kozlíček
06.11.10,11:36
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu.Keď zapnem PC a na pracovnej ploche sa mi zobrazia všetky ikony hneď mi PC zaskučí a oznámi mi vírus.Dám delete,oznámenie sa stratí,ale sťahovanie je potom strašne pomalé.Dodnes mi to nerobilo nikdy.Čo sa mohlo stať,alebo čo by som mal podniknúť ja,aby sa to sťahovanie obnovilo.Ďakujem vopred!!!
Arnold123
06.11.10,10:43
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu.Keď zapnem PC a na pracovnej ploche sa mi zobrazia všetky ikony hneď mi PC zaskučí a oznámi mi vírus.Dám delete,oznámenie sa stratí,ale sťahovanie je potom strašne pomalé.Dodnes mi to nerobilo nikdy.Čo sa mohlo stať,alebo čo by som mal podniknúť ja,aby sa to sťahovanie obnovilo.Ďakujem vopred!!!

Aký antivírus používaš? Pod akým systémom?
Zobrazí hlášku o nájdení vírusu po každom štarte systému?
Stevo5
06.11.10,13:24
Kozlíček
v prvom rade na počítači kde je podozrenie že máš vírus, pracuj čo najmenej. Arnold vyššie má pravdu že si nám mal napísať o tom viac. Mohol si napísať čo ti vypisuje ak "hlási" vírus + čo písal Arnold123 vyššie.
V prvom rade si z disku zazálohuj dôležité veci, prípadne nastavenia. Túto zálohu po odstránení víru nezabudni skontrolovať tiež na víry.
Neviem aký používaš antivírus, ak je to niektorý z lepších, tak ho aktualizuj. Ak ti to umožní, skontroluj si celý počítač - najlepšie v núdzovom režime. Tiež skontroluj všetky disky, diskety, CD ktoré si napaľoval, aj USB kľúče ktoré boli pripojené. Ak ti nájde vírus, zmaž ho alebo daj do "truhly".
Je možné že vírus v systéme alebo programoch niečo poškodil, pomenil, bude to po odstránení treba dať do poriadku.
Ale je tiež možné že je to falošný poplach, neunáhli sa.
kozlíček
06.11.10,15:42
Aký antivírus používaš? Pod akým systémom?
Zobrazí hlášku o nájdení vírusu po každom štarte systému?
Anti vir Personal.Nie len pri niektorých spusteniach.
kozlíček
09.11.10,11:28
Anti vir Personal.Nie len pri niektorých spusteniach.
Od toho dňa ako som napísal novú tému sa to viac nezopakovalo."asi sa zľakol,že mu pôjdeme po krku"!
Aj tak ďakujem za vaše vyjadrenie!!!