silit
07.11.10,08:49
Potrebovala by som od Vás radu: pracujem v obchodnom centre s otváracou dobou od 10:21 cez týždeň a počas výkendu od 9:00 do 21:00.
Naša pracovná zmluva je na 40 hodín týždenne.
1. chcela by som vedieť ako sa rátajú hodiny keď štátny sviatok pripadá na pracovný deň napr.24.12. odrobíme 4 hodiny.
Či mám ratať iba 4 hod. alebo 8 hod. do pracovného času a či mám narátať aj sviatky 25,26 po 8 hod. keď pripadnú na víkend aj keď je prevázdka zatvorená?
2.môže ma zamestnávatel donútiť si vyčerpať dovolenku na celý týždeň,alebo mám nárok si ju spojiť aj som svojím smenovým volnom a zaráta sa to ako 1,5 násobok dňa?
3.ako to prosím funguje účtovne pri pracovnom čase krátky-dlhý týždeň na konci roka sa to účtovňe vyrovná?
4.je možné aby Vám zamestnávatel nedovolil pracovať na krátky-dlhý týžden a určoval smeny tak ako mu to vyhovuje?
5.keď odorobím 3 alebo 4 dni po sebe nasledujúce dni po 10,5hod že mi zamestnávatel nemusí umožniť 3 dni volna, keď som braný ako osmičkár?
Ďakujem za odpoveďe :)
ivka70
07.11.10,17:09
daj si vyhladat informacie o nerovnomerne rozlozenom pracovnom case a najdes odpovede na svoje otazky