johnymartin
05.11.10,12:55
Zdravim,

mam web stranku na ktoru chodi pomerne dost ludi a chcel by som na nu umiestnit reklamu - aby zarobila aspon na poplatky ( hosting + domena ) a ked vyjde tak aj na kofolu :)

V etargete sa mozem zaregistrovat aj ako fyzicka osoba - student nepodnikatel, nezivnostnik - a na stranku umiestnit ich reklamne plochy.

Nasledne mi prijem z reklamy poslu na ucet a ked presiahne sumu tusim okolo 300 € ( mesacne? rocne? ) podam si danove priznanie a zaplatim nejaku dan.

Moja otazka je: Ak by sa nasiel nejaky zaujemca napr o banner ( tiez reklamna plocha ) - ako mam postupovat?

Mozem mu takyto priestor poskytnut? Ako sa potom klasifikuje platba ( kedze fakturu mu asi nemozem vystavit )?

Zivnost si zatial zakladat nechcem, kedze zatial neviem aky prijem bude generovat kontextova reklama... a zaujimalo by ma, ci teda mozem prenajat priestor pre banner aj nejakej inej firme a ak ano, tak za akych podmienok...

dakujem :)
profesional
07.11.10,09:09
Prejanom internetoveho priestoru na reklamu nie je nijako priamo upravene nejakou pomenovanou zmluvou. Nakolko ty si FO nepodnikatel, staci uyatvorit zmluvu o prenajme internetovewho priestoru na reklamne ucely ako nepomenovanu zmluvu podla Obcianskeho zakonnika.
johnymartin
07.11.10,09:17
Dakujem za odpoved. Cize to znamena, ze staci ked vyplni nejaky jednoduchy formular na stranke ( kde si napr vyberie, ze chce banner v hornej casti na 30 dni), posle mi peniaze na moj sukromny ucet a hotovo? Alebo nejaku zmluvu musime fyzicky obidvaja aj podpisat ( v ktorej budu podmienky prenajmu, ... )?

Povedzme, za takto budem plochy prenajimat cely rok a potom raz rocne podam danove priznanie, kde spocitam celkovo zarobenu sumu a z nej odvediem odpovedajucu dan, vsak?

Pocita sa potom do danoveho priznania aj prijem, ktory mam ako pracujuci na dohodu v nejakej firme? Asi ano, ze? A potom sa dan plati z celeho zarobku ( cize brigada + reklama )?

Dakujem :)

p.s.: poplatky za hosting a domenu si asi nemozem dat do nakladov a znizit tak zaklad dane? To az keby som mal zivnost... ci?
profesional
08.11.10,14:03
1. Ak to urobis jednorazovo, zivnost nepotrebujes.
Akonahle to budes robit trvaslejsie, budes musiet msat na to zivnost a budes musiet vystsavovat faktury.

2. Nakolko pojde o tzv. nepomenovanu zmluvu, tak staci aj jej uzatvorenie konanim, tj., staci aj vyplnenie formularu.

Pre prijem zo zamestnaneckeho pomeru je v danovom priznani osobitna cast. Toto pojde do prijmov podla § 6. Pracovny pomer ide do § 5.

3. Prijem zo zamestnania ti zdani zamestnavatel.
Co sa tyka prijmu z reklamy tak tam mas moznost vyuzit 40 percentne pausalne naklady.