mixal.s
07.11.10,08:59
Zdravíčko, chcem sa spýtať, čo robiť, keď na automobil nebola zaplatená poitka pár rokov (cca 5) v poisťovni Allianz. Autom sa nejazdilo, nakoľko bolo auto opravované. Je možné zaplatiť novú poistku od nového roku aj v inej poisťovni?
globalpartner
07.11.10,08:11
Zdravíčko, chcem sa spýtať, čo robiť, keď na automobil nebola zaplatená poitka pár rokov (cca 5) v poisťovni Allianz. Autom sa nejazdilo, nakoľko bolo auto opravované. Je možné zaplatiť novú poistku od nového roku aj v inej poisťovni?

Zaplatte na môj účet č. ......./....
Je možné zaplatiť.
arizona
07.11.10,08:19
Zdravíčko, chcem sa spýtať, čo robiť, keď na automobil nebola zaplatená poitka pár rokov (cca 5) v poisťovni Allianz. Autom sa nejazdilo, nakoľko bolo auto opravované. Je možné zaplatiť novú poistku od nového roku aj v inej poisťovni?
mal si to auto za ten čas odhlásené?:confused:
mixal.s
07.11.10,09:55
nie, nemal som ho odhlasene...
jeso
07.11.10,10:04
Zdravíčko, chcem sa spýtať, čo robiť, keď na automobil nebola zaplatená poitka pár rokov (cca 5) v poisťovni Allianz. Autom sa nejazdilo, nakoľko bolo auto opravované. Je možné zaplatiť novú poistku od nového roku aj v inej poisťovni?

ano na auto môžeš uzavrieť novú poistku s novou poisťovnu...
ale ak nebola zaplatená stará poistka - pravdepodobne Allianz ukončila starú poistku z dôvodu neplatenia k určitému dátumu - aj tak bude od teba Allianz vymáhať zaplatenie dlžnej sumy zo starej uzavretej poistky
arizona
07.11.10,10:07
nie, nemal som ho odhlasene...
Tak máš veľký problém!
To, či na aute jazdíš,alebo ho máš iba odstavené v garáži nikoho nezaujíma.
Ak auto dlhšiu dobu nepoužívaš, mal si auto odhlásiť. Ak si neodhlásil, tak máš povinnosť absolvovať všetky kontroly a platby,ako keby si ho používal.
PZP je povinné,ako to už z názvu vypovedá...

Neprišla Ti žiadna upomienka o nezaplatení?
Mal by si sa čo najskôr informovať v poisťovni, v ktorej si mal auto prihlásené.
Za nezaplatenie PZP sú dosť vysoké pokuty, asi budú žiadať PZP vyplatiť spätne + nejaké penále :rolleyes:
arizona
07.11.10,10:20
ano na auto môžeš uzavrieť novú poistku s novou poisťovnu...


... to akože nemusí dať predtým "oficiálnu výpoveď"?

http://www.povinnezmluvnepoistenie.sk/kedy_povinne_zmluvne_poistenie_zanikne.html
jeso
07.11.10,10:30
ak poistku neplatil už 5 rokov predpokladám, že sama poisťovňa ukončila poistku z dôvodu neplatenia poistného...a poistka zanikla , neverím , že poisťovna čaká 5 rokov a nekoná nič ak nie je na poistku platené pistné , určite poslala niekoľko upozornení o neplatení a kedže aj tak poistka nebola vyplatená poisťovna ju ukončila

ale , ako som už písala dlžné poistné z uzavretej poistky aj tak bude musiež zaplatiť spätne k určitému dátumu

každopádne musí sa spojiť s poisťovnou Allianz
bubkoch
07.11.10,10:35
ak poistku neplatil už 5 rokov predpokladám, že sama poisťovňa ukončila poistku z dôvodu neplatenia poistného...a poistka zanikla , neverím , že poisťovna čaká 5 rokov a nekoná nič ak nie je na poistku platené pistné , určite poslala niekoľko upozornení o neplatení a kedže aj tak poistka nebola vyplatená poisťovna ju ukončila

ale , ako som už písala dlžné poistné z uzavretej poistky aj tak bude musiež zaplatiť spätne k určitému dátumu

každopádne musí sa spojiť s poisťovnou Allianz

nie vzdy vsetko funguje tak ako my predpokladame ... zakony hovoria nieco ine ...
chlapik je v riadnom prusery :-)
jeso
07.11.10,10:40
nie vzdy vsetko funguje tak ako my predpokladame ... zakony hovoria nieco ine ...
chlapik je v riadnom prusery :-)


v tom s tebou súhlasím ...