Alyssa
06.11.10,18:18
Ahoj, tak mám zasa otázku prikladám súbor, v ktorom som síce všetko vypočítala ale neviem či postupnosť alebo princíp bol správny, keďže mi to robilo problémy ... v prílohe priamo v súbore som napísla, čo presne by som potrebovala poradiť ... ide o to, že keď niečo v tabulke vypočítam, iné hodnoty mi to zmení a sú nesprávne ...
Lubo44
06.11.10,17:55
pri výpočte priemeru použi funkciu average, nestane sa ti to, že sa pomýliš a priemeruješ sumu z piatich rokov počtom 4, tak ako to máš v druhej tabuľke v sĺpcoch. ešte by som tiež dal rok 2004 dopredu, nie na koniec a keďže hodnoty druhej tabuľky sa majú zmeniť o konštantu, tak tiež by som to robil cez vzorec. je to rýchlejšie a menšia šanca že sa pomýliš.
Alyssa
07.11.10,04:47
Kde je tá funkcia average? (myslím, že aj v škole sme ju používali, len je ťažké si tom kvante informácií, všetko zapamätať! ešte sa spýtam, prečo teraz keď chcem skpírovať nejaký stĺpček z druhej tabulky tak mi to prekopíruje len stĺpček s -15? DIK.
Lubo44
08.11.10,21:30
Kde je tá funkcia average? (myslím, že aj v škole sme ju používali, len je ťažké si tom kvante informácií, všetko zapamätať! ešte sa spýtam, prečo teraz keď chcem skpírovať nejaký stĺpček z druhej tabulky tak mi to prekopíruje len stĺpček s -15? DIK.
funkcia je uložená medzi štatistickými funkciami. dôležité je tiež akú verziu MS Office máš. Ak anglickú, tak je to average, ak slovenskú tak je to priemer a pod.

Pri klasickom kopírovaní sa kopíruje vzorec v bunke. Ak chceš skopírovať hodnoty v bunkách tak postup je takýto:
- označ si bunky, ktoré chceš skopírovať
- postav sa na bunku, kde chceš prilepiť kopírovaný obsah a klikni pravým tlačitkom myši
- vyber možnosť prilepiť špeciálne a potom možnosť hodnoty
Alyssa
09.11.10,05:08
Tak, mám tu slovenčinu, tkže average = priemer, lenže cez to som to robila a ako som písala, označila som tabuľku a dala som maximumu, potom som ju opäť označila a dala som priemer a potom opäť a dala som suma, no a potom sa mi zmenili hodnoty pre priemer a maximum, neviem prečo? Nemla som ani poňatia, že excel je taký komplikovaný
Lubo44
09.11.10,05:53
Tak, mám tu slovenčinu, tkže average = priemer, lenže cez to som to robila a ako som písala, označila som tabuľku a dala som maximumu, potom som ju opäť označila a dala som priemer a potom opäť a dala som suma, no a potom sa mi zmenili hodnoty pre priemer a maximum, neviem prečo? Nemla som ani poňatia, že excel je taký komplikovaný
predpokladám, že ti do priemeru a maxima bralo aj iné bunky, ktoré tam nemali byť. možno práve tú sumu a preto sa ti zmenili hodnoty. Skús to robiť tak, že si najskôr zadáš funkciu a potom rozsah buniek, ktoré tam chceš zahrnúť. tak sa ti nestane, že tam budeš mať zahrnuté niečo čo tam nemá byť.