klara 2
06.11.10,22:57
ahoj,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký koeficient pri prerátavaní práce nadčas. Budem konkrétna- pracujem na SŠ na plný uväzok, popoludní som vykonávala dozor na školskej akcii- imatrikulácii spojenej s diskotékou. Za čas nad rámec môjho pracovného úväzku- 15,30-22,00 mi bolo priznaných 2,5 vyuč.hodiny NV s odvolaním sa na nejaký koeficient, nakoľko sa vraj nejedná o priamu V-V činnosť. Postupuje môj zamestnávateľ správne? Zaujímalo by ma, ako to funguje na iných školách...
pe.pe
06.11.10,23:41
ahoj,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký koeficient pri prerátavaní práce nadčas. Budem konkrétna- pracujem na SŠ na plný uväzok, popoludní som vykonávala dozor na školskej akcii- imatrikulácii spojenej s diskotékou. Za čas nad rámec môjho pracovného úväzku- 15,30-22,00 mi bolo priznaných 2,5 vyuč.hodiny NV s odvolaním sa na nejaký koeficient, nakoľko sa vraj nejedná o priamu V-V činnosť. Postupuje môj zamestnávateľ správne? Zaujímalo by ma, ako to funguje na iných školách...

Znova ahoj,

práca nadčas vzniká:
1. z priamej činnosti (vyučovanie), 1 hodina nad rámec plného úväzku je 1 hodina práce nadčas (musí byť presne v rozvrhu vyznačená)
2. z nepriamej činnosti ako napr. dozor pri imatrikulácii, vtedy každá hodina práce nad týždenný pracovný čas (37,5 hod.) je 1 hodinou práce nadčas. Tieto hodiny sa neprepočítavajú na vyučovacie hodiny! Ale môžeš ich využiť na čerpanie NV namiesto vyučovacích hodín: máš 3 hodiny NV za imatrikuláciu (60 minútových), v piatok máš odučiť 3 vyučovacie hodiny (45 minútové), vyčerpáš si svoje 3 hodiny NV. V konečnom dôsledku Ti akoby ostanú 3x15 minút, vlastne 1 vyučovacia hodina, ale to je "daň" za získané NV z nepriamej činnosti.

V Tvojom prípade (pri priznaní NV) sa niekde niekto sekol...

o práci nadčas:

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/OsobnyUrad/RPaIM/Usmernenie-praca_nadcas.pdf
Tezaurus
08.11.10,14:04
podla toho co pise pepe ,,sa niekde niekto sekol". Chcela by som sa spytat ako riesite situacie ako je tato. Viete ze sa porusuje zakon vo vas neprospech. Riesite so s vedenim, alebo to nechate tak?
jankkam
10.11.10,13:03
Ahoj.
Pracujem ako učiteľka v MŠ ktorá je jednotriedná.
Personál sa skladá :
1 učiteľky ktorá má priamu činnosť myslím 5.40 hod
1 riaditeľka ktorej priama činnosť z deťmi je 4.30 hod
1 upratovačka ktorá pracuje denne 5 hodín a to od 8.00 do 9.30
11.00 do 12.30
a od 15.00 do 17.00 hod
prevádzka začína 6.30hod .
Ako by sme mali skĺbiť činnosť aby sa nám pobyt vonku a obed s deťmi sa prekrýval a zároveň mohla byť prevádzka do 16.00hod? A ako to máme riešiť ak jedna z nás je na PN a druhá pracuje nadčas za ktorý nemá zaplatené môže to odmietnuť?
A pritom sa v triede kúri na drevo a pokiaľ upratovačka tam nieje tak to ostáva na učiteľke pričom to nemá v náplni práce ale ak nechceme mrznúť.