klara 2
06.11.10,23:07
Ahoj,
môžte sa podeliť o skúsenosti, ako u Vás riešia pobyt učiteľa na 5-dňovom lyžiarskom kurze?
Dostávate nejaké NV za čas popoludní do 22?
Hradí Vám zamestnávateľ náklady?
Môže RŠ nepovoliť pobytový VVLK (hoci žiaci i učitelia majú o tento záujem) a nahradiť ho dochádzkovou formou, pokiaľ je lyžiarske stredisko aj v blízkosti školy? Čo si o tom myslíte?
pe.pe
06.11.10,23:34
Ahoj,
môžte sa podeliť o skúsenosti, ako u Vás riešia pobyt učiteľa na 5-dňovom lyžiarskom kurze?
Dostávate nejaké NV za čas popoludní do 22?
Hradí Vám zamestnávateľ náklady?
Môže RŠ nepovoliť pobytový VVLK (hoci žiaci i učitelia majú o tento záujem) a nahradiť ho dochádzkovou formou, pokiaľ je lyžiarske stredisko aj v blízkosti školy? Čo si o tom myslíte?

Ahoj,

1. lyžiarsky kurz je zaradený medzi povinné sezónne činnosti v rámci Štátneho vzdelávacieho programu, takže riaditeľ školy nemôže jeho organizáciu nepovoliť. Jedine ak žiaci o kurz nemajú záujem (čo vo vašom prípade neplatí), treba nahradiť lyžovanie inou zimnou činnosťou. Proritné je však lyžovanie, má stanovený aj výkonový aj obsahový štandard.
Môže byť podľa možností škly a regiónu organizovaný aj dennou formou.
2. keďže ide o povinne organizovaný kurz, zamestnávateľ je povinný zabezpečiť učiteľom úhradu nákladov. Áno, my máme hradené ubytovanie, dopravu a permanentky.
3. za čas medzi ukončením priamej vzdelávacej činnosti (učenie lyžovania) po večierku odstávame NV, ak organizujeme odbornú prednášku a pod.. S nami však chodia aj triedni učitelia zúčastnených tried a organizovanie voľného času majú na starosti oni.
klara 2
08.11.10,09:36
vdaka za reakcie, pepe
je mi jasne, ze riaditel nemoze organizaciu VVLK nepovolit.
moze ale nariadit, aby tento bol realizovany v mieste bydliska,
a teda ziaci nepotrebuju ubytovanie?
pre uplnost- nakolko nie vsetci ziaci si mozu pobytovy kurz z financneho hladiska dovolit, ponukame im dve alternativy.
bolo nam totiz povedane, ze skola na preplacanie nahrad financie nema a teda (ak sa nam nepaci), mozme vsetci dochadzat.
fakt by som rada, keby ste mi mohli viaceri napisat, ci ste sa na vasej skole stretli s podobnym problemom a ako to riesite...
gabikao
08.11.10,10:39
U nas je to bezny sposob, ked sa rodicia alebo riaditelka rozhodnu pre lacnejsiu alternativu, tak sa dochadza. V com je problem?