samkoemka
05.11.10,18:39
Hľadám informácie o životnej poisťovni Pannonia, životnom poistení Signum, či spoločnosti Brokernet. Prípadne hľadám niekoho kto má osobnú skúsenosť, nejaké referencie.
Chobot
06.11.10,01:12
Hľadám informácie o životnej poisťovni Pannonia, životnom poistení Signum, či spoločnosti Brokernet. Prípadne hľadám niekoho kto má osobnú skúsenosť, nejaké referencie.

Pannonia živ. poisťovňa je maďarská živ. poistťovňa. Keďže sme v EU, tak legislatíva únie dovoľuje aj zahraničným poisťovniam podnikať na trhoch členov únie. Preto táto zahraničná poisťovňa ponúka svoje produkty (zdá sa, že zatiaľ len jeden :rolleyes:) na slov. trhu. Aj to nie cez svoje zastúpenie či pobočku, ale cez sprostredkovateľa Brokernet. Brokernet je, ako som už spomenul, len sprostredkovateľ (broker), on so samotným poistením, okrem toho, že má z toho províziu, nič nemá. Celý poistný vzťah sa odvíja cez poisťovňu, samozrejme broker bude tvojím kontaktom (budú ti určite ponúkať potom rôzne fin. produkty - je to ich náplň a práca). Na samotný Brokernet nemám žiadne ohlasy, nepostrehol som, že by mali nejaké škandály, alebo že by sa klienti poisťovní na nich sťažovali.

Takže ak ti nevadí zahraničná poisťovňa, kľudne si uzatvor poistenie. Je to ale investičné živ. poistenie, takže pozor na možné krízy - hodnota tvojej poistky sa môže aj znížiť!

NA ich stránke ma zaujala nasledovná veta:

"Zmluvu možno uzavrieť aj bez vyplnenia vyhlásenia o zdravotnom stave a bez lekárskeho vyšetrenia, naša Spoločnosť totiž nepoužíva posudzovanie rizík zdravotného stavu."

Týmto dávajú priestor špekulantom, ktorí môžu zneužiť svoj zlý zdravotný stav (niekto sa môže poistiť napr. po diagnostikovaní nejakej smrteľnej choroby), ale to je riziko pre poisťovňu, nie pre ostatných klientov.
samkoemka
06.11.10,13:47
Ďakujem.