenie mlieka, lebo nechovali dobytok na mlieko. (Tiež napr.zle odbúravajú alkohol) U nás chýbajú iba malej časti obyvateľstva. https://www.mojavyziva.sk/traviace-enzymy/