buchač
04.11.10,21:20
Ako sa tak na to všetko v poslednej dobe pozerám , tak doporučoval by som aj nejaké menšie upratovanie ...alebo žeby väčšie ????

A to čo do obsahu , jasnosti , zrozumiteľnosti , pravidlách hodnotení a v neposlednej miere aj po technickej stránke veci ...
Boli urobené rôzne úpravy tejto stránky , modernizácia , vizáž , prepojenie na Facebook a samozrejme aj reklama ...
Niekomu vyhovuje to , druhému ono ...nikdy sa však nikomu a pri takomto množstve členov ani nedá vyhovieť - neexistuje ...

Tiež si myslím , že až tak komplet prístup do všetkých zákutí Porady by nemal byť verejný ....úplne na tých 100 %...
Jedná sa mi o profily ...veď kde - jaký holofojtoš , neregistrovaný si číta v profiloch odkazy a podobne ...

Ono je pekné vravieť o slobode slova , demokracii , názoroch ...pokiaľ to k tej anarchii nesmeruje ...

Sú tu moderátori , administrátor , teda aspoň aká - taká forma riadenia by tu mala byt prítomná .

Veď predsa aj v živote musíme vedieť , kedy držať hubu, tak prečo nie aj na web diskusiách?

Ozaj , má niekto problém so zviditeľňovaním svojho názoru na uzatvorení témy ...
Lebo ja nie , samozrejme , ak si to daná téma zaslúži , vyčerpané sú odpovede , hodné zreteľa ...;)

P.S.:
Ak by niekto nemal zámok , kladku , reťaz ...kludne stačí len jeden klik dať na vyriešené ...
Ani sám nebudem musieť zamykať ...:rolleyes:
Zitulda
04.11.10,21:07
:):):) v predchádzajúcom parte 2 Barbara pri jej založení píše:
p.s. perfektná zábavka to se musí nechat čítala som tie dve strany novej témy aj súhlas som dala, potom som dala, že zaujímavá a vypísalo mi, že som už za túto tému hlasovala ...ale určite nie, lebo iba dvja tm bolia to jar88 a alla
Súhlasím s Barbarou, že je to naozaj perfektná zábavka, a myslím, že tú poznámku myslela ironicky, lebo aj pre mňa sa celé to hlasovanie za zaujímavé a vyriešené zdá ako nezmysel a po 11 príspevkoch je téma už uzavretá a zároveň založená buchačom ďaľšia.
Oceňujem že ju založil a stotožňujem sa so slovami v zadávacej téme. Máš pravdu a iba očakávam, kto sa bude hrať, klikať na vyriešené,
aby aj " túto 3 part " čím skôr uzavrel.
Zdá sa mi, že tieto "hrátky" ináč to nazvať ani neviem sú tak detinské a nezmyselné, že bolo by na čase urobiť veľké predvianočné upratovanie... a mnohé klikátka, či pochvaly alebo ankety úplne zrušiť.
Je mi ľúto, ale porada takýmito manierami - hrátkami stráca mnoho na popularite a cene. Takže prosím nakoniec " Nerobme si z nej mrník"
Prajem dobrú noc a prepáčte mi za vykrikovanie .
Zitulda
04.11.10,21:19
Ešte dva malé dotazy
...prečo je 3-ka pri zaujímavej téme, ak sme za ňu hlasovali iba danushka a ja? My sme len dve predsa. A to isté je ...teraz som pozrela pri téme: Zviditeľnenie členov uzatvárajúcich témy part 2. Miesto 3-ky je uvedené, že za ňu hlasovali štyria.
Danushkaaaa my sme tam v obidvoch...ja už nemôžem byť mamkou, iba babkou... tak Ty si za dvoch?
...prečo sú pri zaujímavej téme uvedené, kto hlasoval za?, ale pri vyriešené nie sú uvedené mená, kto za to klikal?
Vie na to niekto odpoveď?
alla66
04.11.10,21:28
http://www.porada.sk/t147865-kazda-tema-ziskava-automaticky-jeden-hlas.html
Ešte dva malé dotazy
...prečo je 3-ka pri zaujímavej téme, ak sme za ňu hlasovali iba danushka a ja? My sme len dve predsa. A to isté je ...teraz som pozrela pri téme: Zviditeľnenie členov uzatvárajúcich témy part 2. Miesto 3-ky je uvedené, že za ňu hlasovali štyria.
Danushkaaaa my sme tam v obidvoch...ja už nemôžem byť mamkou, iba babkou... tak Ty si za dvoch?
...prečo sú pri zaujímavej téme uvedené, kto hlasoval za?, ale pri vyriešené nie sú uvedené mená, kto za to klikal?
Vie na to niekto odpoveď?
odpoveď nepoznám, snáď sa ju v treťom pokračovaní http://www.porada.sk/t150576-zviditelnenie-clenov-uzatvarajucich-temy.htmldozviem:)
arizona
04.11.10,21:28
Ešte dva malé dotazy
...prečo je 3-ka pri zaujímavej téme, ak sme za ňu hlasovali iba danushka a ja? My sme len dve predsa. A to isté je ...teraz som pozrela pri téme: Zviditeľnenie členov uzatvárajúcich témy part 2. Miesto 3-ky je uvedené, že za ňu hlasovali štyria.
Danushkaaaa my sme tam v obidvoch...ja už nemôžem byť mamkou, iba babkou... tak Ty si za dvoch?
...prečo sú pri zaujímavej téme uvedené, kto hlasoval za?, ale pri vyriešené nie sú uvedené mená, kto za to klikal?
Vie na to niekto odpoveď?
Zitka, každá téma má jeden hlas automaticky. Preto nevidíš žiadne meno.
Pozri sem : http://www.porada.sk/t147865-kazda-tema-ziskava-automaticky-jeden-hlas.html
Meggi 1
04.11.10,21:31
Ešte dva malé dotazy
...prečo je 3-ka pri zaujímavej téme, ak sme za ňu hlasovali iba danushka a ja? My sme len dve predsa. A to isté je ...teraz som pozrela pri téme: Zviditeľnenie členov uzatvárajúcich témy part 2. Miesto 3-ky je uvedené, že za ňu hlasovali štyria.
Danushkaaaa my sme tam v obidvoch...ja už nemôžem byť mamkou, iba babkou... tak Ty si za dvoch?
...prečo sú pri zaujímavej téme uvedené, kto hlasoval za?, ale pri vyriešené nie sú uvedené mená, kto za to klikal?
Vie na to niekto odpoveď?
Zitulka, Richard to nastavil tak, že každá téma má už 1 hlas automaticky, kuk sem http://www.porada.sk/t147865-kazda-tema-ziskava-automaticky-jeden-hlas.html
Meggi 1
04.11.10,21:31
Arizona, bola si rýchlejšia :-) a práve pozerám, že aj alla66 :-)
jozka56
04.11.10,21:40
Stále tvrdím, že zaujímavé a vyriešené je obyčajná hlúposť...ale stále v ponuke hodnotení existuje...
danushka
04.11.10,21:43
Ešte dva malé dotazy
...prečo je 3-ka pri zaujímavej téme, ak sme za ňu hlasovali iba danushka a ja? My sme len dve predsa. A to isté je ...teraz som pozrela pri téme: Zviditeľnenie členov uzatvárajúcich témy part 2. Miesto 3-ky je uvedené, že za ňu hlasovali štyria.
Danushkaaaa my sme tam v obidvoch...ja už nemôžem byť mamkou, iba babkou... tak Ty si za dvoch?
...prečo sú pri zaujímavej téme uvedené, kto hlasoval za?, ale pri vyriešené nie sú uvedené mená, kto za to klikal?
Vie na to niekto odpoveď?
mimotemyZituš, veď sa stretávame občas v endokrinologickej čakárni a ja som za dvoch aj kilečkami, okrem slovenčiny sa dohodnem 4mi jazykmi, tzn., že 2 + 1 + 4 je 5.
Pánečku, ja som teda za piatich:eek:, neráta to tu dobre :D:D:D.
Barbara
05.11.10,07:00
čaute, no jasnačka, že "" tú zábavku "" som myslela ironicky.
ale čo sa tu nedozviem, že automaticky získa jeden hlas?:eek::cool: a to už z akého dôvodu???
so všetkým súhlasím čo to tu bolo napísané.

Ale aj tak tvrdím, že je to zábavka, ale aký to má význam:eek: témy by mali uzatvoriť buď admin, alebo moderátor.
V minulosti boli témy zamknuté iba v prípade, ak sa tam začalo byť horúco, ale teť, keď sa uzatvára hocčo,:confused:no nemchápem, asik preto, že som maďarka:D:---
Almena
05.11.10,08:55
Pre autora témy buchača:

Buchač, myslíš si, že tu je sloboda slova? Alebo že sa tu upratuje spravodlivo?
A hovoríš o anarchii. Ale nevieš, čo ona je. Aspoň myslím. Tak mi povedz svoj výklad. Nezaložíme aj tému o Ústave, Európskom dohovore o ľudských právach? Však by potom už ani nebolo treba toľko neefektívneho písania.

Čo je to anarchia? Slovo Anarchia znamená v preklade absencia vlády, čiže žiadne autority. Každý ma byť každému rovný, rešpektovať jeho osobné potreby a nesprávať sa nadradene. Na vyjadrenie jednej myšlienky použijem slová anarchistu A. Berhausa: Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využiť. Znamená byť slobodný, robiť veci, ktoré chceš robiť a nebyť nútený to, čo robiť nechceš.

Prevzala som z.....nemôžem písať všetko, lebo nemám 15 príspevkov. Je to slobodné?
buchač
05.11.10,10:04
Pre autora témy buchača:

Buchač, myslíš si, že tu je sloboda slova? Alebo že sa tu upratuje spravodlivo?
A hovoríš o anarchii. Ale nevieš, čo ona je. Aspoň myslím. Tak mi povedz svoj výklad. Nezaložíme aj tému o Ústave, Európskom dohovore o ľudských právach? Však by potom už ani nebolo treba toľko neefektívneho písania.

Čo je to anarchia? Slovo Anarchia znamená v preklade absencia vlády, čiže žiadne autority. Každý ma byť každému rovný, rešpektovať jeho osobné potreby a nesprávať sa nadradene. Na vyjadrenie jednej myšlienky použijem slová anarchistu A. Berhausa: Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využiť. Znamená byť slobodný, robiť veci, ktoré chceš robiť a nebyť nútený to, čo robiť nechceš.

Prevzala som z.....nemôžem písať všetko, lebo nemám 15 príspevkov. Je to slobodné?


....Znamená byť slobodný, robiť veci, ktoré chceš robiť a nebyť nútený to, čo robiť nechceš.
Ale anarchia znamená aj ...

Anarchia môže byť:
všeobecne:
bezvládie
chaos, neporiadok
v politológii:bezvládie spôsobené neexistenciou verejnej autority integrujúcej spoločnosť, pozri anarchia (politológia)
v anarchizme: želaná forma medziľudských vzťahov založená na dobrovoľnej spolupráci bez toho, aby bola vynucovaná alebo riadená inými, pozri anarchizmus
v sociológii: ľudové synonymum pre anómia
v medzinárodných vzťahoch: teoretický pohľad na medzinárodné vzťahy, ktorý postuluje, že svetový systém je v podstate bez vodcu a bez jedinej, vynucujúcej, hierarchicky nadradenej sily, pozri anarchia v medzinárodných vzťahoch
v dejinách: obdobie občianskej vojny počas vlády kráľa Štefana v Anglicku, pozri Anarchia (Anglicko)
kniha Errica Malatesta
http://sk.wikipedia.org/wiki/Anarchia

Či viem , alebo nie ? To je iná otázka . Ak nie , tak nie je problém si potrebné info vyhľadať . Ale ak áno , hm ...uveríš ???
Inak nevidím dôvod zbytočne sa rozpisovať , nejaké názory na tak obšírnu tému o jednom "slove" rozvíjať .
Na nete je diskusných stránok anarchistov nespočetne veľa .
Pridaj sa tam , diskutuj ...ja nemienim .
Každý ale má svoj názor ...Tvoj Ti neberiem , svoj si nedám ...
Každý nech si odpovie sám ...

Ale podstatnú vec , názor dám . Možno chcú niečo dokázať , možno to robia dobre , možno zle ...to ja ale neovplyvním .
Len taká maličkosť , celý ten boj je , takpovediac , piškaním proti vetru ...bojovníci budú mokrí od vlastných produktov .

...hovoríš , pýtaš sa , či tu je sloboda slova....

Odpovedz si sama ...Je ???...Nie je ???
Ja vravím , že aj , aj .....sú tu určité pravidlá .
S niektorými súhlasím , s niektorými nie ...ale dodržiavam ich , snažím sa ...;):D

O ústave už sa veľa nahovorilo aj tu
http://www.porada.sk/gsearch.php?do=process&quicksearch=1&childforums=1&exactname=1&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-2&s=&query=%FAstava&securitytoken=1288952498-75176186d7a8c43a7982bd3a2ce39f415a08587b

Nemáš 15 príspevkov ...
Hm , slobodné , neslobodné ...ja byť adminom , ešte by som aj pridvrdil v pravidlách .
Zdvihol by som na 50 príspevkov
Pre neregistrovaných uzatvorený prístup do zákulisia
Hodnotiace práva od 100 príspevkov
Hodnotenia by iné boli , ak by vôbec boli ...

JE TO SLOBODNÉ...bolo by to ???
Podľa Teba asi nie ...ale veď o to ide , dodržiavať nejaké tie pravidlá , nie anarchiu do tém , diskusií vnášať ...

Aj sloboda , je jedno , či pohybu , slova , konania všeobecne má mať tie svoje pravidlá ...

...robiť veci, ktoré chceš robiť...
...a ani nechci potom k tomuto komentár ...to by už len bola z mojej strany nie anarchia , inak by som to nazval , takpovediac "slobodu slova " by som si vyžiadal od Richarda ...
Almena
05.11.10,15:57
Ty alibista, ale zlatý alibista.
buchač
05.11.10,16:29
Ty alibista, ale zlatý alibista.
Kto umí , ten umí ...
Hádam si nepredpokladala , že sa nechám vmanévrovať do takejto diskusie ...

Na to som dosť opatrný ....a aj inak by sa dalo povedať ...
Almena
05.11.10,18:10
Ja som neprišla ani teba vťahovať, ani vyťahovať, ani predpokladať, len som niečo vyjadrila. To sa môže? Alebo nemôže? Ja som si dovolila. A ty diskutuj, alebo nediskutuj. Ale však ak už niečo napíšeš, tak diskutuješ, či nie? Aj keď od veci, ale diskutuješ. Lebo iba ak by si sám so sebou hovoril, bol by to monológ. Ak hovoria dvaja tak je dialóg, a asi sa to volá diskusia. Tak si sa vtiahol. A ani si nechcel. Ale vidíš, stalo sa. A tak ďakujem ti za diskusiu.
Petra Nová
05.11.10,18:25
Ja som neprišla ani teba vťahovať, ani vyťahovať, ani predpokladať, len som niečo vyjadrila. To sa môže? Alebo nemôže? Ja som si dovolila. A ty diskutuj, alebo nediskutuj. Ale však ak už niečo napíšeš, tak diskutuješ, či nie? Aj keď od veci, ale diskutuješ. Lebo iba ak by si sám so sebou hovoril, bol by to monológ. Ak hovoria dvaja tak je dialóg, a asi sa to volá diskusia. Tak si sa vtiahol. A ani si nechcel. Ale vidíš, stalo sa. A tak ďakujem ti za diskusiu.
S prvou zvýraznenou vetou veľmi nesúhlasím, lebo ak si položíš otázku a potom si na ňu odpovieš, nie je to monológ. Potom ani tá druhá veta veľmi nesedí, že na dialóg treba dvoch.:)
danushka
05.11.10,18:40
S prvou zvýraznenou vetou veľmi nesúhlasím, lebo ak si položíš otázku a potom si na ňu odpovieš, nie je to monológ. Potom ani tá druhá veta veľmi nesedí, že na dialóg treba dvoch.:)
Súhlasím Peťuš,
totiž moje lepšie Ja s mojím horším Ja vedie nekonečné rozhovory, diskusie, dokonca sa tie dve Ja občas aj zhodnú.
Je jedno, či takáto diskusia prebieha v hlave a jednom tele, či na virtuálnom skle.
Logicky mi teda vychádza, že zvýraznená zelená vetička sa zakladá na pravde a Tvoja dedukcia je správna :).

PS : ...schizu diagnostikovanú nemám...;)
buchač
05.11.10,18:44
Ja som neprišla ani teba vťahovať, ani vyťahovať,
Ešte dobre , že nie uťahovať ....
ani predpokladať, len som niečo vyjadrila. To sa môže? Alebo nemôže?
Predpokladajme , že predpokladáš , že predpokladám , že nepredpokladáš predpokladané , že či a vôbec ako predpokladám ...
Ja som si dovolila. A ty diskutuj, alebo nediskutuj. Ale však ak už niečo napíšeš, tak diskutuješ, či nie? Aj keď od veci, ale diskutuješ.
Od veci ???
NIKDY !!!
Lebo iba ak by si sám so sebou hovoril, bol by to monológ.
Dovolím si nesúhlasiť ...
Samomluva je vraj prvým štádiom schizofrénie a zatiaľ nejak nepociťujem tieto príznaky ...
Ak hovoria dvaja tak je dialóg, a asi sa to volá diskusia. Tak si sa vtiahol. A ani si nechcel. Ale vidíš, stalo sa. A tak ďakujem ti za diskusiu.
...nemáš za čo ...http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif