Theo
06.11.10,17:45
Marne hľadám prehľad TV programov s uvedenými showwiew kodmy:ani pomocou uja Googla som nenašiel.:mad:
Fero11
06.11.10,18:13
showview este existuje ?? :D:D
Myslim si, ze uz to nikto nevysiela (mozem sa samozrejme mylit)
KoxXxo
06.11.10,18:51
Filmy sa už nenahrávajú ale sťahujú, takže showview už asi skončil na smetisku dejín.
Fero11
06.11.10,18:56
filmy sa nahravaju, ale pouziva sa na to sheduler, ktory berie info z EPG
mpca
06.11.10,19:07
Presne showview fungoval tak mozno do roku 1999/2000... Ako sa vytrácajú VHS tak sa vytráca aj ten showview lebo nemá dalsie uplatnenie...
misoft
06.11.10,20:26
http://program-online.tv/?ref=www.programtv.sk
Po kliknutí na program sa v okienku ešte ukáže aj VPS (showview)
Theo
10.11.10,16:24
Ale ano-ja som tám tvrdením,že už net showiew stratil 0,7 l gin u
Theo
10.11.10,16:27
Nevidím ani náznak showwiew na tej adrese http://program-online.tv/?ref=www.programtv.sk
Chobot
11.11.10,08:09
Nevidím ani náznak showwiew na tej adrese http://program-online.tv/?ref=www.programtv.sk

Neuvádzajú ho všetky stanice. Nehľadaj ShowWiev, ale VPS. U niektorých staníc sa to uvádza.

Ja odoberám Eurotelevíziu a donedávna tam uvádzali SW. Potom informovali, že nakoľko klesá záujem o tento údaj, tak ho prestávajú pri programoch uvádzať. Takže nejaký ten polrok či rok to tam už nie je. Ja som to tiež využíval pri programovaní nahrávania na DVD rekordér, ale vždy som skontroloval nastavenie. Teraz to musím nastavovať ručne, ale čo už, človek si zvykne.
misoft
11.11.10,12:18
Theo:
Ak na tej stránke a konkrétny program namieriš kurzorom (mne sa vtedy zmení na ruku :D) a klikneš ĽTM, tak vyskočí pop-up okienko kde máš o programe všetky dostupné údaje a je tam VPS. A Chobot to naznačil - upúšťa sa od Showview (VPS), takže tento údaj sa bude nachádzať len u niektorých relácií a programov. Nečakaj teda zázraky.

To Chobot: a ako poznáme naše televízie - ak chceš ísť spať a zároveň niečo nahrať - nastav si začiatok o 30´dopredu a koniec o 45´ dozadu. Ony totiž tie televízie nikdy nedodržiavajú TV program (dokonca v tlačenej podobe je jeden čas - to sa dá pochopiť, lebo to dodávajú v predstihu, na teletexte je druhý čas, v uputávke tretí čas a aj tak začnú niekedy o hodinu neskôr)
Chobot
11.11.10,13:06
To Chobot: a ako poznáme naše televízie - ak chceš ísť spať a zároveň niečo nahrať - nastav si začiatok o 30´dopredu a koniec o 45´ dozadu. Ony totiž tie televízie nikdy nedodržiavajú TV program (dokonca v tlačenej podobe je jeden čas - to sa dá pochopiť, lebo to dodávajú v predstihu, na teletexte je druhý čas, v uputávke tretí čas a aj tak začnú niekedy o hodinu neskôr)

Súhlasím a viem. Čím neskôr v noci je film, tým neskôr môže začať. Ja pridávam tak pol hodinu (filmy do polnoci) až hodinu (filmy po polnoci).
misoft
12.11.10,15:41
A na vine sú len a len tie reklamy. (Je jasné, že televízie z toho žijú), ale ak po 25´filmu naskočí 9´ 58" reklama - to vie poriadne nasr**ť. A všimnite si ešte, časy reklám striktne dodržiavajú do 10´. Umožňuje im to zákon, že môžu teraz dávať reklamy neobmedzene.
Theo
30.11.10,16:31
Našiel som program,kde uvadzajú showwiew-sice len na 4 TV,ale predsa.Je to TV OKO od sme.sk
tibor.
30.11.10,16:42
neviem co sa rozculujete na reklamy. riesenie je celkom jednoduche a ja to uz ani inak nerobim.
je to jednoduche - nazyva sa to timeshift. staci zacat pozerat film o 1/2 hodiny neskor a potom vsetky reklamy jednoducho preskocit.
tuto funkciu maj uz vacsina lepsich A/V zariadeni - ci uz s externym diskom, alebo vlastnou pamatou.
Theo
08.01.11,16:53
Teraz som v pomykove:zadal som keys-a DVD nereagovalo na reklamy vôbec!Tie kläče su len pre video rekorder?
Stevo5
08.01.11,17:20
Theo
ano, mal by počas reklamy pozastaviť nahrávanie.
Chobot
08.01.11,20:20
Teraz som v pomykove:zadal som keys-a DVD nereagovalo na reklamy vôbec!Tie kläče su len pre video rekorder?

Aké keys si zadal? ShowView? ShowView nie je na vynechanie reklamy. Dlhé roky som používal SV, ale nikdy mi to nevynechalo reklamy.

A čo to znamená, že nereagovalo na reklamy? Že ti ich nahralo? Nepoznám DVD rekordér (či videorekordér), ktorý by dokázal automaticky vynechať reklamy - teda nenahrať ich.
Chobot
08.01.11,20:21
Theo
ano, mal by počas reklamy pozastaviť nahrávanie.

Na základe čoho? Ako sa to zadáva?
Vlado40
08.01.11,20:25
Na diaľkovom ovládači tlačidlo pauza ? Ináč nijako.
KoxXxo
08.01.11,20:41
ShowView slúži iba na zjednodušenie nastavovania nahrávania. Na vynechanie reklám je niečo iné, nenapadne ma teraz názov. Lenže to musí podporovať aj daný kanál, a to je utópia, veď by im prestali platiť zadávatelia.
srska
09.01.11,06:17
Aké keys si zadal? ShowView? ShowView nie je na vynechanie reklamy. Dlhé roky som používal SV, ale nikdy mi to nevynechalo reklamy.

A čo to znamená, že nereagovalo na reklamy? Že ti ich nahralo? Nepoznám DVD rekordér (či videorekordér), ktorý by dokázal automaticky vynechať reklamy - teda nenahrať ich.
ja poznám - stačí multimediálne centrum bežiace na MythTV. značkuje reklamy a preskakuje ich. aj v reálnom čase.
Stevo5
09.01.11,10:59
Na základe čoho? Ako sa to zadáva?
Ahoj chobot aj Vlado40
Neviem či sa to ešte podporuje vo vysielaní, ale môj rekordér umožňuje (alebo umožňoval keď sa to vysielalo v signále) preskakovanie reklám. Pri nastavovaní dátumu a času nahrávania, sa nastaví táto funkcia a objaví sa pri nej (na konci riadku s časom nahrávania) taká hviezdička. Dnes už menej nahrávam na video, ale svojho času som to využíval.
O možnosti (automatického - pre Vlado40 nie tlačítkom) pozastavenia nahrávania počas reklamy sa píše tu:
http://landom.sk/?tvpicasso=slovnik-pojmov :
cit zo stránky:
"PVR - Personal Video Recorder

Digitálny rekordér, ktorý zaznamenáva programy na zabudovaný pevný disk. Nahrávanie programov sa dá jednoducho nastaviť vďaka elektronickému programovému sprievodcovi -EPG. Niektoré modely PVR umožňujú oneskorené sledovanie programov (niekoľko minút po začatí programu) či automatické preskakovanie reklamných prestávok."

Alebo z inej stránky
http://www.digimedia.sk/?IDe=43051 :
cit zo stránky:
"PVR (Personal Video Recorder) - osobný video rekordér – zariadenie, ktoré umožňuje záznam obrazu a zvuku na príslušné médium a ich opätovné prehrávanie - zaznamenáva programy na zabudovaný pevný disk set-top boxu, alebo televízora. Nahrávanie programov sa dá jednoducho nastaviť vďaka elektronickému programovému sprievodcovi -EPG. Niektoré modely PVR umožňujú oneskorené sledovanie programov (Time-shift) (niekoľko minút po začatí programu) či automatické preskakovanie reklamných prestávok."

Alebo stačí hľadať v google (ale divím sa že zrovna vám obom to mám písať, hlavne chobot si hodne vecí preveruje do podrobností a Vlado tiež vie o čom píše):
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=preskakovanie+reklamy+pri+nahr%C3%A1van%C3%AD+na +video&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
Theo
09.01.11,15:27
Ano,nahra aj reklamy.Ale pred rokom mi reklamy pekne krasne nenahralo!
ShowView slúži iba na zjednodušenie nastavovania nahrávania-to asi nie,lebo jednoduchšie je samotné zadanie do menu rekordera-nie to ešte vypisovať keys show w.
Stevo5
09.01.11,17:12
Ano,nahra aj reklamy.Ale pred rokom mi reklamy pekne krasne nenahralo!
ShowView slúži iba na zjednodušenie nastavovania nahrávania-to asi nie,lebo jednoduchšie je samotné zadanie do menu rekordera-nie to ešte vypisovať keys show w.
Takže technicky to vyriešené je, aj videorekordéry to podporujú, ale zrejme všemocná reklama je silnejšia. Aby sme "museli" pozerať reklamy, tak do signálu nedávajú potrebné "info".
Čo sa týka zložitosti zadávania ShowView kódu, je to individuálne pre každého výrobcu. Napríklad ja mám na ovládači samostatné tlačítko pre ShowView, po stlačení mi na obrazovke TV naskočí len riadok na zadanie kódu napíšem a odošlem. To je všetko. Mne sa to vidí jednoduchšie ako nastavovať čas, dátum a program osobitne.