Zvalik
05.11.10,18:57
Ahoj poraďáci.... :rolleyes:Poprosím o radu, mame doma kopu uctov od pevnej linky, ktoru sme uz pred rokom zrusili, mame doma vypisy z uctu z banky, z ktorou uz tiez nemame nic spolocne, a vselijake seky zo skolky a stravne zo skoly..... a teraz neviem co s tym len sa to hromady, chcem sa spytat mozeme to kludne vyhodit alebo dokedy to mam uskladnovat!? Ďakujem za pomoc a rady....:confused:
arizona
05.11.10,18:11
prečítaj si, určite pomôže .-)
http://ekonomika.sme.sk/c/4921014/doklady-o-platbe-vyhodte-az-po-rokoch.html


Inak, ja som nepolepšiteľný puntičkár. Každú "päťročnicu" rozdelenú po jednotlivých rokoch mám v jednej igelitke na povale.
Za celé roky sa mi 2x stalo, že som niečo v tomto archíve hľadala.
Inak sa to chystám vyhodiť,ale stále to odkladám..čo ak náhodou...?:D:---
Zvalik
06.11.10,06:21
Ďakujem arizona... takze z toho vyplyva ze uchovavat a uchovavat, ale horsie je to ze byvame v 2-izbovom byte takze tie papiere neviem kde budem zachvilu davat. Ale tvoja odpoved aj z odkazom pomohla.
misoft
06.11.10,08:48
to arizona: aj ja uplatňujem "rovnaký princíp" ako ty - čo ak náhodou. A raz tá náhoda prišla - po 4 rokoch od zrušenia pevnej linky mi prišlo - vraj nezaplatené za dva mesiace. No v mojom "archíve" som našiel nielen výpisy z pevnej linky, ale aj platby z banky, vzal som to, okopíroval a odniesol na telekomunikácie. Tí len potom čumeli ako vyorané sysle - chceli odo mňa niečo (aj s úrokmi z omeškania), čo už bolo dávno zaplatené.
A pointa? Debilkovia žiadali na mojej adrese zaplatiť za nezaplatenú faktúru z iného tel. čísla. Mali v tom pekný bordel.