braxator
06.11.10,08:10
Potrebujem sa zorientovat v nasledujucom probleme.Ako pedagogicky dozor som sa zucastnil exkurzie so ziakmi SS.Exkurzia bola mimo mesta.Objednany autobus a teda aj cestovne bolo hradene z vyzbieranych penazi od ziakov.Pred exkurziou som riadne vyplnil cestovny prikaz a riaditel skoly mi ho podpisal.
Exkurzia trvala do 17:00,cize moj pracovny cas pocas tohto dna bol viac ako 8,5 hod.
Riaditel mi vsak odmieta priznat narok na zaplatenie diet za tento den,aj napriek tomu,ze som zamestnavatelom nemal zabezpeceny obed.Argumentuje tym,ze akcia bola hradena zo ziackych penazi a nemusel som si platit cestovne ako v pripade klasickej sluzobnej cesty.
Podla mojho nazoru by napriek tomu nemal zamestnancovi zaniknut narok na diety,aj ked to nebola klasicka sluzobna cesta,ale exkurzia,obzvlast,ked zamestnanec stravil v priamej cinnosti so ziakmi 9 hodin a musi si hradit stravu z vlastnych penazi.
Kde sa mozem dozadovat napravy,resp.na koho sa mozem obratit v tomto pripade,aby doslo k naprave v moj prospech?
veronikasad
06.11.10,07:13
Dostávate od zamestnávatela stravné lístky, alebo sa stravujete v školskej jedálni s príspevkom zamestnávatela ?
braxator
06.11.10,07:16
Vsetci sa stravujeme v skolskej jedalni.Ziadne stravne listky nedostavame.
veronikasad
06.11.10,07:31
Vsetci sa stravujeme v skolskej jedalni.Ziadne stravne listky nedostavame.
Odvolaj sa na § 5 odst. 3 Zákona o cestovných náhradách (aj keď vaša pracovná cesta trvala viac ako 5 hod.)

3) Ak zamestnávatel vyslaním na pracovnú cestu, ktorá trvá menej ako 5 hod. neumožní zamestnancovi stravovať sa zvyčajným spôsobom, môže mu poskytnúť stravné až do sumy stravnéhoho ustanovenej pre časové pásmo 5 až 12 hodín alebo zabezpečiť bezplatné stravovanie.
Sabadka
08.11.10,18:09
Aj keď cestovné na exkurziu bolo hradené zo žiackych peňazí, nárok na diety vznikol a zamestnávateľ je povinný ich zaplatiť v príslušnom časovom pásme. Je to bežná prax, cestovné sa neuhrádza ale diety áno.