Ivajlo
06.11.10,17:48
Caute som tu novy.
Mam na vas par otazok na pokracovanie v otvoreni jednoho rychleho obcerstvenia.

Moj postup
Som vyuceny v obore
Zalozil som si zivnost
Registroval pokladnu
Spravil karticku o zdravotnej sposobilosti
Nakupil stroje a vsetko potrebne pre prevadzku
Prenajal priestor v obchodnom centre
Mam revizne spravy na vodu, elektriku, plyn
Hygiena bola u mna na ohliadke a povedali co si mam vsetko este dorobyt a pripravit (pracujem na tom)

Momentalne cakam len na par papierov a chcem poslat ziadost na hygienu

JE ESTE NIECO NA COM SOM ZABUDOL?

Dalej mam este jednu otazku:
Co musim mat na prevadzke vsetko? Myslim papiere, dokumenty...mam v tom uplny chaoz
blavaciko
06.11.10,21:01
takze, prevadzku treba ohlasit na zivnostenskom urade
okrem toho treba obci alebo mestskej casti poslat oznamenie o otvaracich hodinach /resp. poziadat o schvalenie - zalezi od VZN/
vseobecne plati ze otvaracie hodiny tvoria sucast oznacenia prevadzky takisto ako meno a forma prevadzkovatela napr.

na prevadzke potrebujes prevadzkovy poriadok a knihu haccp, ak ju mas, niektori tvrdia, ze aj pracovne zmluvy, potvrdenia o lekarskych prehliadkach a podobnych veciach, osvedcenia o certifikacii zariadeni atd.
ja osobne som mal na prevadzke original len pokladnicnu knihu a vsetko ostatne len kopie, pricom originaly boli uschovane v sidle spolocnosti a na kontrole insp. prace mi to preslo, nemusel som originaly ani dalej predkladat...
myslim ze potrebujes aj kalibrovanu vahu, aby si zakaznik mohol skontrolovat gramaz /realne to asi nikto nevyzaduje/, soika moze takisto kontrolovat cennik, ci obsahuje vsetky nalezitosti a neklame spotrebitela
Danielle369
07.11.10,06:04
blavačiko ti dobre napísal...ešte maj na prevádzke kopiu živnostenského...a OP to je asi samozrejmé
Ivajlo
07.11.10,06:09
ok, dakujem za info, budem sa podla toho riadit ak budem mat nejake otazky, napisem...

inak super forum :)
Ivajlo
07.11.10,07:11
este ma tak napadlo ziadost na mesto s otvaracimi hodinamy musim posielat aj ked som v obchodnom centry ktore ma stanovene otvaracie hodiny?

Ten prevadzkovy poriadok je rovnaky pre vsetky Rychle Obcerstvenia alebo si ho musim sam vytvorit len pre moje?

Na ktorom urade alebo kde by mi dokazali poradit presne vsetko? Ohladne takychto veci
Danielle369
07.11.10,07:29
obchodné centrum má svoje otváracie hodiny ale ty môžeš mať aj svoje..
prevádzkový poriadok si uprav podla seba..kde sa prevádzka nachádza, čistenie prevádzky, deratizačný a sanitárny program..všetko je tu na porade
toto na hygiene velmi ochotne poradia
Danielle369
07.11.10,07:33