terezab
05.11.10,07:37
Ahoj,
chcela by som sa opytat (neviem ci to patri sem alebo skor do zaciatkoch investovania), chcela by som zalozit reklamnu agenturu, ktora by ponukala pripravu reklamy, reklamnych kampani, eventov a pod., pre neziskove organizacie, charitativne organizacie atd, pricom pri priprave kampani by boli pouzite len budgety vopred urcene organizaciami, bez naroku na honorar.

Musim si na to zalozit s.r.o.-cku? lebo 200tisic naozaj nemam a firma tohto typu sa nezameriava na zisk, takze by sa mi to ani neoplatilo.
Rozmyslala som aj nad zivnostou, ale v nasej krajine su na to, zda sa mi, nevyhovujuce podmienky, navyse nemam rucit akym majetkom.

dakujem za pomoc
dragan.michal
05.11.10,06:51
cielom podnikania je vytvárať zisk. Ty tu píšeš, že by si to robila bez nároku na honorár, takže z čoho by si žila?
terezab
05.11.10,08:02
ahoj,
vlastne to nemusi byt ani firma, skor nejaka spolocnost, alebo zoskupenie.. neviem ako to presne nazvat.

nejde tu o zisk, ale hlavne o ziskavanie kontaktov, skusenosti, pricom na zucastnovani projektov by sa podielali hlavne studenti skol marketingovych komunikacii a masmedii, ako aj manazmentu.

ak chcem nieco taketo robit, s normalnymi zmluvami voci organizaciam, s kt. budeme spolupracovat (prip. lubovolny honorar, ktory nam mozu venovat v pripade spokojnosti), nemusim mat zalozeun zivnost ani nic podobne?
blavaciko
05.11.10,13:02
neziskova organizacia? ci?
terezab
05.11.10,15:54
ano, mohla by to byt neziskovka, ale potrebovala by som vediet presne podklady k tomu co presne je neziskova organizacia. idem si to pohladat. mate s tym skusenosti?
ked som to pozerala prvy krat, nenasla som, ci sa za nu plati alebo nie, budem to musiet pozriet lepsie:)
blavaciko
05.11.10,17:11
terezab
05.11.10,18:03
dakujem :)
este by som sa chcela opytat, ci je mozne zalozit obcianske zdruzenie, ktore bude vykonavat tieto veci, a prispevky na neho budu dobrovolne.