miriam.1
06.11.10,16:18
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako mám postupovať, keď si chcem založiť sro, kde ja budem konateľ a môj kamarát bude tichý spoločník. Našla som si vzor zakladateľskej listiny ale neviem či to platí aj pri tichom spoločníkovi. Koľko si mám prichystať na kolky a pod? Kde mám vlastne začať? Ďakujem za rady.
arizona
06.11.10,16:14
rickman
06.11.10,16:42
môj kamarát bude tichý spoločník

mimotemy Už to nezačína dobre :)...
sroservis
07.11.10,21:43
Dobrý deň,

len v skratke:
- premyslite si predmet podnikania (zoznam živností je na stránke min. vnútra) a príp. ho prekonzultujte na príslušnom živn. úrade,
- ujasnite si, kde budete mať sídlo
- vypracujte si zakladateľské dokumenty (zakl. listina, vyhlásenie jediného spoločníka podľa § 105a Obch. zák., vyhlásenie správcu vkladu, súhlas vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla, návrh na zápis s.r.o. do obch. registra, ohlásenie živnosti)
- vybavte si živnostenský list (každá voľná živnosť -5 eur, každá viazaná alebo remeselná 15 eur)
- podajte návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra (331 eur)
Po zápise spoločnosti do obch. registra si zriaďte účet v banke, zaregistrujte sa na daňovom úrade a začnite podnikať (ak nepotrebujete ešte osobitné povolenia pri niektorých podnikateľských živnostiach - napr. rozhodnutie hygienika a pod.).
Čo sa týka tichého spoločníka, ten sa neuvádza v zakladateľských dokumentoch, je potrebné si ním uzavrieť osobitnú zmluvu o tichom spoločenstve. S prípravou právnych dokumentov a zaregistrovaním s.r.o. Vám môžem pomôcť - návrhy podávam prostredníctvom elektronického podpisu.

Všetko dobré.



ak už máte jasno o predmete podnikania