Richard
05.11.10,17:08
Vzhľadom na to že sa málo používajú tlačidlá ako "mimotémy" "zábavné" a "nevhodné" plánujem ponechať len tlačidlá "užitočné" a "neužitočné".

Užitočné - má vyjadrovať či ide o dobrú odpoveď na otázku v prvom príspevku. Tá ktorá získa najviac užitočných hlasov sa dostáva na prvé miesto ako najkomplexnejšia odpoveď.


Neužitočné - slúži na zbalenie príspevkov, ktoré neriešia otázku, sú mimotémy, dokonca sú možno nevhodné. Ak chceme mať témy prehľadné, bez invektív, bez nič neriešiacich príspevkov či dokonca urážok a nadávok, stláčajte prosím na "neužitočné".
veronikasad
05.11.10,17:03
Richard, v akom období sa bude posudzovať naviac získaných hlasov a "ocenenie" - najkomplexnejšia odpoveď. Pretože teraz sa často stáva, že po takomto vyhodnotení sa objavia odpovede ešte lepšie - aj s väčším počtom ocenení ... a zostáva ocenenie získané pri prvom vyhodnotení.
pepsikova
05.11.10,17:26
...a užitočné a neužitočné by malo byť iba v odborných témach, teda v účtovníctve..lebo v iných je to podľa mňa blbosť,názory ľudí sú rôzne a napríklad v Domácnosti by desať ľudí mohlo mať za"užitočné",že napr. sušička na prádlo je výhodná, ale dvanástim sa bude vidieť drahá, a tak bude "neužitočná"...a automaticky vyletí na najvyššie miesto ako neužitočná vec...
..tak isto pri oknách, stavbe , receptoch...
sito
05.11.10,17:57
To akože len účtovníctvo? Len účtovníci sú odborníci? A to len oni sú na tom tak špatne, že potrebujú poradiť? :confused: :);)

Viete, súčet bodov je len v kategóriach. Takže, ak sa otázka zaradí do správnej kategórie, aj užitočné je správne, ak je rada správna.

Ak niekto dostane 1 000 užitočných za účtovníctvo, mali by byť v kategórii účtovníctvo.

Ak je otázka zaradená nesprávne, užitočné môže byť správne, teda aj odpoveď, rada. Alebo je neužitočná? :mee:
Kvaka
05.11.10,18:19
...a užitočné a neužitočné by malo byť iba v odborných témach, teda v účtovníctve..lebo v iných je to podľa mňa blbosť,názory ľudí sú rôzne a napríklad v Domácnosti by desať ľudí mohlo mať za"užitočné",že napr. sušička na prádlo je výhodná, ale dvanástim sa bude vidieť drahá, a tak bude "neužitočná"...a automaticky vyletí na najvyššie miesto ako neužitočná vec...
..tak isto pri oknách, stavbe , receptoch...
Súhlasím, ale do odborných tém navrhujem presunúť aj iné témy, za ktoré sa dávajú užitočné body naozaj oprávnene. Pozrite napr. téma rodinné, občianske a spotrebiteľské právo, je medzi ostatnými témami porady. Je rozdiel dostať užitočné za rady o dedičstve, o postupoch na súdoch, o vysporiadaní BSM ako užitočný bod za to, že napíšem, že padol lístok zo stromu. (to som si vymyslela ako príklad)
Sabadka
05.11.10,18:53
Súhlasím, ale do odborných tém navrhujem presunúť aj iné témy, za ktoré sa dávajú užitočné body naozaj oprávnene. Pozrite napr. téma rodinné, občianske a spotrebiteľské právo, je medzi ostatnými témami porady. Je rozdiel dostať užitočné za rady o dedičstve, o postupoch na súdoch, o vysporiadaní BSM ako užitočný bod za to, že napíšem, že padol lístok zo stromu. (to som si vymyslela ako príklad)


Odporúčam pridať do odborných tém aj príspevky z okruhu "štátni zamestnanci", "učitelia",ktoré sú zaradené do diskusie a "rozpočtové organizácie", preto že aj to sú veľmi dobré témy aj keď sú zamerané na nie celkom verejnosťou obľúbenú štátnu a verejnú správu, ale v oboch sférach pracujú ľudia, ktorí tú pomoc a radu potrebujú, či už k svojej práci ako takej alebo potrebujú poradiť a pomôcť ako zamestnanec.
pepsikova
05.11.10,19:37
To akože len účtovníctvo? Len účtovníci sú odborníci? A to len oni sú na tom tak špatne, že potrebujú poradiť? :confused: :);)

Viete, súčet bodov je len v kategóriach. Takže, ak sa otázka zaradí do správnej kategórie, aj užitočné je správne, ak je rada správna.

Ak niekto dostane 1 000 užitočných za účtovníctvo, mali by byť v kategórii účtovníctvo.

Ak je otázka zaradená nesprávne, užitočné môže byť správne, teda aj odpoveď, rada. Alebo je neužitočná? :mee:..

..účtovníctvo som dala preto, že porada ja o tom..jasné, že sú tu odborné témy aj z iných okruhov a toto bol len príklad,ako použiť užitočné a neužitočné...chcelo by to tie témy rozsortírovať...
..ale v tých bežných témach by stačil súhlas...kukni, napr. "stavba", alebo okná-kopa tém, v každej niečo, čo je pre niekoho užitočné, pre iného nie,vždy sa nájde niekto, kto je , alebo chce byť múdrejší,zmení jednu -dve vety a už je ****...chápeš?..
(okrem toho, napr. "stavbári"- , tak tu by sa to mohlo zlúčiť a dať do jednej so stavbou ,je to o práci a pracovníkoch )
Richard
05.11.10,20:54
O odborných rubrikách som zakladal samostatnú tému, takže tam poprosím reakcie.

V neodborných rubrikách ostane len "neužitočné" aby sa dali zbaliť nevhodné príspevky. Napriek tomu že sa tam body nedávajú a podľa mňa by to tam mohlo byť vybalancované, ostane tam len negatívne tlačidlo "neužitočné".

Už som to niekde dnes písal, tak ako tu mimotémy kde to nikto nenájde ;)
Llívia
06.11.10,00:30
Vzhľadom na to že sa málo používajú tlačidlá ako "mimotémy" "zábavné" a "nevhodné" plánujem ponechať len tlačidlá "užitočné" a "neužitočné".

Užitočné - má vyjadrovať či ide o dobrú odpoveď na otázku v prvom príspevku. Tá ktorá získa najviac užitočných hlasov sa dostáva na prvé miesto ako najkomplexnejšia odpoveď.


Neužitočné - slúži na zbalenie príspevkov, ktoré neriešia otázku, sú mimotémy, dokonca sú možno nevhodné. Ak chceme mať témy prehľadné, bez invektív, bez nič neriešiacich príspevkov či dokonca urážok a nadávok, stláčajte prosím na "neužitočné".
Najužitočnejšia odpoveď dostane na prvé miesto. Lenže častokrát tá najužitočnejšia odpoveď je reakciou na iný príspevok(než na zadanú otázku), ktorý zase reagoval na iný príspevok, ktorý reagoval na iný príspevok atď., takže potom nie vždy táto najužitočnejšia odpoveď dáva zmysel. Privítala by som, keby sa pri nej zobrazovalo aj poradové číslo príspevku, aby som nemusela hľadať v celej téme, na čo tento príspevok reagoval. A toto zobrazovanie poradového čísla príspevku by mi pomohlo aj pri citáciách, najmä keď má témy XYZ strán - niektoré citované príspevky sa mi ani nepodarilo nájsť (rozumej - keď som ich hľadala už na desiatej strane a nenašla, tak som sa na to vykašľala).

Zbalené príspevky sa budú dať stále rozbaliť a pozrieť?
sito
06.11.10,05:50
..

..účtovníctvo som dala preto, že porada ja o tom..jasné, že sú tu odborné témy aj z iných okruhov a toto bol len príklad,ako použiť užitočné a neužitočné...chcelo by to tie témy rozsortírovať...
..ale v tých bežných témach by stačil súhlas...kukni, napr. "stavba", alebo okná-kopa tém, v každej niečo, čo je pre niekoho užitočné, pre iného nie,vždy sa nájde niekto, kto je , alebo chce byť múdrejší,zmení jednu -dve vety a už je ****...chápeš?..
(okrem toho, napr. "stavbári"- , tak tu by sa to mohlo zlúčiť a dať do jednej so stavbou ,je to o práci a pracovníkoch )

Pepsi, zas si to tak neber. Na SVETE ja to ako na paragóne, samé čísla. Účtovníctvo si dala. Možno preto, že každý vie počítať, no nevie sa dopočítať, vlastne aj dopočítať sa dá, vlastne vždy, ale či je výsledok správny? A vlastne, je! Ako pre koho!!!

Takže počíta každý, účtovník, prečo? Musí? Stavbár, musí? Poľnohospodár, musí? Aby som nezabudol, vláda musí? Nemusí, ale chce. Pre koho?

Dokonca aj ten bezdomovec počítal s tým, že pod mostom bude voľné miesto. Len tak mimochodom v jednej televízii ich odhalili, kukláči ich navštívili. Falošný to boli, že by ich tam z televízie, teraz ich to ešte bolí?

Jedna počtárka je, ta to každému zúčtuje. Revízor to šťastný je, keď paragón likviduje. Spraví škrt, pani Zubatá, to na paragóne vždy zráta.

Než na každého príde rada, je tu PORADA. Kto počtuje, ten gazduje, účtovníkom je. Ak niekto pekne opýta sa, vráti sa mu odpoveď zasa. Nie všetci odpovedajú, aby to bola krása. Zaviesť cenzúru, treba zasa?

A keď príde na radu, spravia mu parádu. Nie všetkým, život je už taký, nedočká sa každý vďaky.

A že ľudia, človek? To je vek!
pepsikova
06.11.10,06:04
...situško, mne to je v podstate fuk,čo tu bude..a vôbec by som nechcela cenzúru..prežívam naozaj niečo iné, než poradu...každá rada je dobrá, keď ju človek potrebuje, ja len mám rada prehľad a nepáči sa mi, že to čo sa sem napíše sa delí na užitočné a neužitočné-len podľa uváženia, ako to komu pasuje a preto som chcela len v odborných témach...
..a už idem mimotémy..
pepsikova
06.11.10,06:24
28.5.2008 Solbet - porobetón.
Ytong, porfix, alebo solbet ? 16-04-08




...a o ytongu je tu tiež..ja fakt neviem, načo máme archív..a fčuľ daj " užitočné"...alebo neužitočné...


:ale to len tak, na objasnenie..mimochodom, keď sa zakladá téma, je tam okienko, aby si zadávajúci zistil, či už taká, alebo podobná téme tu nie je...zvýraznila by som to na fosforovo, aby si to naozaj niekto aj prečítal!!!!!...
..a už mi to je naozaj jedno..
sito
06.11.10,06:27
A ktoré sú neodborné, čo neprispieva k odborností? Vždy je odpad. Čo je odpad? Kto je odpad?

Keď sa pripravuje mäso, vždy je možné spraviť omáčku, ktorá dobre chutí. Alebo nie?

Zvyčajne sa toho nahovorí, kým sa dospeje k cieľu, dohode, medzi ľuďmi. Tiež omáčka.
pepsikova
06.11.10,06:36
..pre mňa žiadna téma nie je odpad..ale pozri sa do nich(napr. len do tých dvoch, čo som tu dala a možno pochopíš, o čo mi išlo)
sito
06.11.10,07:33
;)
korela
06.11.10,10:03
Pepsi, zas si to tak neber. Na SVETE ja to ako na paragóne, samé čísla. Účtovníctvo si dala. Možno preto, že každý vie počítať, no nevie sa dopočítať, vlastne aj dopočítať sa dá, vlastne vždy, ale či je výsledok správny? A vlastne, je! Ako pre koho!!!

Takže počíta každý, účtovník, prečo? Musí? Stavbár, musí? Poľnohospodár, musí? Aby som nezabudol, vláda musí? Nemusí, ale chce. Pre koho?

Dokonca aj ten bezdomovec počítal s tým, že pod mostom bude voľné miesto. Len tak mimochodom v jednej televízii ich odhalili, kukláči ich navštívili. Falošný to boli, že by ich tam z televízie, teraz ich to ešte bolí?

Jedna počtárka je, ta to každému zúčtuje. Revízor to šťastný je, keď paragón likviduje. Spraví škrt, pani Zubatá, to na paragóne vždy zráta.

Než na každého príde rada, je tu PORADA. Kto počtuje, ten gazduje, účtovníkom je. Ak niekto pekne opýta sa, vráti sa mu odpoveď zasa. Nie všetci odpovedajú, aby to bola krása. Zaviesť cenzúru, treba zasa?

A keď príde na radu, spravia mu parádu. Nie všetkým, život je už taký, nedočká sa každý vďaky.

A že ľudia, človek? To je vek!


Kvalita života by sa zvýšila, keby zo sveta zmizla manipulácia. Aby to slovo ani neexistovalo.
sito
06.11.10,10:15
Kvalita života by sa zvýšila, keby zo sveta zmizla manipulácia. Aby to slovo ani neexistovalo.

Slovo je bezpredmetné. Treba odstrániť manipulátora a nebude ani koho manipulovať. Ak nie, bude iné slovo, nie manipulácia. Však sme ľudia.
Richard
06.11.10,21:15
Najužitočnejšia odpoveď dostane na prvé miesto. Lenže častokrát tá najužitočnejšia odpoveď je reakciou na iný príspevok(než na zadanú otázku), ktorý zase reagoval na iný príspevok, ktorý reagoval na iný príspevok atď., takže potom nie vždy táto najužitočnejšia odpoveď dáva zmysel. Privítala by som, keby sa pri nej zobrazovalo aj poradové číslo príspevku, aby som nemusela hľadať v celej téme, na čo tento príspevok reagoval. A toto zobrazovanie poradového čísla príspevku by mi pomohlo aj pri citáciách, najmä keď má témy XYZ strán - niektoré citované príspevky sa mi ani nepodarilo nájsť (rozumej - keď som ich hľadala už na desiatej strane a nenašla, tak som sa na to vykašľala).

Zbalené príspevky sa budú dať stále rozbaliť a pozrieť?

Čoskoro tam bude link aby sa dalo skočiť na danú najlepšiu odpoveď, čo je praktickejšie ako číslo príspevku.
Žiaľ to že je tam niekedy odpoveď úplne od veci je len dôsledok toho že sa téma uberá úplne inde ako je otázka v prvom príspevku.
Robím čo sa dá aby bola téma vždy len o otázke ktorá ju založila. Je to však ťažký oriešok...

Áno zbalené sa dajú rozbaliť, tak ako je to aj teraz.
Llívia
06.11.10,21:58
mimotemy
Čoskoro tam bude link aby sa dalo skočiť na danú najlepšiu odpoveď, čo je praktickejšie ako číslo príspevku...
Áno, určite bude praktickejší link než číslo. Ale čo zobrazovanie poradového čísla príspevku, ktorý je citáciou?

...A toto zobrazovanie poradového čísla príspevku by mi pomohlo aj pri citáciách, najmä keď má téma XYZ strán - niektoré citované príspevky sa mi ani nepodarilo nájsť (rozumej - keď som ich hľadala už na desiatej strane a nenašla, tak som sa na to vykašľala)...
Richard
06.11.10,22:17
Myslíš citovaný príspevok v tej najlepšej odpovedi?
Ak sa dostaneš na príspevok (tú najlepšiu odpoveď) tak sa dostaneš aj na citát. Každý citát ak je správne robený má vedľa mena šípku na ktorú keď klikneš, tak sa dostaneš na citovaný príspevok.
Llívia
06.11.10,22:22
Ďakujem. To o šípke vedľa mena som nevedela. (Takže to poradové číslo citovaného príspevku by bolo zbytočné.)
Nella_2
04.05.11,12:27
Prosím Vás, čo sa stane, keď niekto dostane "nevhodné" za príspevok? A aký je vlastne rozdiel medzi "neužitočné" a "nevhodné"?

Klikla som totiž v jednom príspevku na "nevhodné", lebo som ho považovala za nevhodný k danej téme. A zrejme som daného prispievateľa riadne vytočila, lebo mi to aj vrátil v mojom príspevku v tej téme (čo beriem), ale pre istotu mi nasúkal v priebehu niekoľkých minút ešte ďalších 5 nevhodných, neužitočných a mimo témy v starších príspevkoch v úplne iných témach.
Neviem, čo som mu spôsobila kliknutím na nevhodné (stratil nejaké poradie v nejakom hodnotení, sa to niekde eviduje alebo o čo tu ide?), ale jeho odveta sa mi zdá neprimeraná.
Asi som mu mala dať len "mimo témy" - či aj za to by sa mohol naštvať?
Kazu
04.05.11,12:36
Prosím Vás, čo sa stane, keď niekto dostane "nevhodné" za príspevok? A aký je vlastne rozdiel medzi "neužitočné" a "nevhodné"?

Klikla som totiž v jednom príspevku na "nevhodné", lebo som ho považovala za nevhodný k danej téme. A zrejme som daného prispievateľa riadne vytočila, lebo mi to aj vrátil v mojom príspevku v tej téme (čo beriem), ale pre istotu mi nasúkal v priebehu niekoľkých minút ešte ďalších 5 nevhodných, neužitočných a mimo témy v starších príspevkoch v úplne iných témach.
Neviem, čo som mu spôsobila kliknutím na nevhodné (stratil nejaké poradie v nejakom hodnotení, sa to niekde eviduje alebo o čo tu ide?), ale jeho odveta sa mi zdá neprimeraná.
Asi som mu mala dať len "mimo témy" - či aj za to by sa mohol naštvať?

:D:D:D Pravdaže. Vieš za čo všetko sa dokážu ľudia naštvať?:D:D:D
Halli
04.05.11,13:26
Nella_2
04.05.11,13:46
len neviem, či má rád pivo :-)
pepsikova
04.05.11,14:01
..v každej téme je niečo vhodné, niečo nevhodné, niečo dobré a vždy je tu komunikácia...aby si predišla podobným zrážkam, môžeš v téme diskutovať, označiť ikonkou "Mimotémy", s dotyčným polemizovať.....ohodnotiť príspevok nevhodným, či neužitočným sa mi vidí nedobre,mali by to zrušiť...vždy je niečo na niečo dobre a na niečo zle...a neboj, vysvetli dotyčnému, ako to bolo, tu sú ľudia rozumní a nie pomstychtiví, budeš omilostená...určite...určite sa nedaj odradiť k návštevám porady...
terezamaria
04.05.11,14:01
Môj postreh je taký, že tlačítko neužitočné alebo nevhodné je úplne zbytočné.
Lebo keď aj dáte za nevhodný alebo neužitočný príspevok tieto
zadania - nevhodné, neužitočné - ten dotyčný, ktorý to dostal Vám to vrátí desaťnásobne. Nie je to môj prípad, ja som nevhodné ani neužitočné ešte nedala, ale je to určite tak, ako píšem.
marjankaj
04.05.11,14:32
Neviem, čo som mu spôsobila kliknutím na nevhodné (stratil nejaké poradie v nejakom hodnotení, sa to niekde eviduje alebo o čo tu ide?), ale jeho odveta sa mi zdá neprimeraná.
Asi som mu mala dať len "mimo témy" - či aj za to by sa mohol naštvať?

Zaspievaj si pesničku:
Ten náš malý Bobi, stále zle mi robí......:---
marjankaj
04.05.11,17:20
Zaspievaj si pesničku:
Ten náš malý Bobi, stále zle mi robí......
užitočné (0), zábavné (3), mimotémy (1), neužitočné (0), nevhodné (0) uprav cituj odpovedať

Prepáč pivko, ale na bobina38 naozaj nemáš:rolleyes: