Borly
05.11.10,14:01
Dobrý deň

Ani neviem kde začať. Som vo svete podnikania nový, nedávno som skončil školu a s kolegom sme sa rozhodli začať podnikať v stavebnom priemysle. Nedávno sa nám podarilo získať zákazku, v ktorej sme v podstate prenajali našich pracovníkov na pomocné práce pri stavbe solárnych elektrární. Ľudia sú na dohody a je ich 16. Lenže náš investor je s nami dosť spokojný a preto nám ponúkol aj ďalšiu spoluprácu a to tak že nám ďalší ľudia idú pracovať na tom istom v taliansku. To organizovanie sa zatiaľ zvláda avšak nám dnes ponúkol spoluprácu pri stavbe obrovskej solárnej elektrárne kde budú potrebovať až 400 ľudí. Preto by sme mali záujem o rady ako to zrealizovať. Dá sa to realizovať formou agentúry dočasného zamestnávania? Ak áno čo všetko to obnáša, každá rada nám pomôže. Hlavne ako sa riešia zmluvy s pracovníkmi keďže na dohodu sa môže odpracovať len určitý počet hodín.

Ďakujeme
sroservis
07.11.10,22:01
Dobrý deň,

agentúra dočasného zamestnávania priamo zamestnáva zamestnancov
a následne ich prideľuje iným zamestnávateľom (za odplatu).
Na túto činnosť je potrebné osobitné povolenie vydávané Ústredným úradom práce na písomnú žiadosť.
Je potrebné preukázať bezúhonnosť a vzdelanie (aspoň bakalárske),
ale okrem toho predložiť aj ďalšie doklady nájomnú zmluvu, projekt činnosti vrátane kalkulácie nákladov a výdavkov,
preukázanie materiálového vybavenia a ďalšie. Správny poplatok je v tomto prípade 99,5 eura.

S výkonom tejto činnosti je spojený celý rad povinností
(od reportovania ústrednému úradu až po informovanie uchádzačov o zamestnanie a spracovanie osobných údajov).

Čo sa týka obmedzenia počtu hodín pri dohodách, zrejme by ste mi väčšom počte hodín mali zvážiť uzavretie riadneho pracovného pomeru na dobu určitú (náklady spojené so zamestnávaním zamestnancov je pre prípad neodobratia "pracovnej sily" potrebné preniesť zmluvne na Vášho zmluvného partnera).