Inga6
05.11.10,12:21
Ahojte,

viete mi niekto poradit, ci si uvedene znenie zakona vysvetlujem spravne?

Firma, ako neplatca DPH v domovskej krajine, ale s pridelenym IC DPH kvoli vyvozu sluzieb, musi podavat mesacne????? (nie kvartalne) suhrny vykaz v pripade, ze na mesacnej baze fakturuje sluzby odberatelovi, ktory je v DE a ma pridelene IC DPH vo svojej domovskej krajine?
FA nasa firma vystavuje bez DPH a povinnost pridanit si ju ma odberatel v DE, t.j. konecny prijemca sluzby.
Uvedeny financny strop na zmenu podavania suhrnneho vykazu z kvartalneho na mesacny plati iba pri vyvoze tovarov? Dobre si to vysvetlujem?

Znenie zakona:


Platiteľ dane však môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak splní podmienku, že hodnota tovarov dodávaných do iných členských štátov s oslobodením od dane v príslušnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch nepresiahne hodnotu 100 000 eur. Hodnota dodávaných služieb nemá vplyv na zmenu obdobia na podanie súhrnného výkazu. = ak dodavame sluzby do inej krajiny EU, kde je odberatel registrovany ako platca DPH, musime podavat suhrnny vykaz MESACNE bez ohladu na dosiahnuty obrat, je to tak?
Ak dodavame aj sluzby aj tovar, automaticky podavame suhrnny vykaz mesacne?
DAKUJEM!
jeso
05.11.10,11:29
ano ak fakturuješ len služby - dodávaš služby do iného ČŠ stačí ti podávať SV štvrťročne
jeso
05.11.10,11:31
zo stránky DrSr
IvoM
05.11.10,11:31
Ak dodávate len služby tak stačí podať len štvrťročný SV, obrat sa sleduje len pri tovare, takže ak dodávate tovar a služby a obrat tovaru bez ohľadu na služby nepresiahne 100 000 EUR stačí SV štvrťročne.
Inga6
05.11.10,12:32
Dakujem velmi pekne za odpovede, velmi ste mi pomohli:).
Krasny vikend.