Sykes
07.11.10,02:40
Ahojte. Poradite?

Zatial som so zahranicim velmi nepodnikal (okrem sluzieb do USA), takze mam trochu chaos, co vsetko by obnasala nasledujuca situacia:

Narazil som na jeden artikel, ktory sa da lacno nakupit vo velkych mnozstvach v USA (stare skladove zasoby, ktore tam nikto nechce) a rozpredat po malych baleniach v Nemecku, kde je ziadany... Obrat obmedzeny max. na par sto €/mes.

Je mi jasne, ze k cene tovaru z USA treba priratat (okrem postovneho) clo a DPH. To som par krat robil este ako nezivnostik. Ako potrebujem tieto veci vydokladovat ako zivnostik? Zadrziavaju takisto baliky priamo na colnici, alebo do balika pribalia nejaky vykaz a poslu dalej? Co ak balik prejde colnicou bez povsimnutia, kde sa mam potom ohlasit, ze mi zabudli vyrubit DPH a clo? Co ak ohodnotia tovar nespravne a vyrubia ine clo ako by mali?

Dalej, predaj do Nemecka. Nie som platca DPH; musim sa registrovat ako platca, ked budem predavat koncovym sp.? Ak musim, znamena to, ze nebudem platit DPH pri dovoze? Ovplyvni to nejako kupujucich?

Ospravedlnujem sa za zaciatocnicke otazky, v tomto mam trochu gulas a pri hladani sa vyskytuje vela omacky :) Chcem si vyratat, ake naklady su s tym vsetkym spojene a teda nakolko sa cela vec oplati.

Diky moc vopred! :)